Splošno > O cenah materiala in storitev
cena polaganja keramike..... noro

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cena polaganja keramike..... noro
Pozabil si napisati, naj ti pošljemo ZS, če želimo vzpostaviti kontakt z njim.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Z veseljem povem, da ga ne bom dal naprej (kontakta mislim)..Fant ima dela dovolj..
Ne vem kaj te je zmotilo pri tem..ne gre za nobeno reklamo, povedal sem pač dejstva.
Lukach, če ne bi bil v tem poslu že 30let bi ti mogoče še kaj verjel 600m2na mesec :o :lol: Big Grin
Da vas malo potolažim vse skupaj, nam je dal en mojster ponudbo za kompletno polaganje keramike, preračunano na m2: 36eur /samo delo.

p.s. za nas niti ni bil toliko zanimiv, ker je bil zaseden pol leta vnaprej :wink:
jobizer Napisal:Lukach, če ne bi bil v tem poslu že 30let bi ti mogoče še kaj verjel 600m2na mesec :o :lol: Big Grin

Nocem biti nesramen, ampak ce ti nisi sposoben se ne pomeni, da konkurenca tega ni zmozna.

Enostavna karkulacija.
600/24=25m2/dan
440/24= 19m2/dan
Meni se zdi, da je to enostavno, če obvladaš.Ga je pa veselje gledat, ker res zlaga vse skupaj kot lego kocke.

Aja pozabil sem, da on samo polaga, 1 dan za njim hodi pa kolega samo fugirat.
lukach Napisal:Enostavna kalkulacija.
600/24=25m2/dan oz. 440/24= 19m2/dan
600/168 = 3,5m2/h oz. 400/168 = 2,4m2/h
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
bomozmogli Napisal:Da vas malo potolažim vse skupaj, nam je dal en mojster ponudbo za kompletno polaganje keramike, preračunano na m2: 36eur /samo delo.

p.s. za nas niti ni bil toliko zanimiv, ker je bil zaseden pol leta vnaprej :wink:

Kaj pa ste zahtevali od njega ? Kaj kompliciranega ? Kakšne reference pa ima ?
Tudi moj keramičar je imel dokaj visoko ceno, ca. 5 let nazaj je računal delo preračunano iz sit na eur ca 3200,-- , za ca 170 ur dela, ki jih je razvlekel na 2 meseca (stopnišče, 2xkopalnica, kuhinja, garaža, popravila klet). Hotel je sicer še več, vendar določene stvari ni izvedel kot smo bili dogovorjeni in sem mu ceno zbil za ca 20%. In ja imel je tudi "silne" reference..... Cena ni pokazatelj kvalitete. Kot naročnik hočem imeti občutek, da me ne jemljejo z "levo roko". Pa sem ga dobil, največkrat ravno pri tistih z goro referenc.
Takole govoriti povprek o ceni na m2 je totalno brez veze. Pa tudi koliko lahko nekdo položi v enem dnevu ne moreš pisati na m2/dan, ker že pri velikostih prostora je lahko računica čisto drugačna, da ne govorimo če greš delat različne dimenzije, mozaike, kopalnica, zidani pulti, zidani umivalniki, ploščice 10x10 ali celo manjše ipd. Recimo kaj takega počet je bistveno drugače kot polagat 33x33 vodoravno http://www.lafaenza.it/ita/se-dati/tudor.pdf
špohtl Napisal:
bomozmogli Napisal:Da vas malo potolažim vse skupaj, nam je dal en mojster ponudbo za kompletno polaganje keramike, preračunano na m2: 36eur /samo delo.

Kaj pa ste zahtevali od njega ? Kaj kompliciranega ? Kakšne reference pa ima ?
Tudi moj keramičar je imel dokaj visoko ceno, ca. 5 let nazaj je računal delo preračunano iz sit na eur ca 3200,-- , za ca 170 ur dela, ki jih je razvlekel na 2 meseca (stopnišče, 2xkopalnica, kuhinja, garaža, popravila klet). Hotel je sicer še več, vendar določene stvari ni izvedel kot smo bili dogovorjeni in sem mu ceno zbil za ca 20%. In ja imel je tudi "silne" reference..... Cena ni pokazatelj kvalitete. Kot naročnik hočem imeti občutek, da me ne jemljejo z "levo roko". Pa sem ga dobil, največkrat ravno pri tistih z goro referenc.

Nič posebnega. Talna keramika v eni barvi, stenska keramika v drugi barvi, brez bordur in podobnih ornamentov. Ter stopnice med K-P etažo brez stranskih obrob.
Zahteva so bili brušeni robovi namesto letvic in zaobljeno brušeni robovi na stopnicah.
Velikost keramike: 20x32, 30x60, 60x60, 96x36 in pult z 10x10.

Pač mojster ima reference z deli pri takšnih, ki hočejo imeti nekaj več in zna narediti " v piko".
bomozmogli pravi:
Pač mojster ima reference z deli pri takšnih, ki hočejo imeti nekaj več in zna narediti " v piko".

Pač vsak plača, kolikor je pač pripravljen/zmožen in dokler takšni mojstri dobijo ceno, ki jo želijo, bi bilo neumno, da bi jo zniževali.

Te pa vseeno vprašam (sicer ne vem s čim se ukvarjaš v službi ali kot podjetnik): ali si dober v svojem poslu ? Ali ga opraviš v "nulo" ? Ali tvoje delo zahteva približno toliko kvalifikacij in odgovornosti kot polaganje ploščic ? Ali zaslužiš +3.000,-- neto/mes ?
Če so vsi odgovori da, potem ni problema ?
Vsi si želimo natančnega polaganja "v nulo" in to bi moral biti pogoj, da se nekdo sploh predstavlja za keramičarja (kot npr. poštenost za sodnika).
Možno pa, da napačno razmišljam !
lukach Napisal:Aja pozabil sem, da on samo polaga, 1 dan za njim hodi pa kolega samo fugirat.

To je pa druga pesem. Če bi sam fugiral, bi zneslo "samo" 300 m2 mesečno.
Če ta mojster dela privat hiše,in dela pošteno oz.mojstrsko ,da vsako ploščico premaže z lepilom ,kvalitetno očisti tla in premaže z emulzijo,nikoli in nikdar ne naredi 400-600 m2,rad bi ga videl ,rad bi videl kakšno njegovo delo.Kar se tiče rekordov in računice,da ne ispade da se hvalim,preden sem odprl sp sem delal v večjem podjetju ki se ukvarja s polaganjem ploščic,polagali smo na Merkatorjih,Šparih,Tuših in td.,velikokrat sem položil po 70-80 m2 na dan,rekord sem imel 93,25m2 v 10 urah,na mesec sem naredil tudi čez 700 m2 ,leta 2002 5150m2 v enem letu, sam vse položil in zafugiral,pa nisem bil edini,vsaj šest nas takih je bilo,in lahko rečem ,da nisem imel od tega nič,počil mi je hrbet za malo denarja, povdarjam to so velike površine,brez podmazovanja,serija,industrija.Ko enkrat daš povdarek na kvaliteto se ne da takih količin narediti,pa tudi če ti eden fugira.Kopalnica ni soba in garaža.Upam,da ne bodo nekoga zmotile cifre ,ni nič pretirano,vse je resnično,hotel sem samo povedati kje se da, in kje se ne da narediti količina kvadratov.Danes tega ne zmorem več,kjer se bo poznalo na kvaliteti izdelka.
špohtl Napisal:bomozmogli pravi:

Pač vsak plača, kolikor je pač pripravljen/zmožen in dokler takšni mojstri dobijo ceno, ki jo želijo, bi bilo neumno, da bi jo zniževali.

Te pa vseeno vprašam (sicer ne vem s čim se ukvarjaš v službi ali kot podjetnik): ali si dober v svojem poslu ? Ali ga opraviš v "nulo" ? Ali tvoje delo zahteva približno toliko kvalifikacij in odgovornosti kot polaganje ploščic ? Ali zaslužiš +3.000,-- neto/mes ?
Če so vsi odgovori da, potem ni problema ?
Vsi si želimo natančnega polaganja "v nulo" in to bi moral biti pogoj, da se nekdo sploh predstavlja za keramičarja (kot npr. poštenost za sodnika).
Možno pa, da napačno razmišljam !

Jaz temu mojstru verjamem, da ima delo in da so stranke, ki so pripravljene toliko plačati.
Če nekdo kupi keramiko po 80, 100 in več Eur/m2 tudi ne bo hotel ali iskal nekoga, da mu polaga za 15Eur/m2.
Naj kar polaga 400m2 in več saj ko bo star čez 50 jih ne bo več niti 200.Če kaj misli na prihodnost bi se malo šparal,da boš lahko nekaj naredil tudi po 50 .lp Sad Sad
jobizer Napisal:Naj kar polaga 400m2 in več saj ko bo star čez 50 jih ne bo več niti 200.Če kaj misli na prihodnost bi se malo šparal,da boš lahko nekaj naredil tudi po 50 .lp Sad Sad

smo ti naredili enostavno karkulacijo, da položi manj kot 2 m2 na uro.Govorimo če polaga neke kopalnice ipd.Mislim, da je kar realno med 400-600m2..
Pa še za tistega, ki je dvomil o njegovi kvaliteti lahko povem, da nam ze 3 leta pere dez teraso, pa se nobena ploščica ni odstopila oziroma postala "votla".

LP

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »