Splošno > O cenah materiala in storitev
Cena deponije za odlaganje materijala

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cena deponije za odlaganje materijala
Torej, zanima me, koliko neka firma (najsi bo Vegrad, SCT, ... torej ena X firma) plača za material, ki ga dobi recimo pri širjenju ceste ipd.

Kdo določa ceno? Občina, lastnik ...

Hvala in lp
pikc
Vprašaj v gramoznici v Stanežičah.

Tja se namreč vozi gradbene odpadke, ki jih zmeljejo in uporabljajo za zasipe, tampone, ...
Na internetu ne najdem nič glede te gramoznice ...
Vseeno hvala!
Na internetu jih ni (tudi naziva firme ne vem). Moraš iti tja ...

LP
Čaki zdej tebe zanima kolk stane, če hočeš na deponijo pripeljat material, ki se ga da nato zmleti in ponovno uporabiti? Al koliko stane take material (mleti)?
pikec85 Napisal:Torej, zanima me, koliko neka firma (najsi bo Vegrad, SCT, ... torej ena X firma) plača za material, ki ga dobi recimo pri širjenju ceste ipd.

Kdo določa ceno? Občina, lastnik ...
Ponavadi nič, ker ni njen.
Plačana je samo manipulacijo z njim.
Če pa se že prodaja je pa tu na forumu brezveze ugibat, ker to zavisi od mnogih dejavnikov in nekega generalnega povprečja ni.
Če imaš doma ta problem ter ne veš kam z robo (ponavadi ostali vedo) in bi jo rad vtopil v ceno naj si en ogleda drugi pa dela.

Nekaj sem "zumotvoril" na compu in je na dveh postih. :wink:
Citat:koliko neka firma ... plača za material, ki ga dobi recimo pri širjenju ceste
Če je na gradbišču materjal višek, ga je treba odstraniti in nekam deponirati - investitor mora to delo in deponiranje plačati. Če pa izvajalec nekaj tega materjala ne deponira, ampak porabi na drugem gradbišču, kjer bi ga sicer moral kupiti, je to njegov dobiček. Pri gradbišču z viškom uporabnega materjala pa investitor izpogaja ustrezno ceno odstranjevanja.

V gramoznici je cena materjala znana (cenik). Del cene dobi država (lastnik materjala), del pa izvajalec (izkop, separacija, nakladanje).
Nimam časa - sem v penziji!
Samo to sm rabu vedet.
Hvala

Skok na forum:

Zadnje novice