Splošno > O cenah materiala in storitev
cena polaganja keramike..... noro

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cena polaganja keramike..... noro
Mene pa zanima koliko časa se povprečno dela polaganje 1 m2 keramike.
...odvisno od xy faktorjev, predvsem pa od: velikosti in vrste keramike, podlage, spretnosti keramičarja, orodja ......... in še in še :wink:
To mi je jasno.
Spraševal sem za povprečno oceno. Ali je to 5€/uro ali je to 100€/uro? Ali celo kaj vmes?
Meni je krasno položil ploščice talne 50x50, kopalnica 20x40:

brez materiala 13 EUR/m2, stopnice 14EUR/m2, pa obrobe po tekočem metru, se ne spomnim več po koliko.

Je bilo kar precej rezanja in izravnav.
Meni se zdi 13 eur/m2 + material močno pretirano. Če bi keramičar položil samo 1m2 na uro, bi v 168 urah položil 168m2 (cca. 170 ur je običajna mesečna delovna obveznost) in zato iztržil ca 2.150,- eur. Koliko vas toliko zasluži na mesec ?? In verjemite, da se v povprečju položi precej več kot 1m2/ura. Vem, tu so še stroški režije, prevoza .... Ne podcenjujte svojega dela v službi in najdite mojstra, ki vam bo keramiko položil za normalen denar - konec koncev gre samo za ploščice in ne za projekt NASE.

Morda je cena primerna za vrhunsko storitev, za povprečne (po možnosti še fušarske) keramičarje pa je odločno previsoka.
To je samo moje mnenje ! Upam, da nisem preveč razburil keramičarjev. Sicer pa če se stranke strinjajo z njihovimi pogoji, potem je vse ok !

Lp
Tudi meni se zdi 13 eur/m2 popolnoma dosti, če ne gre za kakšno umetnostno polaganje. Meni jih je polagal po tleh v sobi v kleti za ta denar. Za 18 m2 mi je vzel 230 eur - delal je pa en dan 5 ur in drug dan še ene 3 ure. Če odšetejm lepilo in fugirno, je zaslužil v 8 urah cca. 170 EUR kar ni slabo. Pa, nebi o filozofiranju okrog davkov in prispevkov, ker mi je bil na bajti redko kdo pripravljen delat drugače kot brez računa, čeprav so praviloma skoraj vsi imeli firme.
Jaz bi plačal tudi več kot 13€/m2, samo da je narejeno v piko...
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Ja 13 evrov je v zdajšnji krizi kar normalna cena za delo brez matrjala,z računom.Seveda ,da ni delo preveč zahtevno.Lartep stopnice ti je pa verjetno računal m1 in ne m2.
Zmagal si, če ti mojster lahko pove fiksno ceno pri polaganju. Sploh, če ti naredi za 13 evrov na kvadrat. Manj je premalo, da bi mel zaupanje v kakovostno opravljeno delo, maks cena pa je 20, če maš kake bordure..
Ljudje moji najboljše je za "džabe" če se le da,enkrat je preveč 12eur/m2,enkrat 13eur/m2,pa če ni umetnost polagajte sami,zakaj avtomehaniku ne gledate pod prste koliko zasluži,eni celo štejete ure in kalkulirate koliko je zaslužil keramičar v eni uri,v enem dnevu,zakaj vsi ne greste za keramičarja pa boste služili lepe denarce,ker keramičarji smo res bogati.Vedno pravim tako,če je kdo sposoben in priden povrh še kvaliteten naj zasluži,nobenega ne briga ali danes jaz položim 70m2 ali samo 7m2,važno je da je dobro in kvaltetno položeno predvsem,da je stranka zadovoljna in da pridobivam nove posle.Malo sem jezen,imam občutek na teh forumih ,da se keramičarji najbolj gledajo pod drobnogled.
Kvaliteta ni naključje,kvaliteta ima ceno,tako da vsak najame mojstra po svojih zmožnosti.
dragan Napisal:Ljudje moji najboljše je za "džabe" če se le da,enkrat je preveč 12eur/m2,enkrat 13eur/m2,pa če ni umetnost polagajte sami,zakaj avtomehaniku ne gledate pod prste koliko zasluži,eni celo štejete ure in kalkulirate koliko je zaslužil keramičar v eni uri,v enem dnevu,zakaj vsi ne greste za keramičarja pa boste služili lepe denarce,ker keramičarji smo res bogati.Vedno pravim tako,če je kdo sposoben in priden povrh še kvaliteten naj zasluži,nobenega ne briga ali danes jaz položim 70m2 ali samo 7m2,važno je da je dobro in kvaltetno položeno predvsem,da je stranka zadovoljna in da pridobivam nove posle.Malo sem jezen,imam občutek na teh forumih ,da se keramičarji najbolj gledajo pod drobnogled.
Kvaliteta ni naključje,kvaliteta ima ceno,tako da vsak najame mojstra po svojih zmožnosti.

V tej državi je nekaj hudo narobe z vrednotami. Nekateri beli ovratniki z univerzitetno izobrazbo, tekočim znanjem tujih jezikov in še marsičem drugim smo pripravljeni garati za 1.000€ na mesec za 200 in več urni delavnik. Keramičarjem in "keramičarjem", pa se zdi 5 EUR na uro nedostojno?!?

Pa ne me narobe razumet; sem namreč eden tistih, ki vzpodbuja konkurenco in trg naj pač plača kolikor je za neko delo pripravljen plačati. Me pa zelo moti, da v tej državi ljudje, ki delajo na črno, veljajo za nekoga, ki "se znajde", medtem ko jaz zaradi tega plačujem višje davke.
v sloveniji in drugje je res nekaj hudo narobe a to je da starsi otroke forsirajo na fax in to pod vsako ceno in sploh ni pomembno kaksen fax ni ce bo sploh imel sluzbe ko bo koncal. Bral sem nekaj da jo bilo govora ce bodo fakultete zmanjsale kvote upisanih ker je toliko ljudi z diplomo ki so na biroju,(drzava im je kriva ker nimajo sluzb Confusedhock: Big Grin ), in seveda ne bojo ker starsi placujejo te solnine in zakaj bi se tem denarju odpovedali. Evo sobota ura 7:30 jaz sem pokonc, delovna obleka ze na meni in grem na objekt, jutri bo isto fantje ki imate bele ovratnike ker je del treba dokoncati, vi boste doma z druzino. Jaz vedno moram pogledati kater dan je v tednu ker so mi svi isti in nikoli se ne veselim vikendu kot beli ovratniki ker je meni vikend kot svaki drugi dan v tednu, e to se fantje placuje.
Ce mislis da ni tesko biti samostojni podjetnik in da mi mlatimo dobar denar, odpri sp za prevajalske storitve pa te bom vprasal cez cas kje si in kaksne cene imas.

tole je ze bilo na forumu evo se enkrat
http://www.vest.si/2010/10/08/koliko-je ... odjetnika/

lp kamenjar
csamo001 Napisal:
dragan Napisal:Ljudje moji najboljše je za "džabe" če se le da,enkrat je preveč 12eur/m2,enkrat 13eur/m2,pa če ni umetnost polagajte sami,zakaj avtomehaniku ne gledate pod prste koliko zasluži,eni celo štejete ure in kalkulirate koliko je zaslužil keramičar v eni uri,v enem dnevu,zakaj vsi ne greste za keramičarja pa boste služili lepe denarce,ker keramičarji smo res bogati.Vedno pravim tako,če je kdo sposoben in priden povrh še kvaliteten naj zasluži,nobenega ne briga ali danes jaz položim 70m2 ali samo 7m2,važno je da je dobro in kvaltetno položeno predvsem,da je stranka zadovoljna in da pridobivam nove posle.Malo sem jezen,imam občutek na teh forumih ,da se keramičarji najbolj gledajo pod drobnogled.

V tej državi je nekaj hudo narobe z vrednotami. Nekateri beli ovratniki z univerzitetno izobrazbo, tekočim znanjem tujih jezikov in še marsičem drugim smo pripravljeni garati za 1.000€ na mesec za 200 in več urni delavnik. Keramičarjem in "keramičarjem", pa se zdi 5 EUR na uro nedostojno?!?

Pa ne me narobe razumet; sem namreč eden tistih, ki vzpodbuja konkurenco in trg naj pač plača kolikor je za neko delo pripravljen plačati. Me pa zelo moti, da v tej državi ljudje, ki delajo na črno, veljajo za nekoga, ki "se znajde", medtem ko jaz zaradi tega plačujem višje davke.

Zdaj pa te bojo napadli. Boš mogel bolj podrobno razložiti, zakaj ti plačuješ višje davke. tudi jaz plačujem davke od svojega s.p.
Za nobenega še ni prepozno za šolanje, ne za univerzitetno izobraženega, ne za keramičarja, zidarja, tesarja, krovca, mesarja.... Ti se prešolaš za KV delavca v gradbeništvu, mi gradbeni delavci pa se prešolamo za uni.dip.ing. Ko se prešolamo, bomo imeli še večjo izbiro kaj delati. Delali bomo to, kje bo večji zaslužek.

Janez
csamo001 Če si že tako šolan bi pa že lahko zračunal kaj imaš še zraven tistega jurja.Misliš, da keramičarju ostane dosti več kot 5 eurov na uro neto seveda.
csamo001 tudi jaz plačujem davke in prispevke ne samo zase, tudi za koga še zraven,delovnik je od jutra do večera,včasih se zavleče tudi v noč,ni sproščene nedelje,vedno borba za preživetje,ker me ne čaka redna plača borim se po svjojih močeh in nisem tisti ki "se znajde",država ni kriva za vrednote ki jih večvredni ljudje postavljajo.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »