Gradnja in obnova > Energijski viri
zalogovnik

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zalogovnik
S takim diferenčnim termostatom ne moreš izkoristiti ves potencijal zalogovnika. Računat je treba da temperatura v spodnjem delu zalogovnika pade na kakšnih 30 stopinj ko je vrh zalogovnika še vedno ogret na 70 stopinj.
mene pa zanima kakšna vezava bi bila najboljša za dogrevanje zalogovnika s kotlom predelanim na pelete. zalogovnik je sonnenkraft z dvojnim izmenjevalcem in kolektorji. primarno kurivo bi ostala drva, dodal bi samo kotel na pelete, ki bi se avtomatsko aktiviral ko bi temparatura v zalogovniku padla pod nastavljeno mejo. zalogovnik ima regulator SCSCHK1 na katerem sem našel kam se priključi dogrevanje, od tu naprej pa bi potreboval kakšen nasvet, kam vezat to, na gorilnik ali obtočno črpalko...
obnavljam temo... še vedno se išče rešitev na zastavljeno vprašanje.
Katero vprašanje, izpred 9 let?
(8.11.2019 ob 19:05)Tone Napisal: Katero vprašanje, izpred 9 let?

izpred enega.
Si pa dober, a zdej nej pa vsi mi vohamo po 14 straneh za vprašanjem, ki ga je kdovekdo postavil. Sad
(8.11.2019 ob 20:35)Tone Napisal: Si pa dober, a zdej nej pa vsi mi vohamo po 14 straneh za vprašanjem, ki ga je kdovekdo postavil. Sad

zato pa sem obnovil temo oz. jo postavil na vrh, glavca Cool
Človek je dva posta nazaj zastavil vprašanje.
Nisem opazil, sem šel iskat na prejšnjo stran.

Vežeš na gorilnik, obtočno pa lahko prek dimnškega termostata. Sem imel to verzijo a za polena ni OK, ker se kapilarni 400°C termostat pokvari, če gre temperatura krepko preko nastavljene (pozabiš odprta vratca pepelnika). Pri peletarci to ni problem. Ko plamen ugasne, OČ še nekaj minut laufa, kar je OK.
Če kapilaro termostata pritrdiš na (ne v) dimniško cev ne boš imel nikoli težav.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Sem ga imel na cevi, pa se je, zaradi pregretja, parkrat pomaknila temperatura, na koncu pa s spremembo nastavitve ni šlo več.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »