Nepremičnine > Finančna plat
Trenutno najugodnejši STANOVANJSKI kredit

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trenutno najugodnejši STANOVANJSKI kredit
Baje bodo s 1.2.2020 gledali samo neto plačo, brez dodatkov. Bil prejšnji teden na banki in so mi tko razložili, da bo še težje dobiti kredit...
Aha, baje.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Se ne bo zgodilo...lahko potem banke zaprejo poslovalnice...
V trenutnem obdobju sem za Sparkasse zasledil najnižjo 1,5% +3M Euribor, od fiksne pa nikjer nižje od 2,6%. Me pa zanima ali je kdo vzel kredit v tujini? Predvsem Nemčija ali pa Belgija sta zelo ugodni, vendar mislim da nobena izmed bank ne financira nepremičnin v tujini. Druga možnost je potrošniški kredit v tujini, kjer se tudi dobi 2% fiksne obrestne mere z lahkoto, kar je še vedno precej manj kot kjerkoli pri nas. Je kdo razmišljal v tej smeri? Je pa res da druga možnost pride v poštev zgolj takim ki potrebujejo manj denarja, tja do 50.000€.
Intesa Sanpaolo, upošteva vse prihodke zadnjih 12 mesecev deljeno z 12.
Se pravi plača, potni stroški, malica, kilometrina...
NE upoštevajo pa regresa in božičnice itd...
Prav tako "odbijejo" vzdrževanega člana, torej v mojem primeru (en otrok) - 120€, če bi bila žena nezaposlena bi bilo to x2 (torej - 240€)

Kredit:
Zavarovan z hipoteko na stanovanjsko hišo v 3. gradbeni fazi (cenitev 300€, odobrijo kredit v višini 80% vrednosti dokončanega objekta)

150000€, 25 let, 3,2% fixna, Mesečni obrok 730€, stroški odobritve 400€ + 600€ notarska overitev, ostalih obveznosti ni (razen zavarovanje samega objekta, ko so vstavljena okna in vrata).

Just my cup of tea Smile
kako otrok 120e? Sedaj se upošteva otroka 237e. Al imaš ti še kaj po prejšnjih pravilih...
Otrok se upošteva cca 240€, če sta oba starša zaposlena se ta znesek deli z 2, torej cca 120€.
Ne poznam nikogar, ki bi plačal tako visoko obrestno mero. To imaš ponudbo ali že urejeno?
Zaenkrat je še ponudba, ampak je zadeva taka, da se mi mudi ker bi rad čim prej nadaljeval z gradnjo. Druga zadeva pa je taka, da ostale banke ne odobrijo kredita v taki višini. NLB da samo 80% od vrednosti tega kar imaš sedaj narejeno (ne poznajo rastoče hipoteke), UniCredit gleda zgolj neto plačo za zadnjih 12 mesecev + vzdrževan član tako da bi pri njih moral imeti cca povprečje za zadnjih 12mesecev 1500€ neto plače. Sberbank ne daje kredita na več kot 20 let, oz z f.o. na 10 let. Sparkasse ima fiksno do 20 let za kar mi nanese previsoko anuiteto. A Banka fura variabilno o.m. Podobna situacija je pri drugih bankah.
So mi pa rekli da mi znižajo o.m. če jim prinesem boljšo ponudbo od druge banke.
Ki jo seveda nimam.
Tako da....
Hm, 3.2% FOM je kar huda cifra. Greš na Sparkasse, oni nudijo fiksno na 20 let, OM boš brez kakega hudega pogajanja dobil cca. 2.8%, kar ti nanese skoraj enak obrok, plačal boš pa cca. 30 000 manj obresti... Pol od tega daš pa lahko meni Wink
Kaj pa upošteva Sparkasse za kredit glede dohodkov?
A gledajo celoten neto izplačilo? Potem 1500 niti ni tako veliko. V vsakem primeru, naj se ti ne mudi toliko da boš preplačal mnogo tisoč evrov.
(3.2.2020 ob 13:13)pacman87 Napisal: Kaj pa upošteva Sparkasse za kredit glede dohodkov?

Nam so (sicer še pred spremembo) upoštevali vse dohodke, plačo, OD, s.p., so pa res tudi že takrat upoštevali otroke (v minus).

Skok na forum:

Zadnje novice