Gradnja in obnova > Klasična gradnja
betonske stene kleti-ometi

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
betonske stene kleti-ometi
Ali je pametno oz. smiselno ometati betonske stene kleti glede na so zares ravne in gladke.
Sem mislil na zunanji strani dati 10cm stirodurja na notranji pa samo izravnalno maso pa pobelit?
Vaše mnenje?
Potegni z Rofixom pa čao. Točno to počnem jaz zadnja dva vikenda. Ker so bili novi elementi in je stena gladka kot špegu, sem ponekod prej premazal z emulzijo.
Katerega naj pa kupim?
Kakšne stene so ti všeč? Bolj grobe, gladke, nekaj srednjega?

Nam so všeč grobe, zato delam z Rofix 190, v zgornjem štuku pa smo delali z 510, pa so mi pregladke. Žal nimam nobene fotke, ki bi malce bolj natančno odslikala situacijo.

Pridejo pa stene bele kot sneg, pripravljene za jupol.
tko kt si reku..

Spodaj bolj grobe na vrhu pa seveda gladke..

Sam osebno pojma nimam o izvedbi ..vejetno pa hit " not padeš" :lol:

Sem kr pripraven ..sam še cajt je treb met!
centrum Napisal:Ali je pametno oz. smiselno ometati betonske stene kleti glede na so zares ravne in gladke.
Sem mislil na zunanji strani dati 10cm stirodurja na notranji pa samo izravnalno maso pa pobelit?
Vaše mnenje?

Spoštovani,

stene lahko samo pobrusite in eventuelno pobarvate. Če so šivi lepi in je bil opaž dokaj nov bo prostor prav tako 'simpatičen'

zunaj pa styrodur le zaščitite s PVC in ga potegnita vsaj 10 cm v +

lp
Ekokoncept, a po brušenju betonske stene in barvanjem z jupolom npr pridemo do istega efekta, kot v primeru, da nanesemo še rofix? Torej belo in gladko steno..

Kakšna fotka končnega izgleda in rešitve pri vas? Jaz imam namreč bivalno klet, kjer so betonske stene in imam isti problem. Ometi da ali ne.
Centrum, kako si pa ti zrihtal stene?
Brusenje šivov
Emulzija
1sloj fasadnega lepila gramafass
2sloj fasadne ga lepila zapucan
Barva

Stropi stene - najbolj hitro, res pa je, da nisem šel za tem, da bo ravno...

Mogoče bi cenej prišel z lepilom od Merkurja... Ne vem...

Ker je v kleti!

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »