Splošno > Sam svoj mojster
Leplenje šamotne opeke - problem

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leplenje šamotne opeke - problem
Živjo !

Notranjost zunanjega vrtnega kamina želim obložiti s 3 cm šamotno opeko zaradi občasnih večjih temperatur ob peki odojkov ....... Za lepljenje sem uporabil šamotno malto in sledil navodilom. Samotna malta se na opeko dobro prime, medtem, ko se na steno kamina ne prime. Stene kamina naj bi bile vlite ravno iz šamotne malte. Kakšen nasvet ??

Lp A
Notranjost kamina najprej omeči s cementnim špricom.
lp
Ravno ta vikend sem se ukvarjal s tem. Prvič! No ko sem zamešal šamotno malto in postavil prvo šamotno ploščo mi je bilo žal, da sem se tako lotil. Mislim da bi bilo bolje če bi vzel kar silikon za dimniške tuljave lepit.
Drugače sem pa kurišče povsem obložil in potem s cvengami stisnil. Mislim da bo držali.

Lp Andrej
Pred 1 mesecem sem imel isti problem, dobil sem nasvet na forumu,da se lepi z šamotno malto pa sem še malo spraševal in našel lepilo za ta namen . delalo se je super.Prodaja pa ga pečar nekje na gorenjskem(blizu škofje loke) lp
Saj to je blizu mojih koncev - mogoče veš kaj več o tem pečarju ?
.Jaz sem delal za eno manjšo firmo in so ga oni zrihtal mislim da pečarstvo Fujan Vodice lepilo je blo pa avstrijsko ali nemško.Najdeš naslov na internetu.lp
Torej je iz naše "vasi" - včasih ima človek pred nosom, pa ne vidi.

Hvala ti za info, ampak sem včeraj že dogovoril nekaj s pečarjem od TOMY-ja - tako, da najlepša hvala vseeno.

Lp A

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »