Splošno > Sam svoj mojster
mizarska delavnica

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mizarska delavnica
Najprej lep pozdrav vsem.Pisal sem razne prošnje za pomoč v mizarski delavnici in,ker nimam ustrezne izobrazbe oz.brez poklica in skoraj nič izkušenj v tem poslu(nekaj stvari sem izdelal zase z pomočjo hobi programa),mi nihče ni odpisal,ali pa enostavno ne rabijo.Trenutno sem zaposlen za stalno v kovinski industriji in imam solidno plačo,ampak me to delo ne veseli in se ne vidim v tem poslu.Veseli me izdelava pohištva in vse kar je s tem povezano.Zato vedno bolj razmišljam v tej smeri.Ker je situacija takšna kakršna je,vedno bolj razmišljam,da bi si uredil manjšo delavnico.Ker pa nimam ne denarja in ne delavnice,bom moral po kredit in v rizik.Prvo bi probal delati ob delu.Kot sem že omenil sem si nekaj stvari naredil sam(kuhinja,omara,miza)in so bili znanci in prijatelji navdušeni,tako da sem že dobil nekaj naročil,ampak sem jih moral zavrniti,ker enostavno nimam kje izdelovati,hobi programi so pa predragi,tako da zaslužka skoraj da nebi bilo.Rad bi se pa,če je možno preživljal s tem,kolikor se da in ne računam na bajne zaslužke.Zdaj me pa zanima,kaj potrebujem od osnovnih stvari za začetek(kombinirka,mozničarka...),bol konkretno mislim,kaj potrebujem,da bom lahko rezal plate,limal robne trakove,vrtal izvrtine za sestavo in podobno-osnovne stvari.Bolj zahtevne bi pa naročil pri izkušenih mizarjih.Če je možno,bi prosil samo pozitivne komentarje in se zahvaljujem vnaprej za kakršen koli nasvet in mnenje.LP http://www.facebook.com/album.php?id=10 ... 9&aid=1845
Zanima me tudi,koliko bi potreboval sredstev za nakup strojev približno in kaj je bolje kupiti,nove ali rabljene stroje.
Beli, žal ti ne morem dati nobenega pametnega nasveta. Ti pa želim čimveč sreče in uspehov pri delu,ki te veseli.
Jaz ti predlagam, da po službi greš delat k kakšnemu lokalnemu mizarju. Poveš mu, da te to delo zanima, ti je v veselje in bi se rad še kaj naučil. Reci mu, da plačilo naj določi on, ko bo videl koliko mu dejansko pomagaš. Če boš pa nekaj časa zastonj delal pa mislim, da tudi ni problem. Važno je, da boš dobil izkušnje, pa tudi stroje, ki jih potrebuješ boš videl pri njemu.

lp, prom
hvala vseeno,sem že probal pri enem mizarju,pa me je čukast gledu.
Hmmmm... Ker nimaš ustrezne izobrazbe (mizar), tudi delavnice ne boš mogel registrirati in odpreti s.p.-ja na sebe, ker za to obrt moraš imeti ustrezno izobrazbo, torej mizar ali lesarski tehnik... Lahko tudi kaj večBig Grin
Potem ti ostaneta dve možnosti:
1.greš in narediš šolo za mizarja
ali
2.delaš mimo zakona, torej na črnoBig Grin
Če bi želel sam rezati plate (iverico, mdf plošče,....) potrebuješ primerno formatno žago, ta zasede veliko prostora in stane od 7500€ naprej, Potrebuješ še rezkar cca. 3000€ in naprej, so cenejši tudi za 1000€, ampakBig Grin... mozničarke ne potrebuješ, ker danes se večino vse dela na način, da se kasneje sestavi brez lepila in je možno kasneje razdreti in ponovno sestaviti. kompresor (vsaj 50L prostornine zraka)+ pištola za špricanje (mdf plošč) cca 1000+€, ročni rezkar cca.200+€, ročni stroj za lepljenje robnih trakov 500+€, lamelni stroj 300+€, lakirnico cena oh in sploh cca 10000€+dovoljenja in ostale pičkolacije, soglasja sosedov, odsesovalna naprava 600+€, primerne prostore z višino stropa več kot 250cm, tuš kabina, wc s predprostoru kjer je umivalnik, ločen prostor za lake,lepila in lužila, pa še dodatnih 5000€ za razne ročne strojčke, orodja, material,...
In en kup živcevSmile

Je pa lepo k v hiši diši po lesuWink

LP
Hvala vsem za podporo in koristne informacije.LP
spremljaj ko bojo imeli recimo v lestroj hišni sejm (ne vem od kod si, to je v trzinu), pa zdaj so meli pred kratkim hišni sejm pri slovenskem zastopniku za felder. in potem pojdi gledat. tam so vedno ljudje ki ti lahko svetujejo, tudi točijo pivo, pride tudi kakšen profi mizar in ti da kak namig za nabavo materjala itd. lestroj ima načeloma tudi bogato ponudbo rabljenih mašin (tudi spletno stran seveda) in relativno bogato založeno trgovino z rezilnim materjalom, šablonami, ročnim el. orodjem itd.
sicer vseh teh reči na zečetku ne potrebuješ. mdfko lahko skrojiš na rezalni mizi ki si jo sestaviš sam itd. važno je, da si iz torrentov zložiš dol vsaj zadnjih 10 let revije shopnotes in si prebereš vse številke, ker notri je neskončno trikov in nasvetov, kako iz ročnega orodja z nekaj pomagali lahko solidno opremiš delavnico. rabiš le prostor. hkrati poglej še fante na ukworkshop in woodworkuk forumih, kaj in kako delajo (pogosto fantje delajo step-by-step inštrukcije), nenazadnje se prijavi tudi na forum stolarska radionica.

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »