Nepremičnine > Finančna plat
Trenutno najugodnejši STANOVANJSKI kredit

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trenutno najugodnejši STANOVANJSKI kredit
Banka Koper, 50% računi, potem 50% gotovina.
Delavska hranilnica, samo hipoteka ali potrošniški kredit (??)
HYpo banka, samo hipoteka,potem pa 50% računov,50% gotovina
Sparkase, samo hipoteka

Osebno moram še na Unicredit in deželno banko in Abanko. Bomo videli.
nisem pa na nobeni od teh bank komitent,..še.
Jaz v torek dobim ponudbo od raiffaisen, na rastajočo hipoteko, 100% gotovina in fiksne obresti.Vzel bom pa 80000eur.

lp
Nina5 pojdi še na Volksbank in BKS. Ko sem jaz hodil okoli sta bili ti dve banki najbolj ''prijazni''.
BKS ima res najbolj ugodno, kar sem do sedaj spraševal. Tu mi tudi gredo na roko, ker nimam kaj zastaviti za hipoteko.
Zanima me ali vse banke komplicirajo pri kreditu, da mora od plače ostati min. neto plača.?Sicer sem do sedaj šel samo do Abanke, kjer so mi povedali, da ti mora ostati min. 560 - 580 EUR od plače. Morda veste katera banka najmanj komplicira glede tega? Ne razumem zakaj če imaš npr. 930 EUR plače, ne bi mogel plačevati mesečne anuitete 400 EUR, ampak po mnenju banke samo do največ 350 EUR.
Jp,moja izkušnja,se vse banke držijo tega zneska 572 eur neto,čeprav so ene banke pol upoštevale še materialne stroške,ampak tudi tega ne več..
Ne vse, recimo Raiffeisen upošteva čisti neto in dodatne zaslužke, ampak je kredit verjetno manj ugoden drugod, kjer so strožji pri ostanku.
Ali vse banke tudi zahtevajo od delodajalca podpisano odobritev vloge o kreditu?
Dajmo tukaj debatirati samo o konkretnih številkah - kdo je kje dobil kakšne pogoje danes.
Ker tako ostane tema čista in jasna za nekoga, ki ga zanima ali je dobil dobre pogoje.
Naslednji prispevek, ki se ne drži teme gre v kanto (ta zeleno).
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Nebomgabiksal Napisal:Dajmo tukaj debatirati samo o konkretnih številkah - kdo je kje dobil kakšne pogoje danes.
Ker tako ostane tema čista in jasna za nekoga, ki ga zanima ali je dobil dobre pogoje.
Naslednji prispevek, ki se ne drži teme gre v kanto (ta zeleno).

Z dolžnim spoštovanjem bi rad opozoril, da kreditni pogoji niso samo obrestna mera in pribitek, temveč tudi: kompliciranje pri računih/gotovina, vztrajanje banke pri življenskem zavarovanju/varčevanje/naložbena sranja, metodologija izračuna netto plače, ... in zato so gornji prispevki zame zanimivi.
Ker je na vsake toliko potrebno malo prevetriti pogoje, ki smo jih dobili leto ali dve nazaj sem preko go4bank.com poslal povpraševanje na več bank. Na žalost je njihov spletni obrazec zelo špartanski in nisem mogel že takoj posredovati zadosti podatkov. Tako, da je z vsako banko še malo debate :-(

Povpraševanje 28.07.2011; vsi pogoji navedeni za komintente. Zavarovanja in odobritve nisem upošteval, so pa okoli tega napisani ključni komentarji. Večinoma je v vseh ponudbah zavarovanje (300~600€).
  • NLB; imajo osebni pristop in so me celo poklicali. Pogoje imajo totalno nezanimive, zavarovanje kredita pa je z dvema porokoma! Le kaj so delali pri Gradisu, kjer imajo nezavarovanih 26 MIO eur?!
    POTROŠNIŠKI: 6M + 4,5% + dva poroka
    STANOVANJSKI: sem bil tolk razkurjen, da nisem niti vprašal

• NKBM; splošni pogoji (Kredit Klasik) prišli takoj, na konkretno ponudbo še čakam
    POTROŠNIŠKI: 6M + 4,15%
    STANOVANJSKI: n/p

• Abanka d.d.

• UNICREDIT BANKA d.d.

• GORENJSKA BANKA; komunikacija hitra (vse v enem dnevu), a neuspešna.
    POTROŠNIŠKI: 6M + 4,10 %
    STANOVANJSKI: ni bilo ponudbe

• SKB banka d.d.

• BANKA KOPER; drugi dan dobil splošne pogoje in na mail. Po mojem obiširnem odogovu sledi povabilo v enoto...
    POTROŠNIŠKI: 3M + 4,1%
    STANOVANJSKI: 3M + 1,9% + zavarovanje/varčevanje + American Express + nov komitent

• DBS BANKA d.d.

• RAIFFEISEN; odgovor še isti dan, da potrebujejo več podatkov. Moj odgovor dobijo 28.7. Zaenkrat še čakam na naslednji korak.

• BANKA CELJE d.d.

• HYPO; skomunicirano v enem dnevu. Splošna ponudba "Zapeljivi kredit". Ob prenosu poslovanja je možn odpis stroškov odobritve kredita. Za boljše (več) informacij vabljen v poslovalnico.
    POTROŠNIŠKI: 6M + 3,25%
    STANOVANJSKI: ob obisku

• PBS; odgovor dobil po treh delovnih dneh (danes). Sem že poslal odgvor in sedaj čakam.
    POTROŠNIŠKI: 6M + 3,7%

• VOLKSBANK; informativn iizračun dobil še isto dan. Poslal dodatne podatke in sedaj čakam...
    POTROŠNIŠKI: 12M + 3,6%

• PROBANKA d.d.

• SPARKASSE; je moja trenutna banka. Imajo individualen pristop in tako vedno povabijo na osebni razgovor. In to vsakič z drugim svetovalecm! Pogojev ne pošiljajo po emalu. Tega "individualnega" svetovanja imam počasi polen kufer. Bolje od trenutnega, kar imava mi ne morejo ponuditi (3M+4,5% in 3M+2,0%).
    POTROŠNIŠKI: n/p

• KD banka d.d.

• BKS BANK AG d.d.

• Hranilnica Vipava; "splošne" pogoje dobim še isti dan. Kaj konkretnejšega, kljub posredovanim dodatnim podatkom, do danes še ni priromalo na mail. velik minus je, da (še) nimajo elektrosnkega bančništva. Trenutni pogoji:
    POTROŠNIŠKI: 6M + 4,2%, v 3-stranskem obračunu ni omenjeno zavarovanje.
    STANOVANJSKI: 6M EUR + 2,65%, max. 20 let

• Hranilnica LON d.d.

• Delavska hranilnica; v dneh dneh smo hitro in jasno skomunicirali vse pogoje.
    POTROŠNIŠKI: 6M + 3,1%
    STANOVANJSKI: do 30 let oziroma do dopolnjenega 75.leta starosti. Kreditiramo nekje do 60% vrednosti nepremičnine, oziroma, lahko se zaprosi za več kot 60%, vendar je v tem primeru obrestna mera višja za 1,00 %. Trenutna obrestna mera za dobo 360 mesecev znaša 6M + 2,5%

Seveda je potrebno upoštevati še stroške zavarovanja, stroške odobritve (le te je možno v večini primerov odpogajati), število porokov, višino izplačila glede navrednost hipoteke, dodatne storitve, ki jih je treba skleniti...
Raiffaisen
-80000kredita
-5,75 fiksne obresti
-20let
-570 obrok
-100% gotovine
Ravnokar dvigujem stanovanjski kredit na BKS banki.
90000€, 20 let, 6 mes Euribor + 1,6%
Zivljensko zavarovanje takoj cca 1600€, kar nanese cca 6,6 € na mesec za celotno dobo odplačevanja,
3 leta varčevanja min 20€, po tem obdobju lahko denar dvigneš,
postanem njihov komitent, račun Premium 4€/mes., dvig gotovine na vseh bankomatih v Slo. brezplačen in E-banka brez provizije pri plačilu položnic.
To je bila moja ponudba, po pogovoru z svetovalcem ni mogoče dobiti nižje kot 1.6%, baje imajo namen drugo leto višat obrestno mero :roll: .
Na drugih bankah mi nizje kot 2.0 ni uspelo doseči.
l.p. J
Sliši se kar ugodno, meni osebno je veliko 4€ na mesec dat za vodenje računa. Ampak recimo da se poplača, če veliko položnice plačuješ...

Kolikšen je pa obrok trenutno?

Sicer pa še mimgrede eno vprašanje za vse: lahko pričakujemo padec euribora v naslednjih parih mesecih, glede na to, da se borze spet utapljajo?
jernejj Napisal:3 leta varčevanja min 20€, po tem obdobju lahko denar dvigneš
Ali dejansko dvigneš 720€ ali je toliko stroškov, da greš potem samo še od žalosti na pivo?

Drugače pa BKS-u nihče ne seže tudi blizu. Tudi meni ni uspelo pod 2.o% pribitka. Je pa res tudi med 3M in 6M razlika za o.2% točke (trenutno)

Skok na forum:

Zadnje novice

V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
19.11.2019 ob 12:03:06
V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
V podjetju Lumar v soboto 23. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo dan odprtih vrat individualne hiše Lumar, katere... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »