Splošno > Sam svoj mojster
Namizna krožna žaga Bosch pts 10

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Namizna krožna žaga Bosch pts 10
Kupujem krožno žago za hoby uporabo in po raziskovanju na netu sem našel Bosch PTS 10, kot najboljši približek k temu kar želim. Je res da ponudba ni ne vem kako velika, predvsem v tem za mene raspoložljivem cenovnem razredu. Ali ima kdo kaj izkušenj s to žago oz. ali ve kdo svetovati žago podobnih karakteristik in cene? Sprejemljiva cena zame je okoli 400 eur in kolikor sem prebral na forumih cenejše (beri kitajske) žage mojstri odsvetujejo. Prosim za nasvet. Hvala.
kitajske??? mislim da je zeleni bosch kitajski

http://www.youtube.com/watch?v=P1zmiwzv5Hg
Se opravičujem za površno navedbo - pod kitajske sem mislil bolj leve firme... mi je jasno, da je danes težko najti izdelek, ki ni narejen na kitajskem. Vem pa iz izkušenj, da blagovna znamka vseeno v večini primerov pomeni garancijo za izdelek.
Ko že limamo linke ...
http://www.youtube.com/watch?v=YXW55S4X9zo
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Nebomgabiksal Napisal:Ko že limamo linke ...
http://www.youtube.com/watch?v=YXW55S4X9zo

svaka mu čast kaj je naredo
svaka mu čast, da ima še vse prste
kupi makitino potopno krožno žago, stane 300+ drobiš,dela enkratno
če koga zanima kako se to dela - cel postopek - http://woodgears.ca/reindeer/index.html
mene pa še vedno zanima mnenje o bosch žagi ali drugih.
keramix Napisal:kupi makitino potopno krožno žago, stane 300+ drobiš,dela enkratno
Sekular mam, samo bi bolj prav prišla namizna žaga - za razrez večjih formatov, rezanje pod kotom... Vem da se vse to da delat z sekularjem, vendar sem že velikokrat naletel na situacijo ko ni šlo - ali premala natančnost, problem s pravim kotom, ipd. Sekular uporabljam HItachi pro linija in je tudi odličen in godna cena.
Jaz jo imam in sem zelo zadovoljen. Če jo primerjam z kitajskimi pleh-žagami je svetlobna leta natančneje izdelana (pa vendar to ni formatna žaga). SIcer je kar nekaj delov tudi plastičnih (iz trde plastike) tako, da je potrebno malo paziti-koliko pritiskaš. Motor je dober (glasnost zadovoljiva). Itak je pri žagah najbolj pomembno, da imaš ustrezen list.
pts 10 nima čisto nič manj in drugačnih težav kot namizna cirkularka za 100 € iz hoferja: prislon vredn en kakec, nemogoče nastaviti list/voziček v paralelni rez, list s težavo drži natančnost kota (zajera), stopinjska skala je domišlijska, itd. moj kolega je kupil pts 10, jaz pa kitajčko, ki jo lahko štelam.
jaz sem plačal 250€ manj.
je pri pts 10 miza nekoliko stabilnejša, to je pa tudi vse. tudi makitina 100-ica je več ali manj isto jajce. če hočeš dober prenosen cirkular, bo treba makita serije 2100 ali modri bosch gts 10. oboje je bolj kot ne 1000 €. za ta dnar pa že dobiš rabljen mali formatni cirkular z vozičkom okrog meter in litoželezno mizo. jaz bi raj mel to, če ni potrebe po tem da je namizni cirkular prenosen. če daš pa še malo zraven je pa že spodobna rabljena italjanska hobi kombinirka. sicer starejša, ampak masivna in vse za štelat.
ne glede na to kaj boš kupil, obvezno nabavit ločene liste za:
- iveral (takega za rez brez predrezila),
- za prečni rez,
- za vzdolžni rez,
- za plastiko-pločevino-aluminij,
- za paranje letvic.
take liste dela zelo v redu cmt, imajo v lestroj trzin, vse možne dimenzije. vedi da dober komplet listov in digitalna libela za nastavitev naklona lista stane skoraj toliko kot pts 10 ... pa če boš rezal aluminij in pločevino, obvezno dobre slušalke, ker se dere da je za znort.
Super odgovor. Ravno to me je najbolj zanimalo - vodila, prislon... ali je to bistveno bolje kot pri poceni žagah. In očitno ni. Trenutno uporabljam tudi Dewaltovo žago, ki je lahko kot štucerka ali pa cirkular in mi manjka predvsem natančnost. Hvala še enkrat.
lej, miza pts-a je bolj stabilna od cenenih žag. vendar je za resno delo itak premajhna, tisti podalšek na izteg je pa že vigle-vagle. ne da se resno nastavit razmik voziček-list. kar se pri mojem kolegu manifestira tako, da močno zažiga vse kar je več od 5 cm obdelovanca v prečnem rezu: namreč list in voz sta za 0,5mm v kajlo. in to pomeni, da če hočeš lep prečen rez 20 cm knjižne police a)dimenzija švica za kak mm; in b)rob je zažgan, ker ga voz med rezom tišči v list bočno. tak razmik ja lahko maksimalno 0,1 mm. pa še to ne v kajlo ampak more bit v izteku list za desetinko bolj stran od voza. potem dobiš lep in točen prečni rez. potem: skala za naklon lista 100% švica, ne zanašaj se nanjo. stopinjska skala na kratkem prislonu na vozičku - isto. zdaj, če režeš deske in kole za vrtne planke, fižolovke in paradajzarke ter deske za kurnik, bo v redu. če pa misliš rezat deske in plohe za kakšen stol, mizo in omarico - nezanesljivo. če pa bi rad delal pohištvo, ne prideš mimo male formatne žage ali vsaj spodobne kombinirke. pa še tu boš imel težave pri razrezu večjih plošč, če boš delal iveral ali mediapan, ker so mize enostavno premale. si boš moral naredit razrezno mizo in dobit dobro/dovolj dolgo in ravno/ aluminijasto lajšto za svoj ročni cirkular. tu boš naredil grobi razrez na nadmero, na fino pa na mali formatni žagi.
jaz sem ravno v postopku zdiranja moje cenene namizne kitajske žage. ven bom pobral agregat in ga vsadil v večjo in stabilnejšo mizo ter mu prigradil 130 cm voz. to je projekt za celo pomlad, ampak na koncu upam da bo nekako takole:
http://woodgears.ca/reader/homemade_tablesaw.html miza bo čisto eno malenkost večja, ker bo na koncu še stabilno vgrajen nadrezkar, podobno kot tule:
http://woodgears.ca/delta_saw/index.html na prvi sliki, tista luknjica na koncu je da gleda rezkar ven, prislona pa na sliki ni. sploh priporočam ogled te spletne strani komplet, tip je sam naredil že dve tračni žagi in nebroj ostalih reči za v delavnico.
ja točno problemi, ki bi se jih rad znebil - zažiga les, predvsem pa je občutek ko list prime les in žge skrajno nevaren. Rad bi pa rezal kakšen večji format - klop, miza, spet ne nekih res velikih plošč ampak so ti problemi že tukaj prisotni.
pri ALU profilu za firngo mi grena živce vedno klemanje in merjenje - a maš mogoče kakšne izkušnje s tistimi alu lajštami, ki jih ni potrebno klemati - mislim, da to prodaja FESTOOL pa verjetno še kdo?
Sicer pa WOODGEARS zakon - redno spremljam njegove projekte- Tip res obvlada.
s festoolovimi orodji nimam kakih izkušenj, ker so zame predraga. obstaja ena ruska ali ukrajinska spletna stran, kjer je tip naredil klon festoolove lajšte iz karnise ... menda zadeva funkcionira. za manj kot desetino cene ...http://www.archiwood.com.ua/catalog/108/article/31 to je sicer lajšta za nadrezkar, ampak bi šlo zlahka podobno reč naredit za ročni cirkular. če bi žrtvoval 5-6 mm globine reza lahko vse skup namontiraš na vezano plščo mal večje širine. narediš nulti rez, da ti rob plošče potem že kar pove, kje bo rez, na spodnjo stran pa nalimaš brusni papir da ne zdrsava, pa je treba sam odmerit, šino na ploščo in reži sine. za večjo natančnost bo pa vedno treba priklemat. sej ploščo na voziček formatne žage je tud treba priklemat ob spodnji ali zgornji prislon vozička, če hočeš res natančne reze.
z ročno žago boš itak delal kose z 1-2 cm nadmere, grozna točnost tule ni pomembna. na fino boš povlekel na stabilni cirkular, kateregakoli pač boš kupil.
druga možnost pa je, da si nabaviš en namizni cirkular, pač kar tvoji finančni situaciji najbolj ustreza ,in okrog te žage zgradiš mizo primerne teže - več je bolje -, dovolj veliko za dimenzije plošč, ki jih misli uporabljati. ne pozabi še na izhodno mizo (outfeed). naredil si boš še prislon polne dolžine in reži sine. sam to bo zavzelo precej prostora v delavnici in ni priporočljivo pri manjših delavnicah. za manjše delavnice je boljša prva varianta, če imaš denar si kupi festool komplet žago in lajšto, nisem še slišal za koga ki bi se pritožil na kvaliteto. če pa nimaš - samogradnja.

Skok na forum:

Zadnje novice