Kar naredi dom > Dom in male živali
Kam prijaviti?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kam prijaviti?
Kje pa je tvoj problem? Napisala sem tako kot je! En pes se je hodil sem "dol dajat", ampak odkar so ga kastrirali, ga ni več blizu. Ne vem kaj je s tem narobe?! Mislim halo?! A naj bi mi bilo smešno, da bi še kar hodil tukaj okrog?!
Ne obremenjuj se s takimi odgovori. Vojne pasjeljubcev, ki mislijo da je njim in njihovim pritiklinam vse dovoljeno, z ostalim živim svetom so stalnica.
In v današnjem svetu so njihove pravice precej večje, kot pravice normalnih državljanov.
To si že spoznala in ob iskanju kakršnekoli pravne oz. legalne poti za tvoj problem, ti bo to še bolj jasno.
Na koncu ostane zgolj par variant, ki niti pod razno niso niti humane in/ali proživalske, niti legalne. Na žalost.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Prav imaš Fery....
Kužki niso nič KRIVI, zato jih pustina meru ! Kam prijaviti : nikamor !

Kaj pa lahko narediš, poberite večino tega sranja in mu jih ponoči zloži pred vhod, pred garažo in naokoli hiše in mu napiši: Dragi sosed, Vračamo, Vam kar je vašega, da se pa to ne bo ponavljalo pa za svojo LASTNINO v bodoče korektno poskrbite sami ! :lol:
matofill Napisal:Kaj pa lahko narediš, poberite večino tega sranja in mu jih ponoči zloži pred vhod, pred garažo in naokoli hiše in mu napiši: Dragi sosed, Vračamo, Vam kar je vašega, da se pa to ne bo ponavljalo pa za svojo LASTNINO v bodoče korektno poskrbite sami ! :lol:
Dober nasvet!
Če boš to prakticirala vsak dan, naslednjih par let, te bo morda sosed celo uslišal.
digi Napisal:Kje pa je tvoj problem? Napisala sem tako kot je! En pes se je hodil sem "dol dajat", ampak odkar so ga kastrirali, ga ni več blizu. Ne vem kaj je s tem narobe?! Mislim halo?! A naj bi mi bilo smešno, da bi še kar hodil tukaj okrog?!

Zakaj bi jaz moral imeti problem? Ti pišeš, da imaš probleme in, če sprašuješ, si dobila odgovor.
Napisala si:
En se je sicer hodil nekaj sem naslajat pa so ga kastrirali hahahahha in ga več ni blizu Tongue

In kako bi naj jaz drugače razumel, kot da so žival kastrirali na mestu kamor se je hodil naslajat???? Tebi je smešna njegova kastracija :evil: , zato sem ti tudi povdaril abotnost napisanega.
Imam dve psički. Ko pride njun čas gonitve seznanim tri lastnike psov v bližini naj jih imajo pod kontrolo. Vsako jutro gresta z nami dopoldan v službo, od doma jih takoj naložim v avto, da ne markirata in vabita samcev. Kljub temu imam vogale hiše, ograje in pri vhodnih vratih "markacije", ki jih pač čistim. Tudi "kakce" je treba tisto obdobje ob prihodu domov očistiti. Da bi bil vesel, če bi jih kastrirali? Jim ubili značaj? Niti pod razno!!! Tudi to je pač nujno zlo, če hočeš imeti človeškega najboljšega prijatelja!
ti ne služi v čast,
ker te postavlja v čudno luč! A bi naj bili lastniki psov nenormalni državljani? Zame so "nenormalni državljani" ljudje, ki v želji biti pomembni lajajo na vse in vsakega, se skrivajo za po svoje tolmačenimi zakoni in so sploh in oh pametni. Kot pasjerejca me spominjajo na male pese, ki morajo lajat, da jih sploh kdo opazi. Tak pač je toto življenje :mrgreen: ...
LP
Lej, besede lahko obračaš kakorkoli hočeš.
Nisem napisal, da ste pasjeljubci nenormalni (OK, izjeme potrjujejo pravilo). Jaz bi napisal, da ste nad normalnimi ljudmi ali pa vsaj v stilu Živalske farme, bolj enaki od nas, ki si jih ne želimo omisliti.
Glavnina odgovorov avtorici teme obsega njeno angažiranje za rešitev problemov. Pa zakaj mora ona pobirati dreke in jih nositi nazaj? Zakaj mora ona prositi lastnika psov, da ukrepa? Če bi se želela ukvarjati s psi in njihovimi sledovi, bi si verjetno omislila svoje. Ne pa da mora žreti tuj drek.
Naša družina živi v relativno mirnem okolju. Vendar se ne moreta naša otroka nikamor odpraviti s kolesom. V katerokoli ulico zavijeta, ob cesti stoji par psov. Pridi pogledat, če ne verjameš. Itak nič ne naredijo. Dokler...
Kaj torej storiti? Zadnjič je sosedova najstnica klicala policijo, ker ji je eden izmed njih kazal zobe in renčal nanjo. Ko je šla mirno po ulici. Ustavila se je, poklicala policijo in jo počakala. A glej naključje! Pes je zelo priden pitbul, njegov lastnik je, začuda, policaj! Na prošnje kolegov ga je peljal v boks in čez tri ure je isti pes spet ob cesti opazoval promet in mimoidoče. Imaš ti mogoče jajca pustiti svoja 6 in 9 letna otroka, da se učita vožnje s kolesom mimo speče bombe?
Tako moram vsakič, ko si zaželita voziti s kolesom iti z njima ali še bolje naložiti kolesa v avto in jih peljati nekam proč, kjer je varno (na igrišče, na britofu je tudi velik parkirplac...). Ne bom našteval ostalih stvari kot so dreki po vrtu, oscana fasada, nočni orkester, ker to še nekako prebavim.
Ker mi je v spominu za vedno ostal dogodek, ko mi je pri petih letih, od zadaj za vrat skočil pes. Po zaslugi soseda brez posledic, ampak od takrat dalje se bojim oz. zdaj se jih ne bojim, jim pa ne zaupam niti sekunde. Če bo skočil name mu bom že raztegnil noge in odprl prsni koš, drugo pa je, če skoči na otroka. Sicer pa je po medijih dovolj zgodb o "prijaznih" psih, ki nič ne naredijo. Kot tudi o sankcijah, ki jih ponavadi ni.
Tudi pravljica o tem, da nevarnih pasem ni, je zgolj pravljica. Pes je zver in kot tak dostikrat nekompatibilen s človekom. Žal pa nam razni kinologi in ostali super šolani ljudje dopovedujejo, da si je človek sposoben podrediti vsako živo bitje. Da lahko prevzgojijo zveri v slavo in čast človeku, za višanje njegovega ega in ustvarjanje sužnjelastniškega odnosa.
Temu, kaj se zgodi, ko se to ponesreči in kakšne količine filozofije (beri brezveznega nakladanja) tak dogodek ustvari, smo bili priča pred kratkim.
Fery Napisal:Lej, besede lahko obračaš kakorkoli hočeš.
Nisem napisal, da ste pasjeljubci nenormalni (OK, izjeme potrjujejo pravilo). Jaz bi napisal, da ste nad normalnimi ljudmi ali pa vsaj v stilu Živalske farme, bolj enaki od nas, ki si jih ne želimo omisliti.
..........................
Tudi pravljica o tem, da nevarnih pasem ni, je zgolj pravljica. Pes je zver in kot tak dostikrat nekompatibilen s človekom. Žal pa nam razni kinologi in ostali super šolani ljudje dopovedujejo, da si je človek sposoben podrediti vsako živo bitje. Da lahko prevzgojijo zveri v slavo in čast človeku, za višanje njegovega ega in ustvarjanje sužnjelastniškega odnosa.
Temu, kaj se zgodi, ko se to ponesreči in kakšne količine filozofije (beri brezveznega nakladanja) tak dogodek ustvari, smo bili priča pred kratkim.

Iz ene lastovke delaš pomlad?
Posplošuješ in barvaš črno - belo. Žal!
Monolog za monologom ne vodi nikamor. Evnuhu govorit o sexu je brezveze.
Mimogrede, mene je 5 letnega na poti iz vrtca napadel ponorel volčjak, ki je vtrgal verigo. Nikoli in nikdar ga nisem izzival ali mu nagajal. Bil je podivjan na prekratki verigi. Katastrofa od lastnika. Rešil me je mimoidoči dedek, ki ga je s palico za pomoč pri hoji tresnil čez hrbet. Pes me je prijel za vrat in bi me sekundo kasneje fental. Pregnan je cca sto metrov od mene napadel mojega prijatelja, ga ugriznil v obraz in mu pustil trajne posledice. Uro kasneje je bil ustreljen s strani policije. Ne boš verjel, da zaradi tega nisem vrgel vseh psov v en koš? Pišeš, da je pes zver! Jaz pa pravim, da je najboljši človekov prijatelj. Nekdo je nekje celo zapisal, da bolj ko spoznava ljudi, raje ima živali. Mu dam krepko prav. Človek je človeku najhujša zver.
To ne pišem zaradi tebe, ampak zaradi drugih članov foruma. Nimam namena razvijati tem o pasjeljubcih in njih nasprotnikih, ker sta to dva različna bregova. In prav je tako.
LP
suze- mi-liju Napisal:
firbčna Napisal:no, saj sem povedala
sicer pa je na vasi tako ,i. ko je jači, taj tlač.. (suzi, dobro vem, kako je na vasi, zlasti dolenjski, in kljub temu pravim, da psi niso nič krivi, ampak njihov gospodar)
Je taku. :wink:
Basta
Nisem še videl nobenga lastnika psov z vrečko za pobiranje kakcev svojih ljubljenčkov.
Imam rad pse, me pa moti njihovo kakanje vsepovsod in brezbrižno obnašanje njihovih lastnikov.
Se pa da kljub vsemu preživeti. Moteče stvari enostavno ignoriraš, dokler ne serjejo pred tvojim pragom.
Če ti nisi videl, še ne pomeni, da jih ni.
Jaz tudi še nisem tebe videla, da bi svoje smeti nesel v smetnjak :roll:
Kar zapri, tule smo že zdavnaj skrenili :|
firbčna Napisal:Če ti nisi videl, še ne pomeni, da jih ni.
Jaz tudi še nisem tebe videla, da bi svoje smeti nesel v smetnjak :roll:

Vem, da obstajajo redoljubi v vseh pogledih. V svoji okolici pa res nisem videl, sosedje blokarji majo tudi po 3 velike pse na familijo. Svojo parcelo imam ograjeno, za plotom ob pločniku pa najdeš petarde-pasje iztrebke.
Mene tudi ne moreš videti, ker ima smeti čez tašča, ona je za red in čistočo pri hiši. Še dobro, da jo imam.
Tale tema je res čisto skrenila, kljub temu dodam še tole.

Klinika za strehe, sam sebi si odgovoril.
Pri tebi doma tašča skrbi za smeti, pri kom drugem pa 10 letni otrok sprehaja psa.

Ti ne vidiš lastnikov psov pobirati kakcev (kajti kakcev je vse polno naokrog), jaz pa ne vidim ljudi, ki bi svoje smeti metali v smetnjak - kajti pazi, v Ljubljani je po pločnikih, cestah, zelenicah, kjerkoli, ogromno smeti.
Če starši svojega otroka ne navadijo smeti odmetavati tam, kamor sodijo, misliš, da jih bodo navadili pobiranja pasjih kakcev?
Z inšpekcijo takšno in drugačno ne narediš nič. Policija, če pride, nekaj malega popiše pa gre. Pasjeljubci so v tej deželici zaščiteni kot severni medvedje :twisted: če ne še bolj. Torej, morali boste ukrepati po svoje :wink: ker drugače boste dolgo čakali na ureditev s kakci :mrgreen:

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »