Splošno > Skupinski nakupi
skupinski nakup malih bio čistilnih naprav

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
skupinski nakup malih bio čistilnih naprav
Jaz se slabo spoznam na vrste, proizvajalce, modele... Ima kdo kak predlog, pri kom bi začeli pogajanja? Kakšen model? Mogoče kak dober link do opisov in testov?
Kakor jaz vem so veliko boljše betoske posode.
Mi je povedal tisti, ki mi je delal izkop.
Je že več 10 kosov PVC posod izkopal, ker so se sesedle in jih nadomestil z betonsko posodo.
Kar se pa tiče mehanike pa mislim, da še sami trgovci ne vedo kaj je bolje.
Ker imajo nekateri več tipov mehanizmov, pa ne znajo razložit, kakšne so razlike med sabo.
Ima kdo kako mnenje o čistilni napravi, sestavljeni iz betonskih cevi premera npr. 120 cm in dodanim kompresorjem ter mešalom? Investicija je precej nižja, prostornina pribl. 5m3, 2 prekata po 3 cevi. Res pa je, da taka home made naprava nima certifikata. Tako izvedbo mi je svetoval zidar.
O tej zadnji varianti sem tudi sam razmišljal. Verjetno bi bilo dobro imeti kakšen prekat in razpeljane cevi za zrak. So kakšni načrti na to temo (samogradnje) kje?
Zidar ki ti je svetoval tako izvedbo nima pojma kaj je čistilna naprava. Taker zadeve so se projektirale pred 15-20 leti in od tam njemu ideja, ampak to se bili projekti za greznico.
Sicer pa kako boš leta 2015 oz. 2017 dokazoval da imaš čistilno napravo, ki je vodotesna in ustreza evropskemu standardu SIST 12566-3 del?? Imel boš dvakratno investico, ki je veliko dražjo od enkratne prave. Tudi vse čistilne naprave na trgu niso vredu in leta 2017 nebodo več dovoljene. Če kdo želi svetovanje glede MČN me lahko kontakira na ZS, lahko vam obrazložim nekatere zadeve, ki vam niso jasne in svetujem ampak zgolj dobronamerno, ne mislim delat nobene reklame ter komu kaj vsiljevet. Sem iz tega poklica in so mi zadeve jasne, jasno mi je pa tudi da končnemu potrošniku nemore biti vse jasno in zato si trgovci prevečkrat privoščijo "nategovanje ljudstva".
Saj ti ne bo nihče zameril, če boš kar v temi napisal, kaj in kako se temu streže. Bo prav prišlo še komu kasneje.
FLIN Napisal:...ker so se sesedle in jih nadomestil z betonsko posodo.
Ker niso bile pravilno "zmontirane". Jaz sem za zbiralnik deževnice dal podložni beton in tudi utrjeval po slojih...
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
tako je.
če imaš podložni beton in med zasuvanjem sproti utrjuješ, ni nobenega problema.
se pa strinjam s tem, kar je "smrček" napisal: vsak trgovec svoje hvali, treba pa je vedeti, kaj zahtevajo predpisi, da ne bo čez nekaj let jok in stok.
euro3000 Napisal:Zanima me tudi kako se odločiti med KVT ali SBR?
Ena debata o čistilnih napravah je potekala že tukaj:

viewtopic.php?f=6&t=1445&st=0&sk=t&sd=a&hilit=%C4%8Distilna+naprava&start=105
Sem upal, da nam bo Smrček razjasnil zmedo v poznavanju delovanja MČN in predpisanih standardov...

No, malo sem povprašal glede ustreznosti samogradnje z betonskimi cevmi. Večina ljudi, ki se spoznajo na stvar in niso trgovci s plastičnimi MČNji, prižiga zeleno luč. Potrebno je zagotoviti vodotesnost, kar z natančno izvedbo in uporabo različnih aquastop premazov ni noben problem. V cevi se vgradijo ostali elementi, ki služijo zagotavljanju optimalnih pogojev za razvoj bakterijskih kultur, ki skrbijo za pravilno delovanje naprave.

Pa tudi če logično razmislimo. Razlika med npr. triprekatno greznico in MČN je v tem, da z dodajanjem mešal, zračnih kompresorjev, keramike kot domovanja bakterijskih kultur, filtrov.... omogočimo aerobno (zračno) bio-kemično razgradnjo blata namesto anaerobnega gnitja. Zadeva je pravzaprav podobna kot pri akvarijskih ali ribniških filtrih (tam sem bolj doma), samo večjih dimenzij.

Imam vsaj deloma prav, Smrček?
Zagožen oziroma Aplast je razvil MČN, kjer ne potrebuješ nobenih električnih naprav (mešal, črpalk, kompresorjev), ampak je del čistilne napolnjen z posebnim peskom, v katarem se naredijo bakterije, ki delujejo na podobnem principu kot bakterije, za katere moraš upihovati zrak. Čistilni se enkrat ali dvakrat mesečno dodaja tekočina (hranilo za bakterije) in zadeva deluje. Zadevo smo si ogledali tudi na terenu in ne smrdi tako kot 90% ostalih,deluje uredu in jo imam že doma, lahko pa uredim kakšen kontakt

LP Lencek
Še link

http://www.aplast.si/554

http://www.zagozen.si/filelib/zagozen/k ... aprava.pdf
Lencek,

sem gledal ta sistem na sejmu Dom in je eden od "favoritov" za nakup. Sicer bi rabil manjšo izvedbo (2-5 oseb), ki naj bi prišla na trg meseca maja.
Lahko poveš, kaj vse si moral pripraviti (podnožje za postavitev), kako je z dostavo, dodatni stroški poleg nakupa MČN-e, kakšno enoto imaš in kakšna je bila končna cena? Kdo opravi priklop, kako je z vodenjem dnevnika čiščenja? Ali si dobil kakšne subvencije s strani upravljalca kanalizacije? Servisi in kontrole? Ali ustreza normativom in standardom oz ste že opravili test iztoka vode?
Upam, da te nisem preveč zamoril, podatki pa bodo koristni za vse bodoče uporabnike ali kupce MČN-e. :wink:
LP
vzamite navadno pretočno greznico 3 prekatno in dokupite bio čistilno napravo ki deluje brez elektrike, le rabite prostor 10m2 če se ne motim da se zasadijo rastline...no če koga zanima bom poiskal, trenutno ne vem točno kako se reče

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »