Kar naredi dom > Dom in male živali
Čebele

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Čebele
Danes zjutraj sem prinesel domov prvi roj, od planiranih treh.
[Slika: img1711.jpg]
Po 3 minutah sta me dve že vsekali, ker sem jih nameraval pomest iz prehranjevalne rešetke ven na prosto, pa jim je bilo še prezgodaj očitno, pa so šle v napad :twisted:
Seveda brez zaščitnih sredstev, dima, rokavic...
Sicer pa je to proti revmi 8)
Ima še kdo od tukaj prisotnih čebelice doma?
LP!
Čebelarim s sedmimi panji LR, zanimivo da si se odločil za LR kako to?
lp
ker je najbolj enostavno in poceni?
pa prestavljam jih lahko po mili volji okoli bajte, ali pa kam odpeljem.
Mogoče kdaj postavim pravi slovenski čebelnjak (mini izvedba)
Pohvalno,sploh po tem, kaj se dogaja v toti naši Sloveniji. Smile

Pa upam ,da nimaš fauš sosedov :mrgreen:

lp
Lepo!
Zaščitne obleke pa verjetno obstajajo z razlogom? Wink
Bravo !
Z mojo boljšo sva mislila sama skrbet za par družinic -ne rojev Smile , žal pa je vse skupaj pod komando vzel tast, tako da nimava veliko prava glasanja.
Sva lahko samo pomožna čebelarja, kar pa je tudi dovolj za užitke ob gledanju nadobudne živalce.

Tale roj sva uštimala, ko tasta ni bilo doma Smile
[Slika: vesna-cbelce.jpg]

Opremo si pa le nabavi, je za čebelarje, vsaj začetnike krepko dobrodošla zadeva...pa seveda, čimmanj parfumov in švica na sebi ko greš v delo z njimi.

LpR
danes ko sem prinesel domov 3 roj, opazim, da se na naletni deski drugega panja nekaj dogaja, gneča...pa nek čuden vonj ima... je to rojenje? Po komaj dveh dnevih v novem panju?
na žalost v roku par minut šibam za par dni v tujino in mi ne bo uspelo polovit, če se bodo res rojile.
Dosedanje dogajanje (dober teden dni) lahko pogledate tule
http://www.mojalbum.com/elbarto/cebele
[Slika: cebele-foto_5711611_17453776_18729980.jpg]
opomba - tistih slik, ki so najlepše, kako čebele nabasane nosijo cvetni prah, pa nisem objavil, jao... popravim ko pridem nazaj.
LP!
Pozdrav
Tudi sam sem se ukvarjal s čebelarstvom od 12leta starosti, sva čebelarila skupaj z dedkom. Tako je šlo nekako 20 let jaz sem se oselil, čebele prevzel oče in stvar je šla navzdol. Sedaj so brez njih. Je pač tako, da zahtevajo malo več pozornosti in opazovanja kot le med vikendi.
Prijetno čebelarjenje.
Že preko 20 let imam čebele. Trenutno imam okoli 60 panjev. Po slikah ne morem ugotoviti, kaj bi lahko bil vzrok. Roj bi lahko bil samo v primeru, da si dal v panj roj z dvemi maticami. Kakšnega posebnega vonja pa pri rojenju še nisem opazil, tako, da bi rabil kaj več podatkov.

lp
evo, obljuba dela dolg...
včeraj sem spet malo slikal.. evo včerajšnjih "prevozov"
[Slika: p5210408.jpg]
pa še eno malih čebelic, ne-čebelaji verjetno nikoli niso videli, kako to izgleda
[Slika: p5210406.jpg]
prvi panj je pol do konca, zato sem ga povečal za eno dodatno naklado.
Iz par celic smo degustirali malo medu, občutek in okus nekaj čisto posebnega.
zanima me, kako naj sedaj matici dopovem (brez uporabe matične rešetke) naj jajčeca odlaga samo spodaj?
Ostali tukaj, ki čebelarite - zakaj uporaba matične rešetke naj ne bi bila dobra?
Meni se ne gre toliko tisti dodatni 2-3 kili medu, ki bi jih s tem pridobil, temveč zato, da bi imel v zgornji(h) nakladah samo med brez porodnišnice in bi lahko vso satovje odcejal, ne pa da bi jih moral pred tem pregledovat.
Imam še en problem, na forum slovenski čebelarji bi se rad prijavil, pa ne dobim emaila za aktivacijo računa, je kdo od vas čebelarjev tukaj prijavljen tam in bi lahko adminu napisal kak PM da ga vpraša, kje šteka in ali me lahko doda ročno?
pa da ne gnjavim več zidarjev z čebelami, čeprav bi se lahko mnogo česa naučili od njih.
LP!
Matica zalega tam kjer so fraj celice... in vedno sili v zgornjo naklado. Kadar je ful donosa-nektar čebele filajo med v celice in ''blokirajo matico'', to je tudi vzrok rojenja- ni prostora. Nekateri razporedijo v zgornjo naklado samo 9 satov če čebelarijo z desetimi, in čebele naredijo globlje luknje, in matica v te ne zalega.
Jaz uporabljam matično, ker sem siguren ko točim da nimam v satih zalege.
Na forum se prijavi z novim imenom... je pa naš forum zelo..zelo nekvaliteten....
priporočam srpski forum... eden boljših v svetovnem merilu..

lp

a
Lepe slike. Smile

lp
S kolegom sva naredila tehtnico za panje. Od 0 do 100 kg, natančnost pa je 10g. Možno je tudi resetirati dnevni doprinos, se pravi, da ob naslednjem obisku vidiš koliko novega medu so ti čebele prinesle oziroma odnesle od zadnjega reseta.
Trenutno delava nadgradnjo z gsm modulom, ki bo dnevno pošiljal podatke o teži panja, doprinosu, itd.
Razmišljava pa tudi o mikrofončku in analaizi zvoka, da se bo videlo kdaj imajo čebele roj - kar je pa že nov projekt.
Pri nas smo dolga leta imeli čebele.Oče je dobil tudi mednarodno priznanje za slike na katerih je imel "čebeljo brado" in roje na rokah.Tudi jaz sem se pri 10 letih slikal z rojem.Sedaj pa žal zaradi pomanjkanja časa ne čebelarimo več.Pa tudi čedalje več je bolezni čebel.Imam pa za podarit nekaj desčic za sestavo okvirjev satnic.
LP Marko
Rad bi povečal število panjev (že sedaj pomladi) , če kdo ve za kakšne ugodne čebele v MB okolici se priporočam za informacijo!
LP!

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:17:55
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva toplotne... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »