Kar naredi dom > Vrt in okolica
Katero motorno žago?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero motorno žago?
Nabavljam motorno žago, pa sem malo v dilemi, katero izbrati. Šlo bo bolj za hobi program, ker nekaj velikega ne bom podiral, le kakšno obžagovanje v gozdu, pa vsako leto kakšnih 10m3 metrskih drv razžagati za kamin, pa tako malo za hišno uporabo (fršolanje ipd...).
Nekako se nagibam k Husquarni, ni pa še to končna odločitev. Aja; tam nekje do 500€ sem pripravljen odšteti.
Prosim za nasvete in izkušnje!?
Če se boš odločil za hauskvarno se boš sigurno dobro. Za 500eur boš dobil že dobro žago.
Sthil---171-ozka ketna-----lahka----Špičast meč (ni povratnih udarcev-varna)--200 eur (nova)-jo uporabljam za cimpre upasvat---2leti---brez napak----natančna
Tale Stihl je za 10m3 drv in podiranje malo mala - saj bi šlo, samo malo počasneje. Za obrezovanje je pa odlična.
Jaz imam tole: http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/ ... aspx/i5724 Sem jo kupil ko je bila v akciji za 99,-€, zdaj je malo dražja. Za tistih 700m2 parcele, ki jih imava mi prav dobro služi, tu pa tam še kakšno manjše drevo podrem, pa drva za "šporget" nažagam in nimam pripomb - zaenkrat (1 leto) Big Grin . Za kaj večjega res ni, ker ima premalo moči in hitro zajamra. Ketna je še zmeraj ostra, se pa seveda izogibam žebljev, kamnov, zemlji... Da bi se meč ovijal še nisem opazil.

lp

skuštran
husqvarna 347xp zakon
http://www.brinca.si/view_product.php?product=155

no jaz imam tole - kupil spomladi in več kot zadovoljen
susa Napisal:husqvarna 347xp zakon

347 xp ne obstaja, obstaja pa 346 xp, oz. xpg z grelnim nosilnim ročajem.
Po vsem prebranem sem še bolj v dilemi....

Kot sem že rekel; podirati v gozdu ne mislim. Potrebujem za razžagovanje podrtih dreves (takih normalnih in ne nekih kapitalnih bukev), razžagovanje metrskih cepljenih drv za kamin, pa za tako hišno uporabo (fršolanje, ipd), aja, pa da je ne bi imel non stop na servisu.
Čedalje bolj se nagibam k Husqvarni 435e. Je to primerna izbira (cena cca 400€)?
josi Napisal:Čedalje bolj se nagibam k Husqvarni 435e. Je to primerna izbira (cena cca 400€)?

Jaz mislim, da v vsakem primeru bo. Imam cca 2 leti eno manjših 'sestric' ( 136) , pa nimam pripomb; lahka, okretna, žagam pa drva ( metrske na polovico), sedaj jo rabim pri izdelavi drvarnice, ...
Odločitev in nakup sta "padla"!
Odločil sem se za Husqvarno, model 450. Raje sem odštel nekaj cekinov več, pa je stvar močnejša in bolj "profesionalna". Zdaj samo še čakam na lepo vreme, pa v gozd!
Hvala vam za nasvete!
Josi dobra odločitev,jaz imam eno hauskvarno 266 že 20 let pa ni malo prežagala pa še vedno špila ok.Res pa postaja vse težja,pa več rabim eno manjšo.lp
Tudi jaz iščem tako žago kot jo je želel @josi. Kakšni predlogi :?:
No makite sem jaz gledal ampak ne vem kako so motorji če imajo svoje ali kako?
Glede na to da lahko kvalitetno žago uporabljaš 20-30 let, je bolje dat par eur več in kupit resno zadevo. Tiste žage za 100 ali 150 eur so lahko bolj nevarne, kot uporabne. Za 500 eur dobiš dobro Huskvarno, Stihl, Jonsared.....
Je čisto vseeno ali drevo z njo podreš ali pa samo razrežeš, ali jo uporabljaš desetkrat letno ali pa le enkrat, žaga mora biti varna, močna, uporabna, ergonomična.....

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »