Opremljanje doma > Kopalniška oprema
WC le vrtinči, papir ostaja

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WC le vrtinči, papir ostaja
kar sem sam ugotovil...na školjki iz bau....je odtekanje zelo odvisno, kako koleno si uporabil...ponavadi se uporabi tisto, ki je pri geberitu zraven (90st, in še posebej kratko je...takoj za objemko se obrne dol)...če tu uporabiš recimo PP koleno pa recimo še od 45st, potem si ga malo kiksnu....poemni, da mora biti gladina vode nekoliko višja v WCju, da hitreje odteka.
Mogoče bi se bilo treba poigrati z višino montaže školjke oz. odtoka, če je možno.
Naša je npr. namontirana majčkeno prenizko in se mi zdi, da rabi malo več vode, da 'potegne'. Če je ob vodi, ki prileti iz kotlička vlijem zraven liter vode iz ajmerja, potegne na polno, sicer pa ne in včasih kaj plavajočega tudi ostane. :mrgreen:
Nisem se pa niti trudil popravljati. Ko bo zamenjava ... :oops:
SinAbi Napisal:Če je žeja, zlijem po krofu, pa ne vode.
Če trirog pač že sumi na premajhen pretok vode iz kotlička, pa se naj malo poigra.

Z ajmerjem lepo spere. Smile
Razen če počasi vlivam. Takrat je efekt enako kot če spustim vodo v kotličku.
Torej je zelo verjetno težava v kotlički ali pa v cevi ... to sem že vedel Smile
Kak zdaj, ta mehanizem z ajmerjem ima dve nastavitvi, na polno in počasi? Smile
Zagotovo je odvisno od tipa školjke (ker si imel catalano nebi smel delati težav) ampak če si jih zamenjal 4 in povedal, da je montirana stvar v 1. nadstropju je težava v vertikali.
Koliko nadstropij ima blok? Vse kopalnice nad tabo priključene na isto vertikalo?
Težava je z zrakom v teh primerih. Imaš na vertikali odcep 90 ali 45 stopinj?
45 stopinjski odcepi se "nesmejo" več uporabljati ravno zaradi velikega vrtinčenja vode, ker pride pod drugačnim kotom.
O tej splakovalni tehniki so majstri v Geberitu. V njihovem testnem centru simulirajo in lepo pokažejo ravno vse te primere težav z nepravilno gradnjo odtokov v vertikalah.
Če je to težava ti ne pomaga niti Geberitova školjka za 5000-6000eur Big Grin
Preveri še kako je izveden odtok v drugem wcju, kjer nimaš težav. Problem lahko nastaja v višjih nadstropjih, ti pa imaš posledice.
SinAbi Napisal:Kak zdaj, ta mehanizem z ajmerjem ima dve nastavitvi, na polno in počasi? Smile
Ampak nima avtomatike Wink Samo ročna funkcionalnost.
Pri meni je bilo isto. In kaj je bil vzrok? Ko sem vstavljal cev iz kotlička v školjko sem tesnilno gumico namazal na debelo s silikonom. Ta silikon se je namestil točno na izhod iz cevi in toliko zmanjšal pretok, da je bilo vse narobe. Najhuje je to, da je pritisk "na oko" zgledal čisto normalen. Ampak ni bil.
Počasno praznenje školjke pri teh novodobnih wc školjkih je vzrok tudi v samem dizajnu školjke, ker so po večini narejene tako, da voda teče v školjko skozi luknjice pod robom. Pred nakupom nove školjke sem bil pozoren na kar nekaj detajlov kateri so mi bili pomembni in pri delujočih školjkah sem videl da praktično pri vseh kjer so te luknjice pod robom spodaj, da je občasno potrebno vodo vleči po 2x da odplakne vse...sam sem se nato odločil za wc školjko ki ima spodaj navaden rob in usmerjen curek z neko plastiko...zadeva deluje kot nekoč, odplake odletijo v odtok, školjka pa ni bila poceni, je bila cca. 200e s popusti. Za nekoga poceni, za drugega veliko za skret Smile .
@TripleT

Lahko napišeš kakšni detajli so ti bili pomembni pri izbiri!?
Jaz sem ravno kupoval; ena klacična z robom (Dolomite Gemma), druga brez roba (rimless Hatria Erika), obe splakujeta kot je treba.
Po mojem se je pametno izogibat tistih z luknjicami pod robom, ker premalo teče naenkrat.
Če zdaj primerjam, mislim da bi vse nabavil brez roba.
Enako je bilo pri nas v zgornji kopalnici, vrtinčenje in nepožiranje. Potem smo kupili najcenejšo baubau školjko in imamo kontra problem, vanjo voda butne s tako silo, da dostikrat vodo špricne preko dile. Če bi sedel na njej in potegnil, bi imel še japonsko pranje zadnjice.

Bojda se da na geberitu zmanjšati pretok?

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »