Kar naredi dom > Dom in male živali
Dobili mladička pasme Hovawart .. (nekaj vprašanj)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobili mladička pasme Hovawart .. (nekaj vprašanj)
Živjo. Dobili smo pasmo Hovawart 2 dni nazaj Big Grin

Nekaj vprašanj imam !

Pravijo da mu ne smrdi dlaka vsaj naj mu nebi pa ima vseeno svoj von, bo tako vedno ali bo kmalu bolje ko mu zraste vsa dlaka saj hoviji rastejo do 3 leta.

Zdaj peljemo ga po 20 ali 30 min na dan saj je še majčkn je to preveč.? Največkrat za 20 min.
Lula še doma kako naj ga navadimo ?
Je zelo učljiv kar je tudi značilno za to pasmo in že zna SEDI Big Grin Smile
Potem pa je zelo miren kar nam je všeč :mrgreen: včasih ima svoje vragolije in mu dam igračko jo grize za 5 min potem pa se že loti žice in drugih stvari seveda hitro rečem NE in spet svojo igračko dobi nato sledi SEDI se usede potem grem malo stran že gre za mano in
potem spet začne gristi vse razen igračko. Dokler ne zaspi . Kako ga to odvaditi ?

Sicer se zavedam da bo ta pes velik še posebej ker je samček Smile
In tudi da je treba ko je že veliki na sprehode vsaj po 1 uro na dan.
Vse njegove lastnosti so drugače super.. pa saj veste mladiček ima svoje vragolije :lol:

Hvala že za vnaprej za vse odgovore in naj se najde še kakšni lastnik hovija
LP
Super, lep delovni kuža, odličen karakter. Nikoli ni počitka pri njem. Jaz ga bom nabavil, ko bom v penziji, je treba imeti ogromno časa. Pozanimaj se kaj pri najbližjem kinološkem društvu, boš dobila veliko dobrih nasvetov. nekaj malega imaš tukaj v linku, pa google, itd...

http://svet-zivali.forumsl.net/fci-2-f8 ... t-t284.htm

Daj kakšno slikco prilepi, če imaš možnost, so tko lušni...
Svetujem, da preberete čim več strokovne literature ali pa se udeležite kakega predavanja o vzgoji in učenju psov. Obvezno pa v šolo na igralne urice!

20 ali 30 minut na dan ni preveč, verjetno vidite, koliko mu odgovarja, kdaj postane utrujen ali naveličan. Preveč aktivnosti in kakšni skoki pa niso priporočljivi v obdobju rasti in razvoja (zaradi displazije kolkov).

Veliko se cartajte, igrajte, nagrajujte želeno vedenje s pozitivno motivacijo - priboljški, pohvalo, igračko, božanjem. Naj se navadi na vaš glas, bodite čim bolj prijazni in navdušeni, ko bo prišel do vas. Ne zamorite ga z učenjem sedi, prostor, daj tačko, vse to pride sčasoma in samo od sebe ali spontano. Na sprehodu se igrajte z njim in mu posvečajte čim več časa, ljubezni in energije.

Seveda od začetka grizejo vse: malo zaradi igre, malo zaradi zobkov, ki mu bodo kasneje izpadli in zrasli novi. Ne kaznujte fizično, ampak v trenutku, ko pes dela nekaj prepovedanega, preusmerite njegovo pozornost na igračo ali igro. Grizenje sčasoma tudi mine. Predvsem bodite dosledni in pravični - to, kar mu dovolite zdaj, mu morate tudi kasneje, sicer bo zmeden. Enkrat prepoved - vedno prepoved!

Prvi tedni so pomembni, saj je psiček prišel iz varnega okolja in družbe svoje mamice ter bratcev in sestric v novo okolje. Zdaj ste vi njegova družina, njegov trop. Vaša naloga je, da ga usmerjate in vodite, saj je pes krdelna žival in ni samotar. Predvsem pa, kot že rečeno, imejte se radi! Big Grin
hehe hvala za vse odgovore Big Grin
je pa zanimivo , da mu dam igračko za grist a on rajše vzame copat :lol: :?

Kdaj pa bi lahko šel pogledat v pasji vrtec ? kam ?
Ja vem da čim ga ne zaposliš že dela kar mi ni ušeč :lol:

Je pa res da kamor grem jaz gre on ..
Zanima me zakaj tako zelo rad pri žicah ( računalnišških ) :?: pa rad grize bravice in mu moram takoj vzeti
Kdaj pa ga navadimo da prinaša žogice ? Tongue
Ja fuul je crkliu in ga veliko crklamo saj hoviji morjo vedt da jih mamo radi Big Grin
Ja tudi moj oči je v pokoju pa smo ga tudi zato vzeli :lol:
Je res supr kužk slikc pa še ne znam dat gor :?
Je seveda naš cukrčk ko gre spa tda mir ko vstane nagaja ptem popoldne nagaja..
npr če se ne ukvarjamo 2 minuti že gre po svoje hehe :mrgreen:

Hvala že za vnaprej ..
LP
Da ne bomo na gradbenem forumu tople vode izumljali si raje tu poglej :

http://www.pesjanar.si/forum/

http://www.mojpes.net/forum/index.php

:wink:
Za čisto novega mladička je 10 do 15 minut hoje čisto dovolj, da se počasi privadi na ovratnico, vrvico, mimoidoče itd. Za sprehode od začetka izbiraj čisto kratke razdalje (5 minut v eno smer) in raje del časa, ko ste zunaj, izkoristi za igro. Sprehode sorazmerno podaljšuješ, kakor pes raste.
(prepozno za popravek, zato dodajam)
Da neka določena pasma ne smrdi, je bolj kot ne reklamni trik. Vsak pes ima vonj, tako kot vsak človek, vsaka mačka in vsaka miš. Vprašanje je samo, koliko je komu vonj zoprn. S tem, da imajo dolgodlaki psi izrazitejši vonj, mokra dlaka pa še sploh. Zato nikar ne poskušajte "razsmraditi" psa s pretiranim kopanjem, ker bo učinek ravno obraten.
Big Grin
tale tvoj "kepica" je čisto prava faca :wink:
nekaj časa je priden čez 5 min pa čisto drugače
komaj čakam da gremo spet na sprehod
hvala vsem Tongue
sej sem že vzrediteljico prašala pa pravi da 30 min ali 20 na povodcu ni hudega več pa ne zaenkrat
... ja tale naša "kepica" hehe je nekaj časa mirn kužk pol pa začne razgrajat .
skoz sam da ma družbo hovawart je izjemno najbolša pasma zame hihi.
Kako zdej za turjaka "the dregon " Tongue :?: pa itk bomo šli kmau na sprehod :wink:

LP
mah nimam pojma mal je prevelk zame hehe
pol sm hotu avstralski ovčar v uni tvoji knikco piše d je za začetnike in zdej mi reče ... da ni nitipodrazno za začetnike in d mi ga začetniku nebodo prodal a u knikci piše d je za začetnike dej pff in zdej sm s5 nuli nimam pojma hehe
usi mi neki predlagajo nekega švicarskega belega ovčarja sej je lep Big Grin mah mal bom mt zatežu d gremo po kksnih "zavetuščih" al kk se reče pa bom se tm unim ziuce popiu :wink:

no zdej je švicar u mislih hehe
1. pes ima vonj še iz legla, katerga je dobil ko se je valjal še z ostalimi mladiči po urinu mogoče tudi blatu - to je normalno in ta začetni vonj izgine pri lastniku.
2. ko mislite da pes dela nekaj prav ga nagradite z koščkom posebne, hrenovke...
3. sprehodi??? Hja jst ga pri 8-9 tednih starosti nebi vlekel na sprehod, ampak se samo poigral zunaj z njim
4. glede opravljanja potrebe pa jst predlagam naslenje, ko bo potrebo opravil zunaj, ga nagradiš in pohvališ, nikakor ga pa ne tepsti, kaznovati za opravljeno potrebo v hiši, stanovnju, saj je še mlad in ne zna držati.
Ko bo že znal potrebo opraviti zunaj mi bo še vedno kakšna driska ušla v stanovanju.
5. Pa ne matretiraj ga s sedi pri tej starosti...
6. Potrebna je igra in kontakt
7. Pejt v pasjo šolo po konkretnejše nasvete.

Lp Andrej
Pozdravljena iinxi.
Sama imam hovawarta. Starejši je star skoraj tri leta, mlajša pa pet mesecov. In ni res kot pravi Ma,ja! da vsi psi smrdijo in da je to le reklamni trik. Hovawart ne smrdi! Mladiček ima sprva nek poseben vonj, to je vonj po leglu... In ga bo po nekem času izgubil, če ne prej, ko bo menjal dlako (puhek). Naša je stara pet mesecov in nima več vonja po leglu.
Glede grizenja.... v mescu, dveh bo nehal grizti razne stvari, ampak samo če boš odločna in mu boš vsakič dopovedala česa ne sme. Je pa tako, da več ko je kuža zaposlen, manj bo grizel. Če bosta veliko časa skupaj, se igrala, se sprehajala... bo v času ko bo v hiši zelo miren in bo večinoma časa počival. Če te še kaj zanima pa le vprašaj.

Lp
allyvombarogianland hehe super. a ste vzeli madička od Hovi-raj ?
Ja mislm da ma že manši von. Drugač je vrzediteljica rekla da 20 min ni šreveč za na povodcu tko da more it "lučat kakat" pa še malo okrog hiše , dA ne nori doma .
allyvombarogianland ; kako pa imeta 2 samčka ali 2 samički al 1 samčka 1 samičko hihi ? pa še kakšno slikco prilepite Tongue
Smo mu kupili une uhle in grize je že use uredu in supr.

Hvala vsm pa LP. :wink:
Jaz imam sicer 2 avstralca, na tvojo pasmo se ne spoznam prav dobro. Dlaka mladičkov ponavadi res smrdi, ker se v leglu igrajo, valjajo in počnejo podobne neumnosti tudi po lulanju in kakanju. ta vonj bo kmalu izginil, najkasneje po prvem kopanju. Ko pes odraste pa nima več vonja če je pravilno hranjen, zdrav, čist in spi na čistem ležišču. Tudi če se na sprehodu zmoči v vodi ali od dežja, ne smrdi. Morda mu občasno smrdijo le šapice, ker se skozi njih poti, drugače pa čist in skrtačen pes kvečjemu diši po čisti deki, na kateri leži.
S sprehodi pa je tako: Lahko greš z njim, kolikor lahko malo teka. Jaz sem imela težavo, ker sem morala odrasle pse sprehajati skupaj z mladičem, to sem uskladila tako, da sem ga občasno nosila, čeprav se je na vse pretege upiral. Če se ustavi in vsede, pomeni da je utrujen. Mislim, da mladiček, star 9-10 tednov lahko hodi 20 min do pol ure. To pomeni počasna hoja z igranjem in raziskovanjem, ne hitra hoja.
Do 13 tedna je doba vtisnenja spominov, kar pomeni, da si bo vse slabe izkušnje do tega obdobja zapolnil za vse življenje. Zato je res zelo pomembno, da mu v tem obdobju nudite veliko ljubezni in lepih dovetij.
Karmen, koliko gibanja pa priporočaš za 6 mesecev starega psa? Težek je že 30 kg, bojim se pretiravati zaradi razvoja sklepov in mišic. Ko gremo ven, sam teka kot nor, zdi se mi, da nikoli ni utrujen oz. zelo redko ... Je pa sicer cel dan zunaj (ne v pesjaku, ampak v ograjeni parceli), 2x dnevno pa še na sprehodu na travniku ali krajšem pohodu. Pretiranih vzponov se izogibam, čeprav menim, da bi po goricah že lahko hodil ...

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »