Kar naredi dom > Dom in male živali
Dobili mladička pasme Hovawart .. (nekaj vprašanj)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobili mladička pasme Hovawart .. (nekaj vprašanj)
KARMEN1 Napisal:Vedeti moraš, da kar "zafuraš" v prvem letu, ne moreš nikoli več popraviti.
jaz ne bi rekla tako strogo. Nekateri problemi res ostanejo, veliko se jih pa da odpraviti ali vsaj omiliti na neko znosno stopnjo. Je pa res, da za odpravljanje napak potrebuješ ogromno časa, energije, doslednosti... vsekakor veliko več, kot če od začetka delaš vsaj približno prav.

Marsikomu se to potem ne ljubi, ali pa nima znanja, ali pa ne poišče pomoči... skratka, psa pač flikne v zavetišče ali odda preko oglasa. In to se zgodi ponavadi v 2. letu starosti psa, ko ni več ljubek mali kužek in ko lastniku zraste čez glavo. Ta, ki ga imamo zdaj, je že tretji posvojen pri okrog 2 letih in z isto zgodbo.

Zato je res dobro že od začetka vzgajati pravilno, obiskovati šolo... Ampak tudi če se vmes kaj zalomi, ne obupat, ampak samo čim prej popraviti, najbolje s strokovno pomočjo.
Točno vzgoja in takoj mala šola, pa tudi higiena zob invse ostalo od prvega dne, ko pride k hiši, to pa pred vsem zato, ker na začetku se jim zdi vse normalno OK, pač neka pravila, če pa boste psu prvič zobe umivali pri 2 letih, bo pa pop...... :evil: in :roll:
Krompir: kuhan (pire). Sedaj ga dobiš skoraj v vsaki dietetični hrani, za pse, ki imajo težave z alergijami (predvsem na žitarice). Napr.Eukanuba dermatosis je sestavljena pretežno iz ribe in krompirja.
Jajce: rumenjak, lahko občasno (za lepo dlako), beljak kuhan ali celo jajce kuhano.
Mleko: če mu ne povzroča driske, lahko. Mleko, kosmiči, pol žličke medu, rumenjak - najboljši nedeljski zajtrk, preverjeno, mljak,... :wink:
Mojim dajem kozje mleko (ko ga imam). Dva zadnja psa sta zrasla na njem :wink: .
Zobki, joj zobki, mi smo lenuhi in jih ne čistimo :twisted: . Danes bodo dobili en lep velik goveji sklep, zobki bodo kot sneg :lol: ,.
Ma, ja, to o zafuranju sem mislila predvsem glede prehrane in nege v dobi odraščanja, pa tudi vzgoje, katero se lahko kasneje korigira.
Kopirano s teme, ki je bila takoj zaklenjena:
Na national Geographic vrtijo res krasno oddajo "šepetalec psom". Vodi jo Cesar Millan, ki je, vsaj zame fenomenalen pri "vzgoji" psov. Naj bodo psi preplašeni, napadalni, razgrajaški,...vse spravi v red. Obstaja tudi njegova knjiga, ki pa je verjetno samo v angleščini: http://www.emka.si/avtorji/cesar-millan/38148

Lep pozdrav vsem pravim ljubiteljem psov!

Oddaja je res zelo dobra, strokovna in poučna, če jo le ujamem, jo z veseljem gledam, čeprav imam pse že vse življenje ob sebi.
V njej ugotoviš, kako preprosto je lahko življenje s psom, če ga le znaš "razumeti".
Malo off topic, ampak velja pogledati!
Hvala vsem za odgovore. Vidim, da me občutek ne vara in delam prav ... :wink:

Karmen, se ti zdi kozje mleko bolj primerno od kravjega?

LP
ja, je veliko bolj zdravo, primerno je za ljudi, kateri kravjega slabo ali pa sploh ne prebavljajo.
Jst, ko sem kupil rodovniškega psa in dam nekaj na njega, mi je v veliko veselje, sem se odločil, da eksprimentiral s hrano ne bom. Ko sem jo videl kako jo je prala driska in sem pri vetu moral plačati 60€ kar je Eukanube za 4 mesece.. Po tem je imela še eno težavo z drisko spet €€€ sem rekel nič več. Tisti, ki študirajo brikete verjetno vedo o pasji hrani več od mene in so verjetno to tudi v brikete dali, zato vstrajam pri brikiteh, trenutno ovca/riž od Eukanube.
Kar se tiče krompirja, ni prepovedan (kor npr. pražena čebula, grozdje, čokolada...), prav tako psu dajejo celo jajce še z lušino vred.
Mleko je pa tako, če psu paše. Kravje mleko pijejo skoraj vsi kmečki psi, mojmu ne paše. So pa mlečni izdelki nekaj druga. Probiotični jogurt je uredu za črevesno floro uravnavat. Tudi moji dam kak deci jogurta vsake 2-3 mesece, pa ne zato da bi ga rabila, ampak spet zaradi našega "človeškega" razmišljanja kaj psu paše :oops:

Ena je prašala kerga psa imama: Belgijsko ovčarko.

Pa ne si razlagat, da če je za nas dobro je tudi za psa. Ni res. Tebe neki matra in veš kaj vzet. Te peče kislina, vzameš Rupurut, kaj pa kuža???

Lp Andrej
JustMe, lahko prilepiš kako njeno fotko?

S hrano tudi jaz previdno, ker vsakemu prekršku in eksperimentu sledi driska. Mleka pes ne rabi dlje, kot sesa pri mamici.
Seveda Wink
S črnim slinčkom Smile

Mala opasna, predvidevam?
Strelka Napisal:S črnim slinčkom Smile

Mala opasna, predvidevam?

Ni ni Wink

Ji lahko kost iz gobca vzamem. No vsaj jst, za druge ne vem Smile

Lp Andrej
Lepa Big Grin

Koliko pa je stara?
Leto pa pol.

Prosim za vse, ne glejte psa po lepote, kajti hitro se lahko opečete. Pes ni samo lep, ima navade, muhe, zahteve...

Lp Andrej
Andrej, se vsekakor strinjam.
Sama nisem iskala psa po lepoti, ampak bolj po značaju.
No, tvoja je kljub vsemu lepa. Res pa je, da jo mi samo vidimo, ti pa z njo živiš :wink:
JustMe, zelo lepa punca! Big Grin Tako fajn izrazito masko ima. Po sliki bi rekla, da je samozavestna in radovedna.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »