Splošno > Sam svoj mojster
Namizna krožna žaga Bosch pts 10

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Namizna krožna žaga Bosch pts 10
tine1 Napisal:Kakšna je razlika med gts 10 xc profesional in gts 10 J profesional?

Prva ima več dodatne opreme - prisloni ... kompaktno ohišje ...
Ali je ohišje plastično in kaj to pomeni, da se zvija ali je stabilno? Druga ima kovinske profile in zgleda manj plastična.

Kakšna je miza iz pločevine ali ..., je stabilna ali se zvija?

Ali se te žage da kje videti?
nista primerljivi. ena je mčkena in švoh, druga je večja in močnejša. odvisno za kaj rabiš. če ti je dost širina 45 cm, je tudi 10J dobra, če npa rabiš odrez do 63 cm, pa pa mora bit xc.
Ohišje je verjetno plastično pri gts 10 xc profesional. Kako pa je z mizo pri obeh žagah? Je iz tanke pločevine in se zvija ali je ulitek? Kako je ojačano.
Eno vprašanje. Kakšno imate mnenje o žagah kot so Rojek KDR 102, Rojek KDR 104 ali Bernardo TK 200 R? Cena bi bila max. 600€.

Zgledajo precej podobno. Kako pa je z kvaliteto? Potreboval bi nekaj malo večjega. Te so cenejše kot je npr. Bosch gts 10 xc
102 bi odpisal, ker mi zgleda preveč plehasta na mizi.
ostali dve: teža je solidna, a to ne pove vsega. te žage so po mojem pri nas bolj redke. jaz osebno bi zase raje izbral model z večjim številom obratov lista in močnejšim motorjem (tu sta model 104 od rojeka in bernardo skoraj identična stroja). vozički mi zgledajo bolj tako, a lahko se motim in so za domačo delavnico dovolj natančni. itak so v gus mizo vrezkani utori, pa si lahko sam izdelaš precej precizne sani.
meni nekako, ampak samo po fotkah, izgleda malo bolj ta bernardo. nekaj mi izgledajo boljši prisloni in voziček, ampak to moraš it pogledat v živo, da vidiš koliko ali ne so komponente na vigle-vagle (zračnost vodil itd).
Od teh treh sem se najbolj zagrel za žago Bernardo TK 200R. Tudi cena je najnižja (440€+DDV) Edino, kar me je odvrnilo od nakupa je višina reza, ki je pri tej žagi samo 6cm. Sad KDR 102 je skoraj enkrat dražja stane 840 + ddv. Za KDR 104 pa ne vem cene, ampak je enaka kot TK 200R torej vseeno odpade. Tako, da sem spet na začetku. Malo sem začel nagibati k Metabo TS 254 ali Bosch GTS 10 XC, najbolj se mi je všeč mobilnost. Ne toliko, da bi jo vozil na teren, ampak da zložena ne zasede veliko prostora. Delavnica je bolj majhnih dimenzij bi pa vseeno rad žago, na kateri lahko odrežem tudi kakšen malo večji kos. Dileme dileme Smile
jaz imam metabo ts 250. zelo stabilna, solidno močna, tudi prislon. a miza ni litoželezna, kar je slabost.
Natanko tako lahko jaz rečem za ts254. Krasna žaga, miza bi bila pa res boljša litoželezna. Čeprav tudi obstoječa je solidna in ima natančne utore. Z doma narejenim vozičkom, ki krasno teče v utorih, je zavidljivo natančna.
Pozdrav vsem Smile

Evo, da še jaz pristavim.. Podobno kot nekateri tudi sam iščem eno mizno žago za les, ki ima vodila za vzporedni rez in pravokotni.. Recimo da ranga tam nekje 500-1000€.. Rabil bi za bolj točne reze iverala in masivnega lesa, s tem da bi si pomagal tudi z ročnim orodjem (krožno žago, potezno, vbodno...). Pač za taka domača hobi opravila..

Kolikor sem gledal mi nekako v upoštev pride:
  • Bosch GTS 10 XC
  • Bosch PTS 10
  • Makita MLT 1000X
  • Makita 2704
  • Metabo TS254

Od naštetih mi je najbolj pri srcu MLT 1000X ker je dokaj OK cena samo precej je popljuvana z vseh strani Smile A si kdo lasti konkretno ta model?

Pri vseh naštetih me moti da je vodilo za prečni rez "kratko".. OK, mi je jasno, da nemore bit 2m dolgo vodilo samo kaj več kot 10cm je pa menda lahko (vsaj po sliki sodeč).

Želja je tudi, da bi imela čim manj "lufta" na vodilih..
Pozdravljeni,

tudi jaz se odločam za nakup namizne krožne žage. Potreboval jo bom za občasna, hobi opravila doma. Prebral sem temo in vidim, da imate številni veliko izkušenj s tovrstnimi žagami, zato vas prosim za nasvet.
Ker finance žal ne dopuščajo kakšnih boljših, sem se ogrel za Boschevo PTS 10 o kateri je že veliko napisanega. Našel pa sem še eno, nekoliko dražja a podobnega cenovnega ranga (okrog 450 €) o kateri pa ne vem veliko.
To je AEG Powertools TS 250 1800W
http://www.proworktools.be/en/2-products...w-ts-250-k

Ima kdo kakšne izkušnje s to žago. Je razen močnejšega motorja in večje globine reza še v čem boljša od Boscheve? Zanima me tudi glede natančnosti.
Katera se vam zdi boljša izbira?
Hvaležen bom za nasvete.
na prvi pogled gre za nekakšen "spin-off" metabove ts 250, le da je na podstavku s kolesi. žal na netu najdem eno samo sliko, a je miza sumljivo podobna. ts 250 v metabo katalogu ni več, ker jo je nadomestila nekoliko boljša ts 254. a ker se v industriji starih modelov ne meče kar tako v koš, menim da je precej podobna metabovi ts 250, z nekaj malega izboljšave, pač prodana/oddana drugemu podjetju v koncernu.

hkrati pa moram reči, da sem si kak teden nazaj spet ogledal bosch pts 10 (v baubau) in se mi zdi, da so model nekoliko prenovili. voziček za prečni rez je precej bolj soliden od iste pts 10, ki jo je kupil moj prijatelj kakih 5 let nazaj. tudi sicer daje žaga malo bolj soliden vtis, morda je vredna ogleda - ker cena se mi ni zdela strašna. je pa motor še vedno malo šibek (kljub visoki hitrosti v praznem teku), premislite glede na potrebo. pri makiti ima marsikatera ročna cirkularka močnejši motor.
Pozdravljeni majstri.

Tud jaz sm začel z renovacijo garaže v delavnico. Nekaj stvari že imam nekaj jih še manjka in na seznamu je tudi namizna krožna žaga.

Sedaj imam "homemade" cirkular (po vsej verjetnosti narobe napisan) 3 fazni z 7kW motorjem in BOSCHevim listom 42 zob če se ne motim. Težava je da je delovna miza fiksna in iz lesenih ploh skratka neprimerna da kar koli na lajšto odrežem. pa prenos prek jermena tko da tud list ne gre gor pa dol... Je pač za metre žagat več koristi dokler ne naredim nove mize ni.

Po spletu sm brskal in našel BOSCH GTM 12 JL, po ogledu v štacuni dojel da je delovna miza le premala in pamet mi govori tele kombinirke... da je prečno bolš posebej met.

Samo ime teme je bla tud na seznamu a po prebranih 5 tih stranih nič več.
Z Makito sem glede akumulatorskega vijačnika in pa vrtalke udarne zelo zadovoljen. Zato sem kamlu preučil http://www.makita.si/tools/21965/namizne-krone-age.html obe namizni. 2704 je treba še mal € našparat pa nism našel kej dosti odziva kako se kj obnese. Glede 100 tke pa kar sm se matru po spletu iskat sm naletel na več negativnih izkušenj kot pozitivnih.

Hotel sem preštuderat Alešov predlog o Metabo ts 250 pa ni več nove za najdit. Je novejša v izdaji 254.

DEWALT DWE780 Sanje moje katere v Sloveniji ne najdem.

Skratka:
1. TS 254 Metabo Večja moč motorja manj obratov
2. 2704 Makita Manjša moč motorja več obratov
1 in 2 višina reza 90 ali 45 milimetri razlike
3. DWE780 DeWalt Nimam podatkov

Je kak novi član ali pa star, ki bi kako koristno dejal glede mojega ožjega izbora ali kaj dodal? Trudil sem se najti kako z litoželezno mizo a zgleda pri teh malih mišljenih kot prenosne se nedela več kot 10 let nazaj.

Skratka vsako mnenje bi prav prišlo. Hvala vam v naprej.
LP,Jure
je žal tako, da nam amaterjem ne privoščijo litoželeznih miz (vsaj za en normalen denar ne). nobena od naštetih za amatersko delavnico ni slaba. morda boš presodil predvsem iz finančnega stališča? jaz sem na koncu odločil po vsoti ki je bila na voljo. namesto drage žage sem kupil cenejšo žago in za preostanek 33 cm debelinko (ki zaenkrat naredi presneto več ur kot sama žaga ...). ni mi žal, kljub temu da je bila izbrana metabova ts 250 med cenejšimi in sem imel celo malo "otroških" težav na začetku. je pa res, da stane ta nova ts 254 skoraj toliko, kot me je stala ts 250+debelinka 330 ... (vsak komad okrog 450€). neverjetno so nabili ceno.
Se spomnim ko je na bankovcu še SIT pisalo. V tistih časih predvidevam da bi zlahkoto dobil litoželezno. Otroške težavice si lahko sam odpravil al je bil potreben kak servis?

Mislim pa da pred nakupom mi ne bo težava kam se zapeljat da pogledam zadovolnega kupca na delu in mi predstavi svoj strojček ko najdem katerega izmed zgoraj naštetih. Še vedno optimističen Big Grin
Otroške težavice so odpravili v brusilnici listov. Ob nakupu priloženi list ni nek biser. Ob tej priliki sem dokupil še finejši list (tudi kar pri brusilcu).
kaj pa kaj takega?
http://www.bolha.com/stroji-orodja/obde ... 1415890190

Skok na forum:

Zadnje novice

Na ogled hiša Lumar PRIMUS-R 150 iEDITION
03.12.2019 ob 12:00:58
Na ogled hiša Lumar PRIMUS-R 150 iEDITION
V podjetju Lumar v soboto, 7. decembra 2019, med 10.00 in 16.00 uro, zaradi velikega zanimanja pripravljajo nov dan odprtih vrat na prvi... Beri dalje »