Splošno > Sam svoj mojster
Namizna krožna žaga Bosch pts 10

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Namizna krožna žaga Bosch pts 10
drugače pa si poglej še te rešitve (in celo spletno tran). http://www.archiwood.com.ua/catalog/108/...lyarki.htm tip je lukav ko podlasica. spletna stran je sicer v cirilici, ki jo slabo berem, ruske pa sploh ne. slik je vseeno dovolj, da vidiš kako je narejeno.
Jaz sem lastnik Bosch GTS 10. Kupil sem jo 15.12. 2009 - do danes so mi zamenjal motor (k sreči velja garancija 3 leta). Dela super in še enkrat bi jo kupil. Vendar pazi - v Sloveniji so te žage drage, ko hudilč. Zanjo ne bi nikoli dal tržnih 1000 €. Jaz sem jo dobil iz Škotske. Skupaj z še originalno mizo (ki stane v Sloveniji 300 €) me je prišla 420 € + 60 € za poštnino). Kolikor sem gledal sestrsko PTS 10 - slednje ne bi kupil za več kot 150 €, ker je nenatančna in za kaj drugega kot za žaganje drvic ni primerna. Če hočete kupovati pro stroje glejte "toolstop.co.uk" ter "axminster.co.uk". LP
dr. physics Napisal:Jaz sem lastnik Bosch GTS 10. Kupil sem jo 15.12. 2009 - do danes so mi zamenjal motor (k sreči velja garancija 3 leta). Dela super in še enkrat bi jo kupil. Vendar pazi - v Sloveniji so te žage drage, ko hudilč. Zanjo ne bi nikoli dal tržnih 1000 €. Jaz sem jo dobil iz Škotske. Skupaj z še originalno mizo (ki stane v Sloveniji 300 €) me je prišla 420 € + 60 € za poštnino). Kolikor sem gledal sestrsko PTS 10 - slednje ne bi kupil za več kot 150 €, ker je nenatančna in za kaj drugega kot za žaganje drvic ni primerna. Če hočete kupovati pro stroje glejte "toolstop.co.uk" ter "axminster.co.uk". LP

že že, ampak lansko leto so poštnine iz UK postale ubijalske. hotel sem si kupit dekupirno žago evo-rage. žaga stane pol toliko kot pri nas, ampak poštnino so mi pa naračunali toliko kot je sama žaga ... skupaj bi me prišla isto kot pri nas. šmorn pač. gts-ka je fajn, ker ma res stabilno mizo in nima malega vigl-vagl vozička, ampak vrezane utore. 480€ je bila solidna cena za nakup, se strinjam da je pri nas predraga.
Predlagam Makito MLT100......3 leta garancije - novost letos!!! od 17.1.2011 imam makita 1 leto garancije + na netu jo podaljšaš na 3 leta...več na privat Smile

Je prav tako kot bosch narejena na kitajskem...vendar z njo ni nikakršnih problemov, o saj tudi z boschem jih ni...

mogoče je pa res dobra varianta potopna žaga z vodilom?

makita jo ima kot sp6000 plus vodilo...

pa to je profesionalno orodje in ne kot bosch ( zelen ), ki je hoby...

lp

Marko
tignes, tule je debunk tvoje reklame:

makita mlt100 je čisto podobna pts10 oziroma še slabša. poleg tega da je pokrov okrog lista upogljiv kot pri kitajki za 100€ iz hoferja, jim nagaja elektrika. softstart je sam na papirju, zaščita pogosto meče ven motor, prislon je ko nudl. voziček 15 cm stran odlista je skor neuporaben.

je pa impresivna višina reza, največ pri 250 mm cirkularjih, 9 cm.

prislon Confusedhock:
[Slika: mlt100-foto_11268341_17427339_18455208.jpg]

obvezno naredit vložek iz šperplate okrog lista, plastika se grdo upogiblje, nevarno
[Slika: mlt100-foto_11268341_17427339_18455210.jpg]

takle pa najbrž stikal blokiraš, de ven ne meče :lol:
[Slika: mlt100-foto_11268341_17427339_18455209.jpg]

pri kitajčku za 100€ vsaj veš zakaj je mal muske.

poceni makita že dolgo ni več profesionalno orodje. bo treba pogledat k festool če bi hotel profi.
Ojla...

Kaj pa parvite na Metabo TKHS 315C in temu podobne zadevščine, ki se dobijo dokaj po ugodni ceni?
Je to sploh primerljivo z v naslovu omenejneno žago?
Ima kdo?

Lep pozdrav!
MarkoMark Napisal:Ojla...

Kaj pa parvite na Metabo TKHS 315C in temu podobne zadevščine, ki se dobijo dokaj po ugodni ceni?
Je to sploh primerljivo z v naslovu omenejneno žago?
Ima kdo?

Lep pozdrav!
to je gradbiščna žaga, za les rezat za šolenge, plohe na grobo, itd.
Jaz bom odgovoril bolj na splošno. Na splošno imamo nekako tri kategorije električnega orodja. Profesionalno, hobi in tisto najcenejše recimo za nekajkratno uporabo, ki ga kupiš v raznih veletrgovinah.

Če orodje pogosto uporabljam, kupim profi. Tistega, ki ga uporabljam občasno, kupim hobi, če pa kakšnega potrebujem zelo redko (recimo SDS štemarica), kupim tisto najcenejšo izvedbo.

Od hobi orodij, se mi je zeleni Bosch zelo dobro odrezal - imam 5 orodij iz tega programa. Od profi pa imam plavi Bosch, Makito in AEG. Vse deluje korektno in programu primerno.

Ko smo že pri žagi še tole. Kar nekaj časa sem kupoval kombinirko za les. Ogledoval sem vse, od rabljenih, novih Kitajk in novih srednjega in višjega kakovostnega razreda.

Na koncu sem kupil novo, višjega kakovostnega razreda. Niti slučajno mi ni žal.

L. P.: Goba
Jaz sem Bosch modri kupil tukaj

http://www.fixxbuy.de/bosch-tischkreiss ... -1345.aspx

Cena je kar nižja kot v SLO.
goba, makita že en cajt ni več čisto profi orodje, bolj za hobi uporabnike. sploh odkar imajo tudi poceni modele, recimo žaga mlt 100, in se lahko nabavi v baubavih. cena nekaterih orodij makita je že prav konkurenčna zelenemu boschu, ampak je tudi kakovost tam nekje. aeg je sicer stabilno, ampak tudi ne profi - firma je nekaj menjala lastništvo pa ni več pojem, kar je bila včasih. festool (svoj čas tudi kress, metabo, teh zdaj ne uporabljamo več) in modri bosch bolj spadajo v profesionalna orodja. za hobiste je pa že nekaj časa pri nas jet, ki ima precej širok razpon stabilnih naprav za domačo rabo.
aleks, se strinjam. Gledal sem tudi jet. Zelo mi je všeč njihova kombinirana brusilka. Na koncu sem kupil Roblandko.

http://matej.amebis.si/mizar/tr1.jpg

http://matej.amebis.si/mizar/tr2.jpg

L. P.: Goba
o, čebelarimo, če prav vidim.
no, pri jetkah mi je všeč relativno ugodna cena in stroje kupiš po kosih - nisem videl kake kombinirke. sicer jaz čakam da nakrampam skup ene 4-5 k€ in potem pade rabljena feldrca. tamala. http://www.maschinensucher.de/A877663/4-...F6-41.html tale se mi dopade, lahko bi bila zame tudi 6-31. sam rabim tudi malo večjo delavnico Big Grin . pa tud tale hammerca se mi ne zdi slaba, cena tudi štima: http://www.maschinensucher.de/A845375/Ko...C3-31.html.
tale mi je pa malo premala http://www.maschinensucher.de/A819203/5-...-5-26.html
Pozdravljeni,
zanimam se za krožno žago BOSCH GTM 12 pa me zanima mnenje, če jo kdo uporablja in bi prav prišel kakšen komentar glede uporabe.

Hvala in lp

Katarina
Jaz jo imam.
Sicer krasna žaga, 3 leta garancije, mi je pa crknil laserski merilec že po kakšnih 20 ali 30 urah dela. Še nisem nesel na servis, ker jo rabim.... niso pa mi mogli zagotoviti roka zamenjave rezervnega dela, čeprav se hvalijo na spletni strani kao 24-48 ur...
Hvala za info. Me ša zanima koliko ima višino reza? Rabim vsaj 8 cm (80mm) ali več, … Lahko je konec koncev druga znamka ( cca 500EUR).

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »