Splošno > O cenah materiala in storitev
barvanje plastične ograje???

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
barvanje plastične ograje???
Zdravo!
Imam 50m plastične ograje visoke 130cm. Nosilci so kovinski, deščice pa so plastične.
Pred desetimi leti je bila prebarvana z oljno barvo, vendar se sedaj lušči(brez problema z strgalom). Zanima s čim naj jo obnovim da se nebo to ponovilo, ali pa za kakšno ceno bi mi mojstri to pobarvali-obnovili. Ograja je pa klasičnega ameriškega videza(bela).
l.p
Odstraniti barvo, obrusiti, nanos plastic primerja, barva z dodatkom za plastiko. zmeša lokalni trgovec z avtolaki.
Očitno barva ni bila primerna za ta namen.
Moj nasvet: pred nakupom barve kontaktiraj tehnično službo oz. razvojni oddelek (NE PRODAJO!) proizvajalca (Color, Helios...) in jim opiši namen.
Od njih boš dobil najkvalitetnejši odgovor.

Tako sem jaz naredil, ko sem šel prebarvat starejši plastični čoln (to je zelo zahtevno okolje - sonce, sol, temperaturne razlike....) in ni mi žal, čeprav barva ni bila poceni.
Pa drži se navodil iz tehničnega lista v popolnosti (glede priprave objekta, primer osnovne barve, mešanja A in B komponente, temperatur itd...)
Sicer boš čez par let isto spraševal.
No, 10 let na xy osnove tudi, pa ni pretirano slab rezultat za barvo, ki ni namenjena plastiki. Težava je, da z leti barva brez aditiva za prožnost otrdi, plastika pa vseeno deluje.
Pošteno povedano, da tehnologi znajo dat pravi nasvet.

Skok na forum:

Zadnje novice