Opremljanje doma > Bela tehnika
Robotski sesalniki (Roomba in drugi)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Robotski sesalniki (Roomba in drugi)
Ojla,

zanima me, ali ima kdo robotski sesalnik? Kako se kaj obnese (beri: je priden? Big Grin)

No, zdaj pa resno, zanima me, kako počisti npr. med stoli pod mizo v jedilnici, v kotih itd. Mama se je hudo zagrela zanj, ostali pa imamo pomisleke glede resnične uporabnosti.

Je kje možnost, da si ga (proti plačilu) sposodim za 2-3 dni?

lp
Opusti se i uživaj, nemoj da nam sada kvariš doživljaj....
Ima ga moj kolega in pravi, da je zadeva fina, ampak predvsem primerna za velike odprte prostore. Ce imas po tleh ogromno robe, potem ni tako ucinkovit. Se pa gre sam nafilat ko je prazen, skratka, menda je fajn.. :lol: :lol:
sesalec Roomba prodam po polovični ceni. Je čisto malo rabljen - mogoče 3x (že cca. pol leta pa ga sploh ne uporabljam). Razlog za prodajo je moja mačka, ki jo vsakič skoraj pobere od strahu, ko se roomba začne sprehajati po sobi (pač ropota kot pravi sesalec). Ima dva senzorja za omejitev prehoda, daljinski upravljalec, dvigne se tudi čez prag, za kote pa ima posebno metlico, ki prah pomede iz kota in ga nato posesa..
Hej!

Ful me zanima zadeva. Kolk hoces zanjo? Pisi mi na zasebno sporocilo, da ne bodo moderatorji hudi ali pa kar na e-mail (gaby@lubica.net)
kimusabi Napisal:Ojla,

zanima me, ali ima kdo robotski sesalnik? Kako se kaj obnese (beri: je priden? Big Grin)

No, zdaj pa resno, zanima me, kako počisti npr. med stoli pod mizo v jedilnici, v kotih itd. Mama se je hudo zagrela zanj, ostali pa imamo pomisleke glede resnične uporabnosti.

Je kje možnost, da si ga (proti plačilu) sposodim za 2-3 dni?

lp

Cisto odvisno od cene, ki si jo pripravljena dati za robotski sesalnik. Jaz uporabljam neki caza ze robotski sesalnik robomop, ki sicer samo cisti vse gladke povrsine in sem z njim zadovoljen, glede na to da je slabih 40eu.
Mi imamo kar dva - Roomba 560. Kupil sem jih prek Ebaya (350 €/kom. s poštnino vred), ker so bili pred dvema letoma pri nas noro dragi (800 €). Je pa zadeva odlična, nastaviš ga za takrat ko si v službi in ko prideš domov je vse posesano. Edin problem je baterija oz. cena le te. Na servisu za original hočejo 90 € (pravi rop). Stric Ebay pa tudi ta problem reši za dobrih 30 €, lahko jo pa daš tudi izdelat (v Trzinu je ena firma, vendar ne vem imena) za 60€. Pri pogosti uporabi (beri skoraj vsak dan) pa baterija zdrži približno eno leto. V prospektu sicer piše, da je za 500 polnjen, vendar so to bučke Smile
Za ta denar grem z družino na morje,za sesanje čez leto pa uporabim ženo :lol: :lol: :lol:
Torej... vsi, ki ta robotski sesalec imate ... ali posesa tudi pod mizo, med nogami stolov, za rožo, ki je postavljena 30cm od kota ipd? Pri nama se ravno tam nabira največ prahu.

In pa kako je pod kavčem? Kakšna je minimalna višina, ki jo potrebuje, da pride pod kavč?

Hvala!
Posesa povsod kjer je višje od 8 cm. Ima posebno okroglo metlico, da dobro posesa po kotih, okoli stolov ipd. Ima tudi senzor, da se ne zvrne po stopnicah. Daš ga npr. lahko na omaro in pustiš 10 min. da posesa prah.
A te firme, ki ga prodajajo, pridejo pokazat na dom, kako deluje? Npr. si vzamejo 1 uro časa in nam v dnevni sobi ter v jedilnici posesajo ... z nami ta cajt npr, kavo spijejo pa kakšno rečejo? Tako, da se prepričamo, da je res v redu in vreden denarja.
Iva_d Napisal:Torej... vsi, ki ta robotski sesalnikimate ... ali posesa tudi pod mizo, med nogami stolov, za rožo, ki je postavljena 30cm od kota ipd? Pri nama se ravno tam nabira največ prahu.

In pa kako je pod kavčem? Kakšna je minimalna višina, ki jo potrebuje, da pride pod kavč?

Hvala!

Od sesalca do sesalca je različno,ampak vsi so priblzno tu nekje, kot je rekel Faros. Drugace pa pred nakupom je sigurno dobro pregledat ponudbo, ker tega je zdej že veliko in posledično tudi več kitajske robe. Smile
Jaz sem dolgo časa prosila, če mi pridejo demonstrirat na dom. No, nazadnje je prišel g. Peter iz podjetja Tilt.

Smo pa zadovoljni z rombo. Imam pet varianto, ker imamo doma psa.

Pride okrog rož, posesa pod stolom (problem je le, če nima stol 4 nog, ampak so npr. bolj moderni). Meni je super. Posesa mi pod posteljo, pod dnevno, pod kopalniškimi omaricami, ki jih imam tako nizko, da sama zelo težko pridem zraven.
marusa Napisal:Smo pa zadovoljni z rombo. Imam pet varianto, ker imamo doma psa.

Kateri model roombe pa imaš? In kakšna je kaj cena tega tvojega modela?
Mislim, da je model 564. Zadnjič sem ga videla v Merkurju v akciji za 489 ali neki takega.
Pozdrav vsem,

bom si kar to temo sposodil in malce razširil... namreč zanima me, če ima kdo robotski sesalec cleanmate? cena je približno polovica roombe, pa me zanima, če je tudi v kvaliteti takšna razlika? tazadnji model QQ-2L ima namreč pet različnih vzorcev gibanja...
Ima tudi senzorje za stopnice, nisem pa zasledil možnosti postavitve svetilnikov...
Ima kdo kakšne izkušnje?

Hvala in lep dan!

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »