Splošno > O cenah materiala in storitev
Adaptacija stare kopalnice

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adaptacija stare kopalnice
Pozdravljeni !

Že vnaprej se opravičujem, če sem mogoče zasmetil s temo..., prebral sem kar nekaj tem na forumu ampak nisem zasledil tega kar iščem na enem samem mestu.
Verjamem pa, da bi taka infomacija marsikomu olajšala odličitev kdaj začeti, zdaj ali čez eno leto ali sploh kdaj...

Torej kaj me muči ?
Imam kopalnico v hiši ( pravzaprav tri ), ki so potrebne obnove, vseh naenkrat pa se ne bom lotil, ničesar ne mislim delat sam, ker enostavno nimam časa ( razen končno čiščenje :-)

Rad bi torej izvedel koliko bi me stala obnova po spodnjem scenariju ?

Izmere : 2,2 x 2,2 x 2,4 ( vodovodna instalacija ostane tam kjer je že zdaj )

- odstranitev wc školjka, kotliček, umivalnik, bide, bojler, odstranitev ploščic, pipe 3 kom z odvozom vsega na deponijo oddaljeno cca 2 km
- zamenjava starih odtokov ( svinec ), wc, bide, umivalnik, tuš kad ( vse po 1kom ) s skupno povezavo na vertikalo ( plastika)
- vzidava tuš kadi s priklopom
- priprava tlaka, polaganje talnih plaščic ( karo )
- priprava sten, polaganje ploščic 25 x 30, 1 x bordura 10m
- montaža wc, kotliček, umivalnik+pipa, tuš pipa,, bojler

Moj material : keramika, pipe, wc, kotliček, tuš kad, umivalnik

Že vnaprej se vam zahvaljujem za informacije !

lp, Bojan
... po enem tednu še vedno ne vem koliko bi me prišla posamezna dela..

Ne vem kaj naj si mislim ? Sem na napačnem forumu, to verjetno ne!
Najbrž pa nihče noče razkriti cen niti izvajalci niti uporabniki !

Dobil sem natančno tri ocene, vse na zs, zato jih tudi ne bom objavljal. Med najnižjo in najvišjo pa je razlika, saj ne boste verjeli, za faktor 10, torej sta obe neresni ali nerealni, sploh ni važno.

lp, Bojan
No ravno zato bi bilo dobro, da te ponudbe objaviš! Da se loči seme od plevela.
Pozdravljen,

morda zato ni veliko odgovorov, ker jih uporabniki mogoče nimajo. Večina uporabnikov z mano vred pač veliko naredi samih. Tudi jaz sem letos prenavljal kopalnico, dimenzije so približno enake tvoji kopalnici.
Po vrsti:
1. Razbijanje kopalnice smo upravili sami
2. najetje kontejnerja za 1 teden + odvoz na deponijo v odaljenosti 8 km, pa bi me stalo približno 200 €.
3. Nabava opreme kopalnice -> limita je samo v globini denarnice, tako da tukaj nima smisla dajti kakeršne koli ocene.
4. Vodovodna dela: razbijanje estriha, odstranjevanje stare napeljave, instalacija nove napeljave (geberit kotliček, tuš, umivalnik, lojtra radiator, pralni stroj v sosednjem prostoru, komplet odtoki ki so povezani v kleti pod kopalnico) z materialnom vred in računom 560 €.
5. Obdelava geberit kotlička z mavčnimi ploščami 60 €, material sem nabavil sam
6. Polaganje estriha in keramike v sodelovanju z žlahtnikom.
7. Finomontažna dela, torej montaža radiatorja, tuš kabine, visečega umivalnika, viseče omarice, ogledala, ter školjke 290 €.

Upam, da sem ti vsaj malo pomagal. Pri obnovi kopalnice pa ti želim predvsem korektnih in dobrih izvajalcev in obilo potrpljenja.
Zdravo !

Ja, vsekakor mi je všeč tvoj odgovor !
Če mi nekdo reče da je en dan štemanja in odvoz 300 EUR vreden, bom premislil, ker 300 na dan ne zaslužim kar tako.

Vsekakor je vredno dela razdeliti na taka, ki jih lahko opraviš sam in taka, ki jih ne moreš in tu nekje potegnit črto.

Ponudb ne bom objavljal lahko pa povem da so ponudbe od 700 EUR, 2000 EUR pa tja do 7000, te sploh ne morem jemat resno...

lp, Bojan
Vsem ki ste mi odgovorili se zahvaljujem za odgovore, dobil sem dovolj ustrezne ponudbe, tako da lahko s tem zaključimo.

lp, Bojan

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »