Splošno > O cenah materiala in storitev
Cena alumplast cevi za talno gretje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cena alumplast cevi za talno gretje
Iščem solidne in cenovno ugodne cevi alumplast 16x2 za talno gretje z SLO računom (zaradi povračila DDV).

Razburila me je ponudba polagalca talnega ogrevanja, ki je v celotni ponudbi za talno ogrevanje ponudil 5 slojne alumplast cevi PIPELIFE po ceni 1,07 EUR. Ko sem cene preveril pri uvozniku sem ugotovil, da proizvajalec sploh ne proizvaja takšnih cevi. Očitno so bile cevi v ponudbi polagalca ponaredek.

Kupovanje cevi je podobno nakupu kavbojk v Bosni. Poveš znamko in to napišejo na hlače.

Nizkocenovne cevi sploh niso slabe na pogled in če je cena prava je to soliden nakup. Največ jih pokupijo ravno inštalaterji, ki jih potem mastno zaračunajo naivni stranki.

Zaključek je, da estrihi vse pokrijejo.
V bistvu je zaključek tak, da dokler obstajajo ljudje, ki iščejo solidne Alumplast cevi, jim jih boš, kot take, lahko tudi prodal.
Vsaka Alumplast cev je več kot predobra za v beton, zato je polemiziranje popolnoma odveč. Edini, upoštevanja vreden faktor, je cena.
Zanimivo pa je, da ljudje ponavadi pozabijo, da je v ceni tudi strošek polaganja.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Alumplast cevi po 0,7 EUR so v TOP DOM JERNEJ.
TOTRATERM cev kot primerjava je cena 0,63 EUR
vse cene so z DDV
Sodelavec ima že kot 20 (dvajset) let talno gretje in cevi takrat ni bilo nešteto vrst. Ena ali dve vrsti. Pa mu še vedno vse lepo funkcionira. Nima nobene "kisikove zapore" in nobenih težav z odzračevanjem. Čemu potem ta norija z Alu plastjo??
Poleg tega so Alumplast lahko PERT ali PeX. Kje je tu razlika?

Glede cen pa, če bo sprejet zakon, splog ne bomo smeli delati sami, ker smo kao nelojalna konkurenca nategovalcem...pardon sem hotel napisati obrtnikom.

Janez
pozdravljeni,

imam ponudbo za cevi talno:
-fi 16 Alumplas UNIDELTA po 1,25 +ddv
-fi 16 Alumplas Uniponor TITAN po 1,6 +ddv

Kakšna je razlika, se splača dati uniponor za tako razliko v ceni?
Itak, da se splača!!!
Zakaj že? Zato, ker ne znaš brati in iskati po forumu. Scolaj tadrage in basta.

Jaz bi si šel sicer raje zvrtati luknjo v čelo, kot da bi to storil (moje so bile 65 c/tm vgrajene), ampak sto ljudi, sto čudi.
psak Napisal:pozdravljeni,

imam ponudbo za cevi talno:
-fi 16 Alumplas UNIDELTA po 1,25 +ddv
-fi 16 Alumplas Uniponor TITAN po 1,6 +ddv

Kakšna je razlika, se splača dati uniponor za tako razliko v ceni?

Tole izgledajo kot cene iz cenika brez kakršnegakoli popusta.
Fery Napisal:Itak, da se splača!!!
Zakaj že? Zato, ker ne znaš brati in iskati po forumu. Scolaj tadrage in basta.

Jaz bi si šel sicer raje zvrtati luknjo v čelo, kot da bi to storil (moje so bile 65 c/tm vgrajene), ampak sto ljudi, sto čudi.

A lahko poveš kje si izpogajal tako ceno? Ali si sam vgrajeval?

Hvala
Če Feriya poznam je to vse sam spedenal.

Jaz sem jih kupil mislim da po 0,7€/tm
Meni računa mojster za Prednapeto polipropilensko cev za talno ogrevanje s polaganjem
VPB-X fi 20 3,3 uur/m ob količini 1200 m cevi.
Upam, da nisi napisal 3600 €!??
Ker če si, potem...
To je 1200 m cevi po 3,3 eur = 3.960 eur + ddv =material in polaganje
No, to je najbrž slaba šala.
Sarkazem, ki ni jasno razviden, tudi ni zaželjen na forumu.
Če bi dal alumplast cevi, bi bila neka normalna cena s polaganjem (na kaj?) okrog jurja in pol.

Dopuščam tako ceno pod pogojem, da si pozabil omeniti, da ti bo mojster dal in položil zraven cevi še 10 cm izolacije, sistemske plošče in še naredil čez estrih. V tem primeru bi bila to solidna cena; ne pa tudi odlična.
Toni sarkazen, to je ponudba izvajalca, ki ni realana. izvajalci včasih poizkušaju tudi z takimi cenami. če uspe uspe. se pa strinjam da je cena previsoka. drugi izvajalec mi je dal za isto cev ceno 1,48 eur .
Še vedno si visok. Najdi jo vsaj po 0,7 Eur/m (in razmisli o tem, da bi sam položil, ker to ni taka reč, da se ne bi dalo...)

Skok na forum:

Zadnje novice