Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Tuš kabina - kje kupiti?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuš kabina - kje kupiti?
Mene tudi zanima kje ugodno kupiti tuš kabino?

Gledala že Merkur, Mercator, tudi Ideo.si. Te kolpine se mi zdijo kot da se bodo skupaj zložile, če pa gledaš Reflex so takoj še 1x dražje Sad

Izkušnje, predlogi...

Aja...rabim kotno 80x80 z drsnimi vrati, ker drugače ne gre...

Hvala vam že vnaprej.
Si pogledala mogoče nord, precej ugoden napram kolpi.
Mislim, da še ne... Kje ga pa imajo?
Kaj pa kvaliteta?
nord je hrvaska firma. sedez imajo prakticno takoj (2km) za mejo na obrezju. kvaliteta na nivoju kolpasan. za ponudbo in cene poguglaj.

ce bi ti prisla v postev tus kabina z krilnimi vrati bi ti iz lastnih izkusenj priporocal konik. kabina (mislim da) iz poljske, 6mm kaljeno steklo, kvalitetno narejeno in tankovsko stabilno.
Kontaktirala Nord (Samobor) za ponudbo. Ugodni. Moti me le to, da nimajo dostave v Slovenijo. Kje pa v Sloveniji dobavljajo te tuš kabine? ...cena je potem verjetno višja...pa vseeno.

Konik sem tudi gledala, dobila eno ponudbo, so precej dražji, tista najosnovnejša tuš kabina pa me nekako ne prepriča...
Mi imamo bano in tuš od Kolpe in smo zadovoljni.Pri takšnih izelkih ne gledam preveč na ceno ampak na kvaliteto in servis.
Google na brzino najde funtrade - cene od 180€ dalje. Ce so v Samoboru bistveno ugodnejsi, se ti splaca dol zapeljat (odvisno, s katerega konca slo si).
Že gledala Funtrade...so samo 40€ dražji (gledala isto kabino)...S prevozom smo skoraj na istem Smile
Sem v Lj, peljat moram na Kras Big Grin
gt001 Napisal:nord je hrvaska firma. sedez imajo prakticno takoj (2km) za mejo na obrezju. kvaliteta na nivoju kolpasan. za ponudbo in cene poguglaj.

ce bi ti prisla v postev tus kabina z krilnimi vrati bi ti iz lastnih izkusenj priporocal konik. kabina (mislim da) iz poljske, 6mm kaljeno steklo, kvalitetno narejeno in tankovsko stabilno.

Mene zanima 90cm polkrožna kabina s krilnimi vrati. Tako imaš? Kateri model in
koliko €?
Tole imam: http://www.konik.si/index.php?page=shop ... t&Itemid=7
In sicer samo kabino, kad imam od kolpasana (pony). Cena je bila okoli 230€ v Merkurju.
Se vrata dobro zapirajo? To kabino mi je en monter skritiziral (ker sem imel tudi jaz nagledano), ampak malo sumim, da nekaj ni dobro naredil, ker tudi meni izgleda na pogled zelo OK.

Praviš pony za zraven... Opcija je še cenejši model Ontex90 http://www.kolpasan.si/file/open/1904_a8046047ab0

Oba sta iz sanitarnega akrila, je pa pony 100EUR dražji v Merkurju, doplačaš pač lepši dizajn.
Jah, z montazo te kabine je baje cel problem. Ko jo je moj vodovodar videl, je tudi jamral, da mu je se ni ratalo brez tezav sestavit.

Ta cas, ko je on priklapljal stc, sem kabino sam postavil v grobem, skupaj pa sva jo zasilikonizirala in fino nastavila. Vrata se zapirajo bp - magnetno tesnilo prime po celi visini in ne prepusca vode. Finta je, da so odmiki/tolerance v navodilih "napacni" in tocno po navodilih ne gre kabina skupaj. V merkurju, kjer so imeli razstavljeno (in se je lepo zapirala), sem sem pomerit in poslikat mere in na iste mere sestavil potem doma. Edino kar sem zaj***al pri montazi je, da sem zlomil tesnilo vrat spodaj. Tesnilo je na trdi/krhki plastiki in je pocilo, ko sem ga malo bolj na horuk tiscal na vrata. Zdaj se pod vrati rahlo podceja voda, dokler ne dobim novega tesnila.

Pony smo izbrali, ker ima na vstopu v kad le minimalni rob, tako da ni pragu na notranji strani kadi pri vstopu/izstopu. Plus tega je se plitka in je montirana direkt na rob ploscic (na sredini proti sifonu pa direkt na estrih - da jo se talno "kao" malo greje).
Sumasumarum je na visini 4cm - torej prakticno brez roba, da bi se kdo storasti spotaknil pri vstopu/izstopu iz kadi.
Sicer sem za pony dal okoli 140€ (s popustom in 9,5DDV) v svoji trgovini z gradbenim materialom.
aha, ti imaš potem vgradnega ponyja, ne tistega z oblogo? Jaz sem razmišljal dat kad z oblogo, še sam ne vem zakaj...
jp, pony brez obloge - direkt na tleh.
Ker se je mudilo narest kopalnico s funkcionalnim tušem, sem vzel v bauhausu polkrožno tuškabino z banjo (sanotehnik mislim da) za smešen denar in zaenkrat nimam pripomb. Vrata lepo drsijo, magnet tesni, deluje stabilna (kaljeno steklo) Cene 300+ se mi zdijo absurdne!

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »