Nepremičnine > Finančna plat
Trenutno najugodnejši STANOVANJSKI kredit

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trenutno najugodnejši STANOVANJSKI kredit
Kot sem že nekje napisal sem dobil sledeče najboljše ponudbe.
Zaradi razlike med 3M in 6M, je glede na obrestno mero Banka Koper celo ugodnejša of BKS.

BKS 6M+1,6 [obrestna mera 3,475] (akcija; zaokroževanje EVRIBORA navzgor)
ABanka 6M+1,8 [3,613]
B. Koper 3M + 1,9 [3,46] (akcija)
SKB 3M +2,0 [3,612]

dodatek:

Hipotekarni kredit 120.000€ na 20 let.
3M in 6M euribor sta na dolgi rok prakticno enaka. Sam sem racunal povprecja od leta 1999 naprej, pa je bila razlika 0,07%, ce se se prav spomnim ( je napisano nekje na forumih). Pri BKS dvignes privarcevani denar + obresti, brez stroskov - gre za klasicno varcevanje.
Pri limanju podatkov prosim vedno napišite KDAJ.
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Kje so zdaj uni ta pametni ki so provociral enega člana foruma ki je tako vneto zagovarjal fiksno obrestno mero...Bog daj da pride do sesutja borz da menedžerji začnejo pošteno garat kot vsi normalni ljudje...Zdaj bojo tisti ki so vzeli spremenljivo obrestno mero videli v kaj so zašli...Euribor bo rastu nastala bo totalna zmeda...FIKSNO in samo FIKSNO...Zame je najugodnejša bila NLB vendar zdaj vidim da so v pičlih 2 letih iz najboljše banke postali popvprečna oderuška banka...Tko da v teh cajtih UGODNEGA kredita s fiksno obrestno mero ni,če pa vzamete spremenljivo pa upam da vam bo Bog stal ob strani ob vseh stresih...
Da vam razkrijem eno "bančno skrivnost": Fiksna obrestna mera že vsebuje tudi pričakovanja o gibanju obrestnih mer v prihodnosti in verjemite, da banka ne bo dala takšnih fiksnih obrestnih mer, pri kateri bi imela zgubo. Tako si lahko tudi izračunate, kakšni bodo euriborji v prihodnje:

Če je FOM 5,75 , variabilni pribitek pa 1,8% pomeni, da banka pričakuje, da bo euribor na dolgi rok v povprečju 3,95% (pa še recimo +/-10 o. tč. zaradi časovne komponente).

Skratka, banka v vsakem primeru dobi svoj pribitek, le zapakira ga drugače.
Leta 2008, ko sem se zanimal za kreti je bil recimo SKB FOM 6,8%, Banka Koper pa je ponujala 3M Euribor + 1,o%. Če bi takart vzel (pa sem ga na žalost leto kasneje) bi še vedno bogato preplačeval tale FOM.
Vir: Stanovanski kredit s hipoteko (April 2008)

Zdaj se pa vrnimo v današnje čase in konkretne primere!
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Unicredit je dvignil pribitke

20. julija so ponujali 3M+2,3 (2,1 s sklenitvijo zavarovanja)
danes ne morejo po 3M+2,5 (pa sem preko nekih vez spraševal)

Tudi banka koper zaostrila najugodnejši kredit
za +1,9 ni več opcija ena od izbirnih dodatkov, ampak obevzno 3 dodatki (življensko, premoženjsko in varčevanje).

ostajata mi še SKB in BKS.
sporočim
na Abanki
EOM: 3,95%
kreditna obrestna mera: 3,846%
na dan 9.8.2011
skobo Napisal:Sliši se kar ugodno, meni osebno je veliko 4€ na mesec dat za vodenje računa. Ampak recimo da se poplača, če veliko položnice plačuješ...

Kolikšen je pa obrok trenutno?

Sicer pa še mimgrede eno vprašanje za vse: lahko pričakujemo padec euribora v naslednjih parih mesecih, glede na to, da se borze spet utapljajo?

Lahko pa vzameš na BKS Paketni račun Klasik, kjer so stroški vodenja €1,9 na mesec.
Tudi sam bom rabil v roku 1-2 meseca 50k€ kredita za parcelo. Sam se oziram predvsem med BKS in Sparrkasse. Nisem pa dal delati še nobenih izračunov. Trenutno sem še vedno pri NLB, pa se počutim ko en fosil; zaostal za časom. Plačevanje provizij a ma za ni da ni. Tudi če nebi bilo potrebe po kreditu, bi jaz-NLB in žena-Gorenjska banka oba zamenjala banki v kratkem. Zaenkrat še raziskujem, kje bom dobil najugodneje kredit in potem tudi najugodneje poslovanje za naprej; s čim manj provizij.
Glede kredita me zanima sledeče; ali je sedaj, ko se obeta spet nova kriza, bolje vzeti kredit s spremenljivo obrestno mero? Kakor berem opis od NLB http://www.nlb.si/krediti-tveganja in gledam grafe ugotavljam, da ko se je leta 2008 začela kriza, je EURIBOR strmo padel. Pred tem, ko je bil gospodarski razcvet med 2005 do 2008, je EURIBOR močno rastel.
Kaj pa kredit s kombinirano obrestno mero recimo pri NLB? Kako to izgleda? A to lahko komitent, recimo, če imam 6 mesečni EURIBOR lahko na vsake 6 mesecev spreminjam, kakšno obrestno mero želim imeti (fiksno ali spremenljivo)? Kakšno obrestno mero imate drugi, oz. bi v tem trenutku vzeli. Glede na dogajanja se nam še dolgo ni bati gospodarskega razcveta.
BKS, 12.8.2011
70.000 EUR
240 mesecev
obrok: 400.60 EUR

6M Euribor: 1.75%
ROM: 3.35%
EOM: 3.737%

Preplačilo: 98.448 EUR (všteto 300 eur odobritve, 1040 stroški nezgodnega zavarovanja in 964 stroški vodenja računa v 20 letih)
Manjka: vpis v ZK, cca. 800 EUR

Kar je super, je to, da gre za 100% izplačilo gotovine, sicer v prvi fazi izplačano glede na vrednost zastavljene nepremičnine (70%), ostalo po napredku. Mislim, da mora biti izčrpan v 6 mesecih.

1040 evrov nezgodnega zavarovanja pomeni tudi to, da v primeru smrti zavarovalnica pokrije polovico kredita.

Zaenkrat ugodnejšega nisem našel. Sploh pa ne s tako velikim odstotkom gotovine.
Citat:1040 evrov nezgodnega zavarovanja pomeni tudi to, da v primeru smrti zavarovalnica pokrije polovico kredita.
Zavarovanje pokrije polovico GLAVNICE in ne celotnega kredita (z obrestmi vred). Je pa to res trenutno najbolj ugoden kredit v Slo., vsaj za navadne smrtnike :wink: .
5000 Napisal:BKS, 12.8.2011
70.000 EUR
240 mesecev
obrok: 400.60 EUR

6M Euribor: 1.75%
ROM: 3.35%
EOM: 3.737%

Preplačilo: 98.448 EUR (všteto 300 eur odobritve, 1040 stroški nezgodnega zavarovanja in 964 stroški vodenja računa v 20 letih)
Manjka: vpis v ZK, cca. 800 EUR

Kar je super, je to, da gre za 100% izplačilo gotovine, sicer v prvi fazi izplačano glede na vrednost zastavljene nepremičnine (70%), ostalo po napredku. Mislim, da mora biti izčrpan v 6 mesecih.

1040 evrov nezgodnega zavarovanja pomeni tudi to, da v primeru smrti zavarovalnica pokrije polovico kredita.

Zaenkrat ugodnejšega nisem našel. Sploh pa ne s tako velikim odstotkom gotovine.

A je tole na fiksno ali spremenljivo obrestno mero-EURIBOR?
Spremenljiva OM, za fiksno bi bilo pa malo prelepo.
Faros Napisal:Spremenljiva OM, za fiksno bi bilo pa malo prelepo.

Res je, samo sem raje vprašal, če je lahko še lepše.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na ogled hiša Lumar PRIMUS-R 150 iEDITION
03.12.2019 ob 12:00:58
Na ogled hiša Lumar PRIMUS-R 150 iEDITION
V podjetju Lumar v soboto, 7. decembra 2019, med 10.00 in 16.00 uro, zaradi velikega zanimanja pripravljajo nov dan odprtih vrat na prvi... Beri dalje »