Kar naredi dom > Dom in male živali
Kam prijaviti?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kam prijaviti?
:lol: :lol: :lol: . Pri nas pa rečemo:"daj litro/litro!!!" :wink: Pomeni isto!
Morda pa bi se soseda tako lažje sporazumela glede pasjih kakcev :roll: ?
KARMEN1 Napisal::lol: :lol: :lol: . Pri nas pa rečemo:"daj litro/litro!!!" :wink: Pomeni isto!
Morda pa bi se soseda tako lažje sporazumela glede pasjih kakcev :roll: ?

Bravo Big Grin !
Evo nasveta. Vzameš liter vina, greš k sosedu, ker vodo ma sigurno in urediš vse v nulo :wink: !
Ajd :wink: !
LP
Še malo se trepljajta, za nasvete v stilu, če že nočete nabaviti svojega psa, da vam serje po vrtu in ščije po fasadi, naj vas nič ne moti, da to počnejo sosedovi. Namesto za svojimi, pridno pobirajte za sosedovimi in mu jih (dreke namreč) vsake toliko pokažite, da bo sosed videl kako uvidevni ste in vam bo še sam osebno začel srati po glavi.
Seveda nisi pasjeljubka, zato pa imaš samo tri.

Če jaz, kot kadilec, motim okolico in so me pregnali dobesedno že od povsod, potem je jasno, da bodo ob naraščajoči nestrpnosti med ljudmi (kar je zasluga takšne miselnosti in početja), kmalu sprejeti novi zakoni tudi glede posedovanja in obnašanja psov. Na žalost na škodo psov, brez dvoma pa po zaslugi lastnikov.

susa Napisal:poskusi z električnim pastirjem za govedo- mislim da bi moralo delovat
To deluje le v primeru, da priklopiš direkt na 230V.
Sicer pa je najbolj učinkovito, da imaš pripravljenih pri roki par kamnov ali polen.
Ponovno poudarjam, na žalost ničkrivih psov in po zaslugi lastnikov, takoimenovanih pasjeljubcev.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400!!!!
Ali si vedno tako nervozen :oops: ? Morda pa imam vzrejo pasemskih psov, zato imam tri :wink: .
KARMEN1 Napisal:Ali si vedno tako nervozen :oops: ?
Načeloma ne, imam pa dva otroka, 6 in 10 let, ki imata 500 m do šole, rada bi hodila peš v šolo, pa si niti ne upata, niti jima, zaradi lastnih izkušenj, ne dovolim.
Če ne verjameš si lahko prideš pogledat "šolsko" pot in ti bo vse jasno.
Itak, da jima noben od teh 10-ih ali 15-ih psov, ki na dvorišču, ob robu ceste, opazujejo promet, ne bo nič naredil.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400!!!!
Ne moreš posploševati zaradi tvojih slabih izkušenj. Niso vsi psi enaki, predvsem pa niso vsi lastniki psov enaki. Tudi ni primerno, da zaradi sebe dvema otrokoma vcepiš strah do živali, ker ju bo to spremljalo vse življenje in bosta s tem imela težave. Na 500 m razdalje si videl 10 do 15 psov? Ali imaš tri sosede s po petimi psi? Mislim, da si odrasla oseba, zato ni potrebno tu na forumu napadati ljudi, ki jih sploh ne poznaš, zaradi nekoga, ki mu tuje psičke kakajo po vrtu.
Ni Fery vcepil strahu otrokoma pred psi, temveč so psi otrokoma vcepili strah pred psi. Kolikor se spomnim iz njegovih postov, na njihovi šolski poti ni varno iti sam, ker je teh psov toliko in je vse spuščeno.

Npr. mi, dokler ni cesta postala parking, smo hodili po pločniku mimo psa (ni bil naš pes), ki je bil na dvorišču za zaprtimi vrati ob pločniku. Ko so šli otroci mimo, se je zagnal v vrata in še fajn zalajal. Ustrašili smo se vsi, s tem da so se otroci umaknili direkt na cesto.

Če bi takrat prišel avto, bi šel otrok v maloro.

Tako da sem tudi sam alergičen na pse - v večini primerov jih lastniki ne obvladajo ali pa podcenjujejo situacijo - otroci pa se jih bojijo, ker so imeli že veliko slabih izkušenj.

Problem so lastniki, pes je pes.
Tudi če so na vrvici ali za ograjo, nekaterim ne nese, da je pes še vedno žival in ne, da ta kuža, ki je velik kot krava, je pa prijazen, ne bo nikomur nič naredil. Tudi če je pes na vrvici, se še vedno lahko zažene ali zalaja. Kakšne krave potegnejo človeka kot za šalo za sabo. Pa tudi dovolj je, če se postavi na zadnje noge in zarenči. Škoda je že narejena, otrok se je že prestrašil, se bo umikal psu s pločnika na cesto, ponoči ne bo spal, psov pa za vedno ne bo maral.
Pes je žival, za žival pa je potrebno poskrbeti, da ne bo nevarna. Dokler bo tako, da bodo psi nepredvidljivi, da bo njihovo obnašanje med ljudmi nepredviljivo, naj se ne družijo z ljudmi, če lastnikom ne nese, da se psov ne pušča na vrvici pred trgovino (pri nas je eden parkiral enega psa na vrvico pred vhod vrtca), da se jih ne sprehaja tam, kjer se sprehajajo ljudje, da vsi ljudje psov ne marajo, da je veliko ljudi, ki se psov boji, da se starši bojijo za svoje otroke, ker vedo da so psi nepredvidljivi itd.
Me prav nič ne briga, če je na 100 čudnih lastnikov 1 lastnik tak, ki ima to pošlihtano. Na glavi mu to ne piše, pa verjetno tudi psa ne sprehaja med ljudmi.

Eno je, da se otroku vcepi strah pred psi.

Drugo je, če otroku rečeš, glej nekateri psi so nevarni, ne vsi, vendar, dokler ne boš vedel, kateri pes ni nevaren, se pazi vseh. Pes je žival, živali so nevarne.

Še glede teh "ne naš ni nevaren, ima rad otroke" pasem psov: zlati prinašalec je tak npr. in tak prinašalec ima lepih cca 30 kg ali več - naš mulc jih je imel manj pred leti, ker jih še zdaj pri 7 ima komaj toliko - ko je prinašalec začel skakati okrog njega (kuža bi se igral), se je mulc ustrašil, ko mu je nekaj skakalo pred očmi v višini glave, se mu je umikal, pes pa za njim - na koncu je mulc končal pod cesto v robidi - cela štala za ga spraviti ven. Na vrvici pes itak ni bil, tudi če bi bil, lastnica ne bi imela kaj storiti, ker je imela otroka v vozičku...
Škoda besed, tipično slovensko :wink: . Očitno smo zašli s teme :lol: .
V katero smer je tipično slovensko? V smer, da lastniki psov delajo kar hočejo ali da tisti, ki se psov bojijo, niso zadovoljni, če lastniki ne poskrbijo za pse?

Res je off topic.
Ne, tipično slovensko nesramno, sovražno in napadalno do vseh, ki ne mislijo enako kot nekateri želijo Sad .
Dobro, jaz sem zaključila to temo :wink: .
//Tu pa res ni bilo nič sovražnega, napadalnega itd. Očitno zgolj mnenje, ki pač vsakomur ne paše...
Ne se sekirati urs. To so tipični odgovori pasjeljubcev; ja kje pa naš pa res nič ne naredi :twisted: . Ko se pa vate zakadi ti pa še reče, da si cucka kao grdo gleda.
Res skrajni čas, da pri tolikih pesjanarjev še posebno v urbanih okoljih in blokih država naredi red. Včasih prideš v blok in ne veš a tu živijo ljudje ali cucki Confusedhock:
Evo, jaz sem pasjeljubka....imamo psa, sicer brez kakšnega rodovnika.... je čistokrvni vaški smetar! Torej je čist navaden mešanc. Za nas pa je naš pes zakon!!! Vsako jutro prehodiva 2 km. oz. sva jih.....Zakaj? Ker ima sosed 2 kretenska rotvajlerja, ki mu vsaj 3x na teden zbežita izpod nadzora oz. iz dvorišča. Midva z našim psom pa veselo mimo.....izza hrbta pa hopla..ta dva kretena na našo pasjo maskoto, ki je malo večji od pudlja. Sem začela kričat...a brihtni sosed čez balkon: zakva se pa dereš?? Ja pi**a zakva že? Prid dol pa tole podivjano krdelo pospravi tja, kamor jim je mesto!! A sosed: to nista moja psa! Ja, to so pa pravi pasjeljubci, al kako?
No, in tako sva nehala 2 kiliometersko turo, ampak narediva samo pol kroga.

Sedaj pa hodim za vsak slučaj s sprejem naokoli. vzamem pa ravno tistega, ki mi pride po roke - od barve pa do vd 40)....me prav mal briga, kaj bo ko bom takega psa posprejala direktno v gobec....(pa bo spet: saj pes ni nič kriv, da se okoli sprehaja, je lastnik kriv, a ne) Ja, saj naš pes tudi ni kriv, da je ves razmrcvarjen...al je, ker ga vodimo vsak dan 3x na sprehod na povodcu?
tjasa Napisal:Evo, jaz sem pasjeljubka....imamo psa, sicer brez kakšnega rodovnika.... je čistokrvni vaški smetar! Torej je čist navaden mešanc. Za nas pa je naš pes zakon!!! Vsako jutro prehodiva 2 km. oz. sva jih.....Zakaj?
.............................

Odgovornost posameznika v življenju je širok pojem. Tisti, ki se izogiba odgovornosti na enem področju, blati vse ostale s svojim početjem.
Vzamimo npr. motoriste.
Nekaj idiotov, ki posiljujejo s sabo in svojo tulečo zverino vse in vsakogar, popljuvajo vso drugo normalno populacijo. Nihče ne loči in ne ločuje, v svojem razmišljanju, zrna od plevela. Zakaj pa bi? Boli ga ku**c in z veseljem šimfa vse povprek.
Nadaljujem z avtomobilisti.
Ker praktično vsi vozimo, že bolj ločujemo med idioti in normalnimi vozniki. Tisti idioti tudi nabavijo zverino s konji, ki jih z veseljem ožemajo in posiljujejo vse, ki smo drugačni.
Tudi starševstvo je vezano na odgovornost vzgoje svojih otrok, ki nevzgojeni znajo izredno terorizirat okolico. Koliko vas staršev npr. z veseljem nabavi petarde sebi in otrokom v veselje in teror vsem ostalim? Kdaj in kje jih mečete? Rakete so nekaj drugega. So vsaj lepe. V čem pa je veselje petardiranja, da nekaj vržeš, kar samo grozno poči? Poznano je tudi mnogo mladoletnega kriminala, drog,... A je za vse kriva družba ali premalo komunikacije? Mnogo knjig je o tem zapisano in se piše, vsak zase ve kdo in kje je grešil...
Pri pasjerjecih oz. pasjeljubcih je vzporednica z zgoraj omenjenimi. Imajo živo bitje, ki ga je treba vzgojiti. Potrebuješ čas in marsikdaj trdo roko za vzgojo. Doslednost in disciplina, marsikdaj vzame komu preveč časa ali pa ima premalo volje in znanja. Rezultat so tečno vzgojena ščeneta, ki so v odvisnosti od pasme lahko tudi nevarna. Kaznovanje lastnikov mora biti nadaljevanje neuspešnega opozarjanja...
Je pa hec drugje. Iz izkušenj vem, da je mnogo več nevzgojenih kakor nevarnih psov. Niso nevarni ampak tečni. Ali serejo z velikim veseljem ravno pred vrata ali pa zvočno terorizirajo okolico. Iz lastne izkušnje: sosed ima "balkonskega serpentinarja", ki stalno laja. Če bilo kaj delam zunaj hiše, pridem ali grem, se stalno čuje z balkona tečen lajež name oz. na nas vse. Ker sosed ni naredil nič, sem ga seznanil, da bom psa vzgojil jaz. No, in nastopil je čas tuširanja :wink: . Pes zalaja, jaz ga z šprico zalijem. Po nekaj minutah imam mir :lol: ! Samo če pogledam šprico, že pobriše v hišo. No, predtem je parkrat pripičil v hišo moker ko pes. No, takrat pa je mene bolil k***c.
Bolj sem se bal maščevanja mojih mirnih in nenapadalnih malamutk. Tudi oni dve sta pri stalnem laježu postali nervozni in sem upravičeno pričakoval "šolanja tečnobe" z njune strani. Na to sem prijetnega soseda tudi opozoril. OK, sedaj je urejeno.
Moj sosed na drugi strani, ima veselico z malo španjelko. Ko jo njegov sosed zjutraj spusti ven iz hiše, mu pride lajat pod okno spalnice :roll: . Laja po celo uro brez veze, ker ji je dolg čas. Že dooolga leta. Sedaj je že slepa in gluha, tako da bo počasi mir :evil: . Hudobno, toda resnično :mrgreen: .
LP
tjasa Napisal:Evo, jaz sem pasjeljubka....imamo psa, sicer brez kakšnega rodovnika.... je čistokrvni vaški smetar! Torej je čist navaden mešanc. Za nas pa je naš pes zakon!!! Vsako jutro prehodiva 2 km. oz. sva jih.....Zakaj? Ker ima sosed 2 kretenska rotvajlerja, ki mu vsaj 3x na teden zbežita izpod nadzora oz. iz dvorišča. Midva z našim psom pa veselo mimo.....izza hrbta pa hopla..ta dva kretena na našo pasjo maskoto, ki je malo večji od pudlja. Sem začela kričat...a brihtni sosed čez balkon: zakva se pa dereš?? Ja pi**a zakva že? Prid dol pa tole podivjano krdelo pospravi tja, kamor jim je mesto!! A sosed: to nista moja psa! Ja, to so pa pravi pasjeljubci, al kako?
No, in tako sva nehala 2 kiliometersko turo, ampak narediva samo pol kroga.

Sedaj pa hodim za vsak slučaj s sprejem naokoli. vzamem pa ravno tistega, ki mi pride po roke - od barve pa do vd 40)....me prav mal briga, kaj bo ko bom takega psa posprejala direktno v gobec....(pa bo spet: saj pes ni nič kriv, da se okoli sprehaja, je lastnik kriv, a ne) Ja, saj naš pes tudi ni kriv, da je ves razmrcvarjen...al je, ker ga vodimo vsak dan 3x na sprehod na povodcu?

Če je bil tvoj pes razmecvarjen od teh dveh psov...in če se to še dogaja, da s ketno za seboj letata in napadata... en dopis na VURS.. ( Oz. zakaj že nisi?)

samo pi*dit ne pomaga... treba je ukrepat :wink:

Tudi v naši soseski smo imeli takega, ki je s ketno za seboj letal in teroriziral...
Pa je folk prijavljal na policijo... pa ni bilo nobenih reakcij...ker je lastnik zmeraj rekel ..to ni naš pes.
Potem so pa prišli iz VURSA( na prijavo) pregledali psa ...ugotovili ,da ni ne cepljen, ne čipiran... in je moral plačat. Pa ga je dal na 1m ketne..in imel stalno privezanega...pa so zopet prišli...in je spet plačal.... no potem ga je hvalabogu oddal...in še vedno srečujemo vsi ,ki vozimo pse na sprehod tega psa..z novo lastnico...in pes je čist OK... skuliran.
Prav prijazen pes... čeprav je bil prej strah in trepet vseh.

Iskreno povedano... sem tud jaz pasjeljubka.. ampak mi gre na živce folk, ki si žival privleče k bajti...potem pa ne skrbi zanjo kot je treba. In zaradi takih "pacientov" smo potem vsi pasjeljubci v očeh širše javnosti usrani... :evil:

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »