Nepremičnine > Finančna plat
Trenutno najugodnejši STANOVANJSKI kredit

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trenutno najugodnejši STANOVANJSKI kredit
Sparkasse dobiš tudi manj pribitka, pri BKS je problem, da ne dajejo na 30 let, pribitek 1,6 je za dobo 20 let, če hočeš 25 let, je pribitek 1,8. Za ostale ne vem.
Ta tema naj ostane s konkretnimi trenutnimi številkami. Ne rekla-kazala in ne kaj je nekdo dobil 1 leto nazaj...
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
sparkasse je 3m+ 1,95 najboljše možno, s tem da more biti ok boniteta in dobro zavarovanje, radi pogojujejo še eno nepremičnino, tko da...

jst sem dobil najboljše pogoje unicredit na wolfovi 1 v LJ.
Kako je s izplačilom stanovanjskega kredita, 50% računi, 50% gotovina. Kakšni računi se upoštevajo: za estrih,okna,kopalnico,kuhinjo..?
Slišala sem,da je potrebno najprej izčrpati polovico kar je računov, potem lahko koristiš gotovino,..ima kdo izkušnje s tem??
poprček Napisal:pravkar sem dobila kredit pri BKS banki in sicer za 6 M euribor + 1,6 %
imajo sicer pogoj življensko zavarovanje za 50 % vrednost kredita, ki za 50.000 E kredita znaša 750 E in ga je treba plačati takoj.
helou, koliko kredita si dobil in odplačilna doba....a moraš biti njihov komitent, v mojem primeru ne bo problema, ker zdaj na nlb, a ta banka mi ni interesantna, kdor da boljše pogoje tam bom komitent. Zanima pa me kredit 80.000 € na dobo 15 ali 20 let. Kako pa je pti njih, če se slučajno zgodi, da z enim obrokom zamujaš?
Jaz sem kakšen mesec nazaj na DBS hotela/dobila 40.000 - gotovine 80%/računi 20%, 6m euribor+1,7 pribitka, brez hipoteke, na 13 let; So rekli, da naj kakšno leto vplačujem varčevanje za otroka, če kakšen mesec ne bom nič hudega...Ne komplicirajo glede računov - prineseš, ko jih imaš..Če bi hotela manj gotovine bi bili mogoče pogoji še kaj boljši :?:

Lp, Anita

PS: sem pa na novo prenesla račun k njim, če bi plačo prejemala pri njih že 6 mes., bi se lahko še znižala om - skupna (nižje zavarovanje)..
60.000eur
120 mesecev
anuiteta: 588 eur
Odprtje računa: 235 eur
3 mesečni euribor + 1,8 %

SKB. (malo so bile tudi veze krive za ta pribitek.)
Jelka 1 tole bo verjetno BKS. Boljsega pribitka nima nobena druga banka, ima pa BKS tudi nekaj zank; za mene glavna je, da euribor zakrozujejo navzgor za osminko, kar v najslabsem pomeni za 0,125% visji euribor - npr. ce je euribor 1,51 ga oni zaokrozijo na 1,625%. Kljub vsemu imam sam kredit pri njih. Zaenkrat je poslovanje izredno korektno in res imam obcutek, da jim ni vseeno za stranke. Povsem druga zgodba kot pri NLB, kjer sem prej bil.
Jaz sem hitro primerjavo kreditov naredil kar tukaj. Koliko se v praksi približno razlikujejo cifre od teh 'uradnih'?
Banka Koper in Unikredit imata realne podatke, vse ostalo je pa kar zasoljeno.
Jaz sem ga vzel pri BKS. 6m - 1,6 pribitka.

Ostali stroški:
- stroški odobritve 200€
- notar 360€
- odvetnik 240€ (za to nisem vedel)
- zavarovanje 1000€
- mesečno varčevanje (20€ do 3 leta)

To je to!
Mojster - kakšen znesek? In koliko je anuiteta?Smile

Lp
100.000€ - anuiteta približno 570€
a to je sveže?

imam tudi nekaj takega v planu
ef100179 - to je pa kar ugodnoSmile
A si še moral kako zavarovanje vzeti ali pa kaj drugega?
Tudi sama sem se zanimala za približno takšen znesek (95.000) pri isti banki, a mi ni všeč to,
da ga moraš počrpati v 6.mesecih.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »