Nepremičnine > Finančna plat
Trenutno najugodnejši STANOVANJSKI kredit

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trenutno najugodnejši STANOVANJSKI kredit
pise, da je 1.9% od 2 do 10 let
2.0% nad 10 do 20 let
2,1% nad 20 do 30 let
gorann Napisal:zakaj ti banka koper ne da kredita? saj oni so pa ja eni najboljsih za odobritev kredita

Del denarja za dokončanje hiše pride iz različnih virov, kot so moje varčevanje, starši, tašča, prodaja parcele, itd. To je po njihovo t.i. nedokazljiv denar, in za njih pomeni, da nimam denarja za dokončanje hiše in zato ne dajo kredita Smile
Res je križ s temi bankami,novembra bi na skb dobil na mojo plačo kredit za hišo z pribitkom 3m+1,9,sedaj pa komaj oba skupaj dobiva kredit in to komaj 2,0 pribitek.Seveda hipotekarni.
Se je pa minimalna osnova ki ti more ostati od plače dvignila za 100€,novembra ti je moglo ostati 460 od plače,sedaj pa 573.Tako mi je skoraj vse dol padel,..
V 14 dneh obletal skoraj vse banke,na skb so se tudi malo omehčali,ampak pravijo da bi šlo glih za glih skozi,unikredit pod 2,1 ne prideš,volksbank tudi pod 2,1 ne prideš,no ti dve banki zahtevata še boga in pol zraven,najbolj da bi dal pod hipoteko še ne vem kaj,pa poroke,pa.....
Grem pa jutri še na sparkase uprašat za zeleni kredit,ker bo marleska,tako da sporočim kaj bom izvedel.
Uglavnem če bo šlo tako naprej z temi ostanki od plače,ne vem komu bodo pol sploh še lahko ponujali kredite.Ja tistim ki imajo neto krepko čez 1000.
acrobat Napisal:Res je križ s temi bankami,novembra bi na skb dobil na mojo plačo kredit za hišo z pribitkom 3m+1,9,sedaj pa komaj oba skupaj dobiva kredit in to komaj 2,0 pribitek.Seveda hipotekarni.
Se je pa minimalna osnova ki ti more ostati od plače dvignila za 100€,novembra ti je moglo ostati 460 od plače,sedaj pa 573.Tako mi je skoraj vse dol padel,..
V 14 dneh obletal skoraj vse banke,na skb so se tudi malo omehčali,ampak pravijo da bi šlo glih za glih skozi,unikredit pod 2,1 ne prideš,volksbank tudi pod 2,1 ne prideš,no ti dve banki zahtevata še boga in pol zraven,najbolj da bi dal pod hipoteko še ne vem kaj,pa poroke,pa.....
Grem pa jutri še na sparkase uprašat za zeleni kredit,ker bo marleska,tako da sporočim kaj bom izvedel.
Uglavnem če bo šlo tako naprej z temi ostanki od plače,ne vem komu bodo pol sploh še lahko ponujali kredite.Ja tistim ki imajo neto krepko čez 1000.

In to je vse zaradi minimalne plače. Predlagam, da se minimalna plača spusti na cc 200-300 €.
hisamiha Napisal:In to je vse zaradi minimalne plače. Predlagam, da se minimalna plača spusti na cc 200-300 €.
ali pa ce bi zaceli gledat skupni prihodek fanta in punce, moza/zene, ne pa samo posameznika, ce se gre za nakup, gradnjo ali obnovo

v cem je fora, da ne, mi ni jasno

ne morjo mi pa v faco lagat, da je to najboljsi nacin, ki so si ga izboril za nas
Evo danes sem bil na Sparkase in sem zapustil banko z nasmeškom.Res da so se teli pribitki na vseh bankah dvignili,sam kaj čmo.Brez problema bo šlo vse skozi,gledajo pa na nakazilo ki ga dobiš,se pravi plača + dodatki.Pribitek pa je 3m + 2,05 .To je za 2,5 litrsko hišo in doba 25 let.
Sej so se na skb omehčali in so dali pribitek 2,0,pa tisto kar ti more ostati od neto plače so tud malo znižali,samo kaj ko pravijo da bi šlo mogoče skozi.Na sparkase pa ni dvoma da nebi dobil kredita.Je pa tudi res da spa..kase kaj dosti ne komplicirajo kar se tiče dokumentacije za vlogo,pa tudi stroški odobritve so kar sprejemljivi,če računaš da je zraven že všet cenilec hipoteke.
Tako da glede pribitkov so šli res kar gor in to na vseh bankah,spogajat se pa tud kj preveč ne da.
Lp
Vsak, ki ima službo za nedoločen čas, lahko skoraj pri vseh bankah dobi kredit s pribitkom pod 2,0. Sam sem v mesecu februarju dvakrat obiskal vse banke (no drugič le tiste, ki so bile ugodnejše) in si izpogajal kar ugodne pogoje: 1. SKB: 1,85 (račun, skb net, kreditna kartica, zavarovanje hiše) 2. Probanka: 1,7 (vse iz SKB+ riziko zavarovanje pri Triglavu); BSK: 1,6 (RAČUNI, VARČEVANJE VSAJ 20 EVROV ZA 3 LETA, NEZGODNO Z.); Hypo: 1,8 (vse) Reiffeisen: 1,85 (vse) . No pa še druge so bile pod 2,0, a kar ni bilo pod 1,9 sploh ni prišlo v ožji izbor.
No izbral pa sem kredit pri Deželni banki Slovenije(DBS), ki so mi sicer na začetku ponudili 2,0; ko pa sem povedal, da bova oba z ženo odprla računa (prenos plače) in DBS net + 1 kreditna kartica so pribitek spustili na 1,75, brez pogojevanja s kakršnimikoli zavarovanji, razen vinkulacije za zavarovanje hiše, kar moraš pa itak pri vseh bankah narediti.
Skratka ko drugič prideš k bankam , se da še dodatno nekaj izpogajat.
Pozdravljeni

Prosim za mnenje o ugodnosti kredita in vaše izkušnje v zadnjem obdobju:
hipotekarni kredit, abanka
znesek kredita:80.000€
6M eur+1,85
doba odplačila:30 let

Hvala za vaše mnenje
Korektna ponudba. Vprašaj pa še na Volksbank (6m Euribor+1,8), Banko Koper (3m Euribor+1,9) in BKS (6m Euribor+1,6). Bodi pozoren na druge pogoje za pridobitev kredita - razna zavarovanja ipd., ki ti lahko podražijo kredit.
Pozdravljeni,

kako se vam pa zdi 3M euribor+1,9% pribitek? Znesek kredita 60.000/20 let.
Pogoj za to je, da preneseš 2 računa na banko.
Pri eni banki imajo isto, samo, da je +1,60%, samo si sama preračunaj, koliko ti ta % dvigne plačilo celotnega življenskega zavarovanja v naprej.
Jest sem pravkar dubu 1,8 + 6M. Na 12 let 60 000.

Lp
Jaz se pa odločam med 6M euribor + 1,75% in 3M euribor + 1,9 (so rekli, da bodo poskusili ponuditi 3M+1,8). Če sem prav razumel prejšnje grafe, je najbolj pomemben nižji pribitek.
prosim za komentar glede kredita kako se vam zdi ali bi lahko dobil se kaj bolje in vsak nasvet bi bil dobrodosel

25.000. eu
doba 120 mesecev
3m euribor + 1.9 tocke = 3,28
znesek anuitete 244,70 eur
eom = 3,66

stoski na banki 380 eu brez notarja in cenilca

aja je pa na hipoteko

hvala
ugodno... :wink: če ni zadaj še ne vem kolko zavarovanj in butastih zav.polic oz drobnega tiska

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »