Opremljanje doma > Kopalniška oprema
WC le vrtinči, papir ostaja

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WC le vrtinči, papir ostaja
Ko potegnem vodo, se papir in druge "odplake" v školjki le vrtinčijo, voda pa odteka normalno in se ne nabira. Kje bi lahko tičal problem. Kotliček je stenski Geberit, školjka pa Catalano (viseča). Naj še povem, da imam dva identična WCja in eden požira brez težav.
Da se ni kej zataknilo pri odvodu, pa vodo srka pod kotom in jo zato vrtinči. Poskusi z kakim drotom malo spodaj pocukat
Imam podoben problem...ce je v školjki malo papirja se ta le vrti po skoljki in ga pri splakovanju ne potegne, ce pa je v skoljki vec papirja, pa ga potegne, vendar stežka. Je tu problem v skoljki ali v kotlicku. Tudi voda ne pritece z velikim pritiskom iz skoljke. Je lahko tezava da se dovod vode ne nalega lepo na skoljko? Pusca ne nikjer.

Se sploh ne upam stestirat WCja :oops:

LP
preveri, če se ni na vstopu vode iz cevi v školjko naredila kakšna "zavesa" iz vodnega kamna, ki jemlje vodi moč
pri nas je bila podobna situacija in je bil ravno to vzrok za težave
Školjka je popolnoma nova, pravtako kotlicek, tako da vodnega kamna ni. Ze to me moti ker ni velikega pritiska vode v školjko :?: Pri 30 let stari skoljki voda butne, tukaj pa na easy pritece v skoljko in dvomim, da bo potegnilo sranje naprej.

LP
Jaz imam še vedno popolnoma enak problem. Vgradni kotliček z malo padca. Je to to?
Vsak vgradni kotliček ima pri strani en gumbek, s katerim lahko reguliraš,
koliko naj se vode nabere v kotličku preden zapre ventil.
Najmanj je menda 6 l (šparovno) največ pa 9l (max).
Verjetno imaš na "šparovni" varianti in ti v kombinaciji s tvojo školjko
ne izpira dovolj.
Poizkusi priviti na max...
Sem tudi to poizkusil, ravno vceraj podrl komplet kotlicek, pobral proc skoljko. Kotlicek je bil nastavljen na max volumen vode, sem poizkusil potegnit vodo brez skoljke in voda ima mocan pritisk, ce na kotlicku ni skoljke. Ko zmontiram nazaj skoljko je pritisk slab. Kot kaze je defektna skoljka :x :? Cry

LP
Potem zna bit, da je škart odlitek s premajhno luknjo..
Zato pa so garancije :lol:
Nimaš samo ti teh problemov, verjemi - to so težave sodobnih dizajnov školjk in vgradnih geberitov - se dogaja tudi pri nas doma in pri naših prijateljih.
Garancija mi ne pomaga, ker je bila zadeva kupjena preko ebaya iz angljie :?

In kako resujete zadeve? 2x splaknete?

LP
imam enake oz. podobne probleme v hiši in to na vseh treh školjkah.
konfiguracija je pa podobna ... vgradni geberit + catalano viseča školjka

lpe
creed Napisal:Imam podoben problem...ce je v školjki malo papirja se ta le vrti po skoljki in ga pri splakovanju ne potegne, ce pa je v skoljki vec papirja, pa ga potegne, vendar stežka. Je tu problem v skoljki ali v kotlicku. Tudi voda ne pritece z velikim pritiskom iz skoljke. Je lahko tezava da se dovod vode ne nalega lepo na skoljko? Pusca ne nikjer.

Se sploh ne upam stestirat WCja :oops:

LP

Pozdravljeni, imam skoraj edentičen problem.
1.Torej ko je malo papirja v školjki voda naraste in papir vrtinči v školjki.
2.Ko je veliko papirja ga potegne stežka ali sploh ne.
3.Ko potegnem vodo in ni nič v školjki voda naraste in vrtinči.

Kopalnica je na novo adaptirana, odtoki se niso spreminjali, zmontiral se je le geberit in stenska školjka.

Prosim za pomoč.
Kaj pa se dogaja z nivojem vode, če jo potegneš, ko je školjka prazna? Se tudi dvigne nekam pod vrh?
Mi o avionu, pilot iz gozda....
Mislim da tukaj ni problem kotliček, ampak samo školjka in/ali odtok. Kotliček je na cca. enaki višini kot nadometni, tudi cev in izpust sta enakih dimenzij kot pri klasiki.

Skok na forum:

Zadnje novice