Splošno > O cenah materiala in storitev
Cena alumplast cevi za talno gretje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cena alumplast cevi za talno gretje
Aha, razumem, hvala. Jaz imam k sreči le eletriko, vodo in sesalec, največ 5-6 centimetrov. Kako bom reševal detajle, se še nisem odločil, morda s kroglicami, purpenom ali pa kar z rezanjem.

Skratka, med pe-xa in aluplastom v primeru polaganja na železno mrežo ni razlike, razen seveda v enostavnosti polaganja.

Bo pa treba v akcijo za morebiten nakup sistemskih plošč, kar sem se na hitro zanimal (malo gugla in sejem v CE), so cene bistveno višje kot se jih navaja tukaj. Za 4€ bi se že splačalo razmisliti o preprostejšem načinu. Če se za 4.5€ dobi 2+2, potem mora samo plošča s čepi biti še ugodnejša.
Mogoče še ena zadeva. Če ne boš nafilal sistema pod pritiskom, je alumplast bolj odporen na pritisk ob polaganju na mrežo in prihodu estriharjev.
Če boš dal sistemske, je boljši pex, ker se lažje polaga.
Sistemske dejansko daj 2+2, ker če ne jih je treba fiksirati na podlago zaradi odstopanja.
Če boš rabil cevi, jih tudi v naši vukoj... dobiš dokaj ugodno.

Če računaš, kaj se ti bolj splača, ne pozabi tudi na ceno mreža+alumplast proti sistemske+pex. Končni izračun, pri 10 tm/m2 se še bolj pogliha.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
cebelice Napisal:Zakaj pa je potrebna taka cev, kaj ni taka dovolj dobra.

http://www.haustechnikhandel24.de/index ... rolle.html

torej... je kaj narobe s to vecjo, je primerna? (če je - je kdo za skupno nabavo?)

LP
Jaz bom tudi rabil te cevi. Kje v slo pa jih dobiš ugodno?
Tudi mene to zanima, če je že kdo ugotovil.
No jaz sem kupil nazadnje v avstriji. Dobil sem kulute po 200m za 105€: http://www.ebay.de/itm/380768150306?var ... 1497.l2649

Za poštnino sem vprašal, če lahko kaj ceneje pošljejo in so poslali 8 kolutov po 200m za 75€, kar je 100€ ceneje kot, če bi sam poslal kurirja ponje.

Cevi še niso vgrajene so pa prispele zelo lepo zapakirane in pod pritiskom zaprte, da ne prie do poškodb očitno.

LP
Kaksne imate izkusnje s pipelife cevmi za talno gretje? Imam moznost da jih dobim poceni. Pa se zdaj odlocam med temi sli drazjimi fragmat
Čeprav že nekaj časa tema stoji, kakšna je trenutna situacija glede cevi za talno ogrevanje? Kaj je smiselno, cenovno in po kvaliteti?
Za enkrat imam ponudbo za cca 150m2, 1200m cevi po 1,1€/m od TECE (ponuja instalater). Vidim pa da so vaše omenjene cene krepko nižje, trenutno imam od PIPELIFE po 0,70€/m, in iz Nemčije Thermoflex po 0,53€/m.

Polagat mislim sam, na folijo z mrežo ali pa na gladko armaturo.

Kaka mnenja? Ali se od izpred dveh let ni veliko spremenilo?

Hvala za odgovore in mnenja.
Kaka ponudba za cevi tudi na ZS.
kaj menite o tej ponudbi in kvaliteti:

https://digitklik.si/izdelek_KOMPLET-ZA ... E-do-150m2

Skok na forum:

Zadnje novice

Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »