Splošno > Sam svoj mojster
Namizna krožna žaga Bosch pts 10

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Namizna krožna žaga Bosch pts 10
Dokumentacija na http://www.bosch.si pravi:
95*151mm je pri pravem kotu.
Pod kotom 45 stopinj pa 95*90mm.

Če rabiš za dlje časa, potem je nakup smiseln, sicer se morda raje razglej, kaj si je možno sposoditi v Merkurju ali v kakšnem drugem centru.
Jaz sem naredil ene 20m raznih polic/stelaž za klet in se mi je nakup že nekajkrat poplačal. Pa še bolje imam narejeno, kot so razne na pol zmajane police za 50€...
Hvala za info Big Grin

Rabim pa za dalj časa, pa vedno kaj brkljamo okoli hiše, zato gledam malo višji rang. Nekako mi ni do žnj znamk pri cirkularčkih, pa motork, pa tko dalje..ne vem...za parklje porezat ne upam kar nekaj uporabljati. 8)
Za parklje porezat so na žalost vse dobre :twisted:
Drugače je pa tale žaga zelo OK, niti ni pretirano težka in jo lahko odnesem kam ven, potegnem kabel, jo pritrdim na ustrezno podlago in že žagaš... meni vsekakor ni žal, da sem jo kupil.
Pozdravljeni
Sam sem trenutno v podobni situaciji, ko se odločam o nakupu manjšega cikularja do max. 1000€. Kombinirka zaradi premalo prostora za enkrat ne pride v poštev. Prebral, videl in izvedel sem marsikaj o Makiti mlt 10, Bosch pts 10, raznih baubau in podobnih variantah, ki vsekakor odpadejo. Potrebujem čim bolj natančno zadevo, kar se tiče vodil in ostalih detajlev. Če je le mogoče, da bi bila mobilna in zložljiva. Rad bi si ogledal Makito 2704, Bosch GTS 10 ali GTS 10xc, pa jih nikjer ni, še uvoznik jih nima? Ali kdo ve kje bi jih lahko videl, ima kdo kakšne izkušnje? Zelo se mi dopade, da so na vozičkih. Ni pa nujno in si ga lahko izdelam tudi doma.
Zanimiv mi izgleda tudi Lutz Jumbo http://www.lutz-maschinen.de/formatkrei ... -lutz.html
Kdo pozna ta cikular?
Hvala za mnenja in informacije.
nikakvo. sam aluminij, vsak prahec ga razštela, kar naprej ga morš pucat. voziček vigle-vagle, cela formatna vaga sam 60 kil, z eno iverko ga boš vozil po delavnici ... raje kupi kaj drugegam saj cena niti ni tako ugodna.
naprimer metabo ts250, stane okrog 500 kosov baubau

[Slika: 19084219.jpg]

tegale fiksirač na nižjo omarico, dogradiš mizica na levi in izteklano mizo pa maš žago, za prečne reze si pa še nardiš sani ker so utori precej precizni.
Klemens, jaz bi ti vseeno svetoval žago GTM 12
Veliko raje žagam razne deske na mero "na poteg", kot pa rinem v sekular.
Če pa je res treba kaj po dolžini, pa jo fiksiraš in imaš sekular.

http://www.bosch-professional.com/si/sl ... ve/gtm-12/

V Merkurju je mislim, da okrog 570E
medo9 Napisal:Veliko raje žagam razne deske na mero "na poteg", kot pa rinem v sekular.
zato si izdelaš sani. kakovostne namizne cirkularke imajo par preciznih utorov in možnost, da lahko nastaviš kot med listom žage in utorom (za nastavljanje oz umerjanje žage, tu ne mislim nastavitve kota lista na mizo). utori in en enostaven pripomoček ti tudi omogočajo brezmučno izvedbo pravokotne rogljene zveze, takih pripomočkov je cela miriada, izdelaš si jih za male pare sam. čelilna žaga ima v delavnici seveda posebno mesto, ne more bit pa nadomestilo za stabilno krožno žago. poleg tega je cena gtm ista kot metabova ts250, in je zelo jadna če bi si hotel naprimer naparat nekaj 3 metrskih letvic - mizica v načinu "cirkularka" je še menjša od mizice na kombinirki mio standard ... še vedno je tako, da je v mizarski delavnici največ uporabljen stroj formatizer ali dobra stabilna krožna žaga s preciznim prislonom.
4 meterske (4,5*4cm) sem paral na pol kar nekaj ur.
Brez problema in prav luštno je bilo ;-)
Stal sem vzporedno na žago in lepo vlekel po vodilu.

Seveda pa poudarjam, da nisem noben profi, da vse počnem kot en velik vajenc :mrgreen:
Ne glede na to, da je v tej temi že precej povedano o pomanjkljivostih cenenih žag, me zanima ali je/bo kdo imel priložnost preizkusiti katero izmed teh: hofer ali pa pri dilexu

Hoferjeva je prelahka. Se pa regulira višino reza, medtem ko pri tej - top line iz katalogov ni razvidno, da je višina nastavljiva, je pa močnejša. Obe žagi sta, jasno, za nezahtevno rabo in kupec tvega, da se bo moral pri delu spopadati z bolj ali manj motečimi anomalijami. S tem da je verjetno hoferjeva še za kakšen kvalitetni razred slabša, vsaj glede na ceno, saj je več kot za polovico nižja.

Žago se rabi do 10 krat na leto. Tudi če bo potrebno odžagati natančno za kakšno resno delo, tega ne bo veliko. Žaga pa se tudi bolj grobe zadeve.

Hvala za uporaben predlog, oceno, izkušnjo ali pa alternativo, lahko tudi za informacijo za nakup rabljene žage.
jaz imam hoferjevo iz prejšnje serije.
pomanjkljivosti:
1. miza sestavljena iz več alu ekstruzij, ni iz enega kosa.
2. utora nista paralelna
3. motor na krtačke (ima sicer tudi veliko dražjih žag, problem je hrupnost)
4. miza se upogiblje, ekstruzije so premalo toge. če pritisneš z roko ob listu se malenkost upogne. to je slabost vseh miznih žag, ki nimajo plošče iz litega železa ali vsaj litega aluminija.
5. vodilo za kotni rez pleše v utoru, izdelat si moraš svojega.
6. stopinjska skala lista popolnoma nič ne drži, kupi si digitalni kotomer, ki ga magnet drži na listu

prednosti:
1. ko je cela sestavljena, so mize precej velike
2. za to ceno solidna globina reza. vendar pozor: zraven dobavljeni listi so jajca.
3. nizka cena
4. prislon je mogoče popolnoma nastaviti, ne glede na to, da mehanizem pogona ni nastavljiv levo-desno, skala prislona je dokaj točna
5. nastavitev kota lista drži, ko zategneš. tudi po 5 rezih je manj kot 0,2° +/- in to kljub lahkosti mehanizma in rezanju hrasta. za doma dovolj dobro.

torej, za natančni delo ni, je bolj za gradbeni les, obloge, itd. tudi za kake enostavne konstrukcije in za ne preveč natančno paranje letev (če hočeš lepe jih je treba po paranju spustit skoz debelinko). z solidnim listom komod za razrez kakih manjših ploščastih materialov (grobi razrez z nadmero napraviš z ročno cirkularko).

za kako resnejše delo pa rabi bolj stabilno mizno ploščo z bolj natančno rezkanimi utori. to ji bom to zimo naredil, potem bo pa čisto v redu.

če pa imaš slučajno 500€ se tem nevšečnostim izogneš z nakupom metabo ts250.
A mi lahko nekdo svetuje glede namizne krožne žage - uporabljal bi jo občasno, za kakšne letvice in letve, police... Ogledoval sem si ponudbo v Obiju in Merkurju in na koncu pristal nekje pri tejle žagci:

KROŽNA NAMIZNA ŽAGA JET JET JSMS-10 L

http://www.merkur.si/delavnica/stroji-i ... -10-l.html

Več ne bi dal - me zanima če ima kdo kakšno izkušnjo ali s kakšno podobno.
ta žaga je za prečni rez, je čelilka/zajeralka, opis namizna je tule brezpredmeten. je sicer potezna, tako da je reza malo več, ampak več ko 40 cm sigurno ni. če imaš solidno ročno cirkularko tega ne potrebuješ, le opremi jo z dobrim listom in si izdelaj sani za prečni rez. če pa dobre ročne cirkularke nimaš, potem pa ja. jet ni tako slaba znamka, za domačo rabo delajo zelo solidne stroje.
Ročne cirkularke nimam. Če prav razumem se bolj nagibate k uporabi cirkulark - tudi za kotne reze? Se mi zdi pa, da cene cirkulark začnejo v precej višjem rangu...
mika79 Napisal:Ročne cirkularke nimam. Če prav razumem se bolj nagibate k uporabi cirkulark - tudi za kotne reze? Se mi zdi pa, da cene cirkulark začnejo v precej višjem rangu...
niti ne, žaga na linku je silno uporabna. ampak za edino pošteno žago v hiši je čelilna žaga mal hud strošek. razen, če vzdolžnih rezov ne misliš delat, ampak brez vzdolžnega reza še širine poličke ne moreš prirezat ...
ima pa seveda tudi taka žaga svoje mesto v delavnici, le da bi si jaz prej nabavil vsaj ročni cirkular in šino dolžine 1,8-2 metra. sicer si tudi šino lahko narediš sam. soliden ročni cirkular rabiš večkrat kot čelilko, in seveda (z enim poceni doma narejenim pripomočkom) lahko z ročno cirkularko tudi čisto lepo čeliš. le primeren list potrebuješ.
idealna rešitev je seveda dober namizni cirkular ali mini formatka. vendar teh soldov nimamo vsi na voljo in se moramo znajti drugače.
Aleks, povsem se strinjam z vsem kar si navedel. v tem rangu je Metabo TS 250 še najbolj zanesljiv in vreden nakupa. Vse kar je cenejše je samo za rezanje drv in mogoče grobi razrez. O njemu precej razmišljam tudi o tem kako bi mu povečal mizo in dogradil drsni voziček. Sem si ga tudi ogledal in nimam pripomb glede kvalitete in točnosti izdelave.
O Lutzu poslušam same slabe stvari, tako, da se mu bom izognil.
Je pa sedaj v igri še ena stabilna krožna žaga in sicer Metabo PK 255 z vso opremo http://www.metabo.com/Produktkatalog-ha ... 096.0.html
Sem si jo ogledal v živo in imam za enkrat mešane občutke. Kar se tiče izdelave in multifunkcionalnosti je biser med vsemi tukaj naštetimi. Še vedno je dovolj majhna v osnovni izvedbi, z dodatnimi vodili in podaljški pa se da na njej odrezati že večje kose. Drsna mizica je zelo točna, prav tako vzdolžni prislon. Sicer je drsna zelo poenostavljene izvedbe, vendar najbolj natančno narejena od vseh tukaj. Teža je tudi večja (cca 70kg) in jo že malo težje prevrneš :-).
Če jo ima kdo doma, bi bil zelo vesel kakšnega komentarja in izkušenj. Za enkrat so samo pozitivni.
Nisem čisto siguren ali ima mogoče že brezkrtačni indukcijski motor? Prodajalec mi je to zagotovil, ampak na netu tega podatka ne najdem.
Je pa povsem jasno da to ni Felder formatka, ampak malo bolj profi garažni cikular.

LP

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »