Splošno > O cenah materiala in storitev
Cena električne napeljave za celo hišo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cena električne napeljave za celo hišo
Zelo bi mi pomagali, če bi napisali svoje izkušnje s ceno električne napeljave - celotna napeljava za stanovanjsko hišo.

Pri naši adaptaciji smo se odločili, da električno napeljavo v celoti naredimo na novo: žice v cevi, nove omarice z avtomatskimi varovalkami, elektro števci novi in prestavljeni na fasado hiše, vse vtičnice, stikala, ozemljitev, varovanje, ... skratka vse. Kakor pri novogradnji.

Hiša ima 260 m2 uporabne površine, 3 nadstropja (K+P+M), standardna družinska uporaba.

Zelo bom hvaležen tudi nasvetov glede tega, kje (razen v BiH) kupovati elektro material, kje vtičnice in stikala, omarice (PVC), ... Delali bomo tudi napeljavo za CA-TV in internet ter telefon (to skoraj da ni omembe vredno.

Prosim, ne pričakujem odgovorov v smislu, da naj naštevam, kje bo kaj. Pričakujem odgovore v stilu: "Zgradili smo družinsko hišo 200 m2 in za vso elektriko smo dali 1.000 - 3.000 - 5.000 - 7.000 - 10.000 - 15.000 EUR."

To mi bo okvirno vodilo.

Hvala in LP

Ivo
OK, bom prvi... Naju je groba elektrika prišla 4.200 EUR (hiša P+M, garaža, nad garažo 3 sobe za oddajo, gospodarsko poslopje, cca. 500m2 - to so vsi kabli, doze, štemanje, pospravljanje, 4 elektro omarice, 1 telekomunikacijska omarica, pred kratkim pa še cca. 2.800 EUR za finomontažo stikal ter vtičnic in varovalk, a ti po pravici povem, da še jih nisem vseh preštel... :oops: Vse s.p., vse z računom ter z meritvami... Upam, da sem kaj pomagal...
Border Napisal:... Upam, da sem kaj pomagal...

Veš da si!

To mi je orientacija, kajti cifra, ki sem jo dobil je takšna kot tvoja skupna, vendar brez s.p.-ja in brez računa (in DDVja).

Hvala!

LP, Ivo

PS, drugi lahko tudi zapišete svoje izkušnje. Mi bo pomagalo.

LP
4500€ groba instalacija z zagonom (nekaj varovalk v omarici, da gori kakšna luč in vtičnica), 200m2 + vrtna uta! Vse je skablirano "nadstandardno": inteligentne instalacije, povsod UTP, coax! Gora senzorjev, zalivanje, deževnica itd. itd....! Brez računa, ker smo delali s prijateljsko navezo.
Hiša 160m2 (p+nadstropje), cena grobe instalacije 3000€, cena skupaj z vimar opremo 6000€. Brez računa
Hiša (klet, pritličje, nadstropje in garaža) cca. 320m2:
-groba inštalacija
-5 omaric
-vsi vodniki
-varovalke
-tipkala in vtičnice Gewiss Chorus
-elektronika (inteligentna instalacija-delal sam)
-5 IR senzorjev
-domofon
-skoraj vse luči (zunanje še manjkajo)
SKUPAJ: 7500€

- in še veliko manjka...

lp
K+P+M, 300 m2
2.300 € (material 900 €, delo 1.300 €)
groba inštalacija
cca. 130 doz
4 notranje omarice (3 nadstropja + komunikacijska)
1 zunanja omarica (3 mesta)
doze, pvc vodniki, žice + kabli, ozemljitev brez valjanca, brez UTP in COAX

1.300 € finomontaža
10 m cev 1 1/2"
kabel 20 m 4x35mm2
vse varovalke, 3xFID, števec 3 fazni dvotarifni, podnožja+varovalke, KZS, vse razen vtičnic in štekarjev
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Fery, delo pod točko ena in finomontaža sta dva različna zneska ali en in isti znesek (ker sta enaka)?
Pod točko dva je skupaj material plus delo. Enakost je zgolj naključna.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Material za našo hišo (klet, pritličje, mansarda skupaj neto 185 m2) je bil 1530 eur, (komplet groba in fina montaža, 2xomarica, vključno z štekarji, vtičnicami-70 kosv, LED lučke za stopnice, lučke za v knauf, montaža luči...), delo je bilo pa 900 eur. V to ceno pa ni všteta zunanja el. omara in priklop le te, ter valjanec. Smo pa pomagali štemati stene.

LPK
Dajte še namig, kje se je material kupoval.
Hiša (klet, pritličje, nadstropje in garaža) cca. 320m2:
-groba inštalacija: Cembos
-5 omaric: Cembos
-vsi vodniki: Cembos
-varovalke : Cembos
-tipkala in vtičnice Gewiss Chorus: Cembos
-elektronika (inteligentna instalacija-delal sam): robotina
-5 IR senzorjev: elektronika uno
-domofon: TWIN TRADE
-skoraj vse luči (zunanje še manjkajo): več al manj Guerra Lampadari Marcon VENEZIA

SKUPAJ: 7500€

- in še veliko manjka...

Aja še to: v znesku nisem upošteval merilne omare z števcem in dela, ker sem delal sam.
P+M
210 m2
196 doz
4 x omarica
vtičnice in stikala Legrand Suno

skupaj z delom (kolega): 2800 eur

čaka še ureditev omarice v kurilnici (FID, ca 12 varovalk) in razpeljava elektrike okrog hiše.
Mansarda 100m2 + pridizdek 20m2 + klet 20m2, aja pa še tri lučke na fasadi in zvonec/domofon
4500€; zunanjo napeljavo smo naredili samo, notri pa vse od A-Ž.
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Aja, pozabil napisat, ves material je mojster nabavil sam, razen LED lučke za ob stopnicah ter vgradne lučke za knauf sem šel izbrat in iskat sam, a na njegov račun (Merkur), stikala in vtičnice pa so komplet Schrack...

Skok na forum:

Zadnje novice