Opremljanje doma > Kopalniška oprema
podometna armatura

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podometna armatura
torej v hiši bomo imeli dva tuša v katera bi rad vgradil podometne armature(ne vem če je pravilen izraz) potreboval bi takšne da bi imel en izhod na stropu in enega iz stene (cev+ročka ) ker se na te zadeve ne spoznam niti malo vas prosim za pomoč katerega izbrati oz prilepil bom link od nemške spletne trgovine če pa se komu da pa bi prosil da mi izbere pravilen komplet. bi izbral sam vendar ne vem kateri je kvaliteten oz katera firma je prava, sem malo gledal pa imajo nekateri več izhodov, ali se potem ostali zablindirajo ?

še link
http://www.hs-vertrieb24.de/index.php/s ... turen.html

lp
mi mogoče nakup priporočate kje drugje :

za enkrat bi potreboval samo zadeve katere gredo pod omet
Jaz sem se odločil za Hansgrohe iBox (http://www.hansgrohe.co.uk/uk_en/131635.htm). Kupil sem ga preko ebay.de za cca. 55EUR. Ima dva vhoda in dva izhoda in je standarden. Glede na kupljeno pipo pa mu (kasneje) določiš funkcionalnost (termostatska baterija, preklop tuš/ročka).
razmišljal in gledal sem nekaj takšnega http://www.hs-vertrieb24.de/index.php/s ... 35500.html samo ne vem potem kaj še rabim zraven tudi cena je kar visoka se da dobiti kaj cenejšega ?
ali se splača dati toliko več za termostatske ventile ?
se da zadevo narediti se na kaksen drug način ?
Prikazano je le podometno telo. Slednje omogoča mešanje vode.

Potrebuješ še nadometni del, seveda istega proizvajalca kot podometni del. Zato najprej izberi nadometni delin s tem proizvajalca (zaradi dizajna, ki ga pač želiš).

Glede prhe imaš dve možnosti:
- stenski izliv + pršna glava
- stropna pršna glava (slednja je najdražja opcija - samo glava od cca 500EUR dalje)

Povezavo od podometnega dela do pršne glave se izvede v fazi grobe montaže vodovoda.

Svetujem, da se obrneš na inštalaterja z izkušnjami na tem področju. Prdstavljaj si, da nekaj zamočiš in nato trgaš ploščice...
Hansgrohejev podometni element iBox je ranga 50€, potem pa še mešalni komplet... Jaz imam zraven še termostatsko baterijo z dvema preklopoma Thermostatbatterie Unterputz mit Ab- und Umstellventil
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
potem pa verjetno potrebujem še tole ? kakšne dimenzije je notranji navoj v steni za tole 1/2cole ?

http://www.megabad.com/hansgrohe-axor-p ... d=31387769

kaj univerzalnega pa si naj pripravim iz stropa ?

ima kdo kakšne izkušnje kako naročit oz če je ze kdo naročal iz te trgovine ?
Na youtubu imaš veliko vido posnetkov od hansgrohe.
Tisti tvoj link je za ročko, ne za mešalno baterijo.

Če dopolnim moj komplet:
  1. Baterija s preklopi, Axor Starck, 10720000
  2. HansGrohe iBox, 01800180
  3. Montažni set za iBox, 96615000
  4. Nadglavni tuš, Raindance, 27494000
  5. Priključna cev za tuš, 27479000
  6. Ročka za tuš, Axor Starck, 28532000 (dva izliva=SUPER!)
  7. Nosilec ročke, 27507000
kje pa si to nabavljal ? pri mega bad ? kako si rešil z dostavo kako z plačilom ? jaz bi zaenkrat potreboval samo komponente katere gredo pod omet torej

HansGrohe iBox, 01800180
Montažni set za iBox, 96615000
verjetno se ostale elemente da dokupiti kasneje oz se nebodo spremijali ?
torej tako na oko me za en tuš kpl armatura stane cca 1000 eur ? fuf to je pa kr nekaj dnarja Smile
Plačilo preko spletne banke. Naročil sem dve paleti in pol, tako da je bila dostava malenkost v primerjavi z vrednostjo blaga. Hansgrohe je pač hansgrohe, pa še Starck zraven pa nanese ;-) Ne moreš pa mešati različnih proizvajalcev...

[Slika: i-Box_Knowlege(1).jpg]
torej prišel je čas ko bi tole podometno čudo že kar nujno potreboval Smile

prosim, če mi lahko svetujete kje najceneje pri nas ali pa v bližini (mogoče je komu ostalo) tole čudo http://www.megabad.com/hansgrohe-axor-p ... d=34179855
v najkrajšem možnem času nabaviti.

tisti ki imate tole doma kako ste si pripravili cevi katere gredo na naglavni tuš ter na ročko za tuš ? - ali je ok če podometom pustim polovičko montažne plošče (kot za umivalnike ) z notranjim navojem, do baterije pa povežem z 16x2 cevjo isto kot pa dovod do baterije ?

lp,hvala za pomoč
Pozdravljeni,

Se še kdo odloča za podometne armature!?
Gledal sem cel komplet od unitasa in je cena za cel komplet (podometni/nadometni del, fiksni del za "dež", ročka za tuš in cev) vse skupaj okoli 200€. Samo ni termostatskega ventila v tej ceni. Ima pa dva priklopa.

Ima mogoče kdo kaj več praktičnih izkušenj!?
No da ne odpiram nove teme bom kar staro ponujal.
https://www.ideo.si/Podometne_armature/p...9000_GROHE
Kako se kaj tale komplet obnese, a so kakšni problemi z temi podometnimi sistemi.
Se mogoče bolj splača kupiti posamezne elemente Al komplet. Zanima me če to potem paše več različnih armatur gor od grohe na podomentno enoto, če bi kupoval posamezno.
Jst mam od Groheja eno podobno zadevo (termostatsko sicer) in tam ni sans, da na podometno armaturo zmontiras gor karkoli drugega kot to, kar je predvideno.

Pri meni je sicer za in nad tusem prost dostop do instalacije, tako da sem relativno miren. Smo imeli pa takoj na zacetku problem, ker je instalater zamesal cevi na podometni enoti in preklapljanje med rocko in nadglavnim tusem ni funkcioniralo. Ce tega dostopa iz zadnje strani ne bi bilo, potem bi lahko stemali ploscice in rusili zid. Pri klasicnih armaturah je to seveda bolj enostavno Smile

Kako se zadeva obnese na dolgi rok, ti bom lahko povedal cez par let Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »