Kar naredi dom > Dom in male živali
Višavski terier ali Maltežan?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Višavski terier ali Maltežan?
V tej fazi gradnje si ne morem privoščiti nakupa psička. Če bi kdo želel oddati Maltežana ali Višavskega terirja, ki bo živel v naravnem okolju, se toplo priporočam.
Ko imam že ravno čas... zgolj nasvet.
Modni psi imajo tudi svojo ceno Big Grin . Tudi tisti, ki štepajo take brez rodovnika jih ne talajo ravno zastonj :wink: .So pa cenejši ja... samo ni rečeno ,da potem ko odraste ,rata maltežan ali pa višavec ...če pa že, se pa zna zgodit tudi , da ima kakšno dedno bolezen( rodovniški psi z dednimi boleznimi ne dobijo vzrejnega dovoljenja ), ki je kar pri obeh pasmah pogosta( uni trgovinarji/ preprodajalci, ki jih iz mađarskih farm vlačijo- pa ponavadi še bolne mladiče prodajajo- je bilo že vsaj 10x po tedniku.... kako jim je pes po parih dneh poginil).
Največja ironija pri takem psu- brez rodovnika je pa,da se taka bolezen pojavi po parih letih, ko si že poorenk navezan na psa+ otroci.In potem ga zdraviš in zdraviš, pa nič boljše, pa pristaneš nazadnje še na kakšnih diabetičnih hranah in zdravilih, in nazadnje te tak pes košta več kot, če v začetku daš za rodovniškega, in fajn zatežiš vzreditelju za vse zdravstvene izkaze.
Veterinarji , pa znajo računat verjemi mi. :roll:

Če ti ni ravno toliko pomembno, da je ravno maltežan ali višavec, lahko tudi kakšno ubogo pasjo dušo posvojiš iz zavetišča :wink:
Če ti je pa pomembno, da je maltežan ali višavec, pa počakaj na pravi trenutek, skrbno izberi vzreditelja( marsikdo proda psa tudi na obročno odplačilo :wink: ), se pozanimaj tudi kakšno hrano tak pes potrebuje ( vsaka hrana ni ravno primerna- ker ali pes zasmrdi, ali dobi kakšne kožne probleme vključno z obarvano dlako itd- tabeli sploh :wink: )...
Skratka... na kratko povedano
Pes je živo bitje, in je treba vzet v zakup, da rabi tudi kvalitetno hrano ...in če se že ravno kaj zgodi.... tudi veterinarsko oskrbo)..pa ponavadi je z nami tam 10+ let če je zdrav.
In kar se tiče naravnega okolja... vsak pes uživa v naravnem okolju Big Grin ... sta pa tako maltežan kot višavec, stanovanjska psa.
Torej, ko smo že na tem forumu :lol: ...in glede ,da hišo dokončujete v zakup še kakšna škoda ,ki jo pes povzroči.

Imamo pa pri nas dva velika psa, bivša sodelovka pa mopsa ( brez rodovnika)...pa lahko rečem, da jaz z hrano vret in vsemi cepljenji, pripomočki in kramo za njih + pasjo šolo :mrgreen: + z stvarmi ,ki jih je seter zdemoliral nisem še toliko denarja zmetala za oba psa skupaj v 7ih letih... kot je ona za tistega svojega miniaturca v štirih letih.
non-stop imajo neke ibunge s tistim psom...pa veterinarji, pa posebne hrane pa ne vem kaj še vse... pa dvakrat že skoraj konec vzel. S tem, da ga je ravno tako plačala 500 eur( baje pol ceneje kot rodovniškega) ... razmisli :wink: .

Kot sem rekla( ko imam že ravno čas) zgolj nasvet. Kaj več in bolj podrobno , ti bodo pa na kakšen pasjem forumu svetovali.
Drina, se podpišem pod zapisano, ker sama nisem imela časa odgoovoooriiiitiii. Big Grin

Če že psa brez rodovnika, naj bo raje kar neki mešanec (v zavetišču bodo zelo veseli) kot pa kao višavc ali kao maltežan brez papirjev, so z njimi običajno res hudi problemi in še izgledajo lahko - hm - nenavadno.

Mimogrede: sem nekoč slišala v eni pasji trgovini lastnika ene 'čivave', ki je nekomu razlagal, da obstajata dve vrsti čivav, majhne in velike. Seveda je držal v roki za rodovniško čivavo vsaj 2x prevelikega psa. (Pojasnilo: čivava mora biti po standardu čim manjša in čim lažja, če ima težo večjo od 3 kg, ni več čivava!) :lol: :lol: :lol:
uf , ja :lol: čivave so sploh popularne.
Jaz slišim drugačne razlage ponavadi...da zato nima rodovnika ker je 7 ali 8 . v leglu...
Pa ljudje tej cvetki res verjamejo....ali si preprosto nočejo priznati da so jih " nateegnili" za denar. Bolj, ko je nek pes popularen več šteparjev se pojavlja.
Jaz ,hvala bogu nimam nekih modnih pasem... pa še za ta dva ,sem vsakega vzreditelja poorenk preverila in zahtevala vse izkaze tako zdravstvene kot dokazila o opravljenih delavnih preizkušnjah. In tudi psa in psico( mamo in očeta) sem šla opazovat in precenjevat :mrgreen:
... bolje preventiva kot kurativa..
In ( trkam na les) nobenih problemov z nobenim , ne zdravstvenih , ne karakternih...Mi veterinarja( razen dvakrat na leto- ko je kužno in steklina cepljenje ne vidimo...takrat tudi naredimo en preventivni pregled in to je to).Hrana normalna- briketi, pa kaj jim tudi skuhamo
... ker sta pa odrasla pa tud škode več nihče ne dela. Sedaj sta edino še profitna, kakšno divjačino vsake toliko zaslužita , ko gremo kakšnemu lovcu pomagat :lol:
Tole je bilo pa zdajle malo grdo brat: če vzameš maltežana ali višavca brez rodovnika je zelo vrjetno da se bo po parih letih, ko boš že zelo navezan na psa, pokazala neka dedna bolezen in bo šel pes v večna lovišča .. zato raje vzemite kar mešanca ... ja halo, a na mešanca se pa ne navežeš in mešancev ni škoda po parih letih al kaj?
Jaz ne propagiram tega trga s kao nerodovniškimi psi (ki so uradno mešanci), samo seeno mi je pa malo tu mač, ko neki ljubitelji psev tako tupijo samo te rodovniške pse ... pa kaj pol, če pes nima rodovnika ... pri nas doma imamo maltežana brez rodovnika ... ups, pardon mešanca, ki zgleda kot maltežan ... njegova starša sta oba maletžana z rodovnikom, pri našem se je pa nekaj zataknilo in je malo prevelik in ni pokasiral rodovnika. Zdaj če je to res ali ne, me niti ne zanima ... mi smo se zaljubili v tisto malo belo kepo, ki je bila januarja stara že 4 leta in z njim ni absolutno nobenih težav. Kupujemo hrano Hills, ker Eukanube ne mara, strižemo ga 2x na leto na kratko, ker z dolgo dlako pri nas na vasi na vrtu in v gozdu enostavno nima kaj počet. Enostavno milina od kužka.
Od mojega starši imajo rodovniško višavko, ki je tut cuker od psa ... je malo bol šarf na otroke, pa s kožo ima non stop težave in taka vnetja da je čisto boga. Pa poznam ene 3 lastnike rodovniških bernskih planšarjev in čisto vsi imajo težave s kolki. Potem babi je mela rodovniškega kokršpanjela pred njim pa rodovbiškega pudla in z obema je bilo nekaj narobe ... tako da iz osebnih izkušenji so mi tile rodovniki za garancijo pasjega zdravja vedno večje buče ... ne vem no ... tak je moj pogled na vse skupaj ...
Več glav, več ve ...
Sam sem imel rotwajlerko z rodovnikom slovenskega vzreditelja. Imela je dedno bolezen, ki jo je podedovala od svojih prednikov. Na veterinarski kliniki so mi pojasnili, da sploh nebi smeli imeti vzrejnih dovoljenj - pa so imeli - naša.

Mislim pa, da tisto z mešančki ni bilo mišljeno tako kot si ti razumela Anja. Jaz sem razumel, da je bolje vzeti mešančka , ker naj bi bili bolj zdravi in manjšo verjetnostjo takih ali drugačnih dednih napak.

Lp A
auditor Napisal:Mislim pa, da tisto z mešančki ni bilo mišljeno tako kot si ti razumela Anja. Jaz sem razumel, da je bolje vzeti mešančka , ker naj bi bili bolj zdravi in manjšo verjetnostjo takih ali drugačnih dednih napak.
Lp A
Ja ampak saj so vsi psi brez rodovnika uradno mešanci ...
Več glav, več ve ...
Anja Napisal:Tole je bilo pa zdajle malo grdo brat: če vzameš maltežana ali višavca brez rodovnika je zelo vrjetno da se bo po parih letih, ko boš že zelo navezan na psa, pokazala neka dedna bolezen in bo šel pes v večna lovišča .. zato raje vzemite kar mešanca ... ja halo, a na mešanca se pa ne navežeš in mešancev ni škoda po parih letih al kaj?
. Potem babi je mela rodovniškega kokršpanjela pred njim pa rodovbiškega pudla in z obema je bilo nekaj narobe ... tako da iz osebnih izkušenji so mi tile rodovniki za garancijo pasjega zdravja vedno večje buče ... ne vem no ... tak je moj pogled na vse skupaj ...

No anja potem pa pojdi še enkrat lepo počasi prebrat moj post, ki je bil oddan zgolj z namenom nasveta....res lepo počasi, pa boš mogoče videla iz kakšnega aspekta je bilo napisano.
Nikjer ni prizvoka , da razen rodovniškega psa pa nobenega drugega ne smeš imet rad in, da na brezrodovniške se pa ne navežeš.
In vmes nekje boš prebrala , da pes je živo bitje in da je z nami 10+ let.... neglede ali ima rodovnik ali ne. Predvsem sem apelirala na odgovorno lastništvo.
Resnično predno postaviš svojo teorijo prosim preberi dodobra kaj vse piše (vključno z kaj se lahko zgodi če se zgodi :wink: )

Kar se tiče rodovnikov, je pa takole;
Tudi rodovnik je treba znat brat :wink: ....
Tudi vsak rodovniški pes ni garant , da bo vse ok z psom. Sploh pri pasmah, ki jih ti omenjaš...
Vsaka pasma psa, ki postane iz določenih vzrokov tako ali drugače popularna, se skvari.... to je dejstvo.. sploh v kinologiji.
Žal tako je. Tudi pri vzrediteljih je marsikakšen tak, ki ima pse zgolj zato ,da služi...in marsikdo je pripravljen tudi kakšnega vzrejnega referenta podkupit tako ali drugače, da mu poštemplja papir- kljub temu da se zaveda da njegov pes ni za vzrejo...
Se dogaja...iskreno in pošteno povedano.
Nasplošno kar se bolezni psov tiče pa;
Določene pasme so bolj občutljive druge manj.
Zato sem tudi napisala, da za vse podrobnosti lahko povpraša na kakšnem pasjem forumu.
Če se pa ti , osebno počutiš "ogrožena" oz "užaljena" zato ker imaš nerodovniškega psa... .. oz. so ti verjetno kakšni hujši ljubitelji od mene :wink: povedali ,da imaš mešanca... Ja ga pač imaš a ne Big Grin ... nikjer nihče ne govori , da sedaj pa ker nima papirjev ga pa ne smeš imet rada , ali mu nudit vse najboljše.
Čeprav imam občutek, da se počutiš užaljena bolj zaradi tistega ko sem napisala, da se določeni pustijo nategnit.Zame je nesprejemljivo dat npr 500 eur za nerodovniškega psa. In kot si omenila, ker so po definiciji mešanci, se vzrediteljem takih psov pokrije stroške vzreje.. cepljenje oskrba mladičev... to pa ni nikoli 500 eur( ali kolikor že določeni "šteparji" zaračunavajo :wink: ) To je čista nategancija.
In dokler bodo ljudje pripravljeni plačevat takim nategantom... bo to še naprej biznis- kar tudi je.
Že med samimi pasmami, lahko vidiš da so cene hudo različne.
popularni psi se prodajajo od 1000 eur pa navzgor( taki nerodovniški za polovico cene)
manj popularne pasme, pa če tudi je treba v vzrejno dovoljenje vložit juhuhu dela , pa ne dosegajo višje cene kot tam 600-700 eur.( nerodovniški so pa zastonj- se podarjajo :wink: )

iz mojega primera:
Jaz imam lovce....od nekdaj( tudi vedn smo jih imeli) in pri teh pasmah je jasno. Za vzrejno dovoljenje ni dovolj zgolj zdravstven pregled, temveč tudi preizkus naravnih zasnov ter opravljene delavne preizkušnje.
Pa tudi tukaj, ko prebiraš zrnje od plev, moraš vedet kaj iščeš in kaj je treba gledat v rodovnikih/ na papirju in v psih že kot mladičih.
Pa iskreno... v zadnjih letih, ko so ne vem iz kakšnega razloga ratali popularni waimaranerji, so se pojavile napake pri določenih psih...in to rodovniških.
Ena taka napaka je npr. agresija, ki je pri vsakem ptičarju absolutno feler za vzrejno prepoved. Pa so...in tudi razplajali so jih( in tudi mi, ki imamo leta in leta ptičarje točno poznamo te vzreditelje). Zato kar se nakupa tiče...psa vsaj jaz vedno svetujem pasje forume... tam greš lepo pod temo- pasma psa...prebereš vse, povprašaš, ti dajo nasvete in potem dobiš eno tako sliko, da se lahko odločiš.
Sicer jaz ne vzrejam, čeprav imata oba psa vzrejno dovoljenje in opravljene preizkušnje, mi pač to ni( niti nimam časa)....Kar se pa tiče pasem ketere poznam, pa vedno dam realen nasvet vsakemu, ki me vpraša, tudi glede vzrediteljev :wink: .
Si vzamem čas.... za vsakega. Raje kot, da gledam zavržene pse po zavetiščih...tudi rodovniške.

Se mi pa zdi neumno tukaj na gradbenem forumu na dolgo in široko razpletat o kinologiji.... tako kot na pasjem ne bi spraševala, kolk žaklov cemeta je treba kupit za 6 metrov škarpe :lol:
Anja Napisal:
auditor Napisal:Mislim pa, da tisto z mešančki ni bilo mišljeno tako kot si ti razumela Anja. Jaz sem razumel, da je bolje vzeti mešančka , ker naj bi bili bolj zdravi in manjšo verjetnostjo takih ali drugačnih dednih napak.
Lp A
Ja ampak saj so vsi psi brez rodovnika uradno mešanci ...

Mešanec - pes dveh različnih pasem (ali pa čista tavžentrožica)

Čistokrven - pes dveh psov enake pasme (z rodovnikom ali brez)

Rodovniški - pes dveh psov enake pasme z rodovnikom

Tako si sam to razlagam.

Lp A
drina Napisal:Če se pa ti , osebno počutiš "ogrožena" oz "užaljena" zato ker imaš nerodovniškega psa... .. oz. so ti verjetno kakšni hujši ljubitelji od mene :wink: povedali ,da imaš mešanca... Ja ga pač imaš a ne Big Grin ... nikjer nihče ne govori , da sedaj pa ker nima papirjev ga pa ne smeš imet rada , ali mu nudit vse najboljše.
Čeprav imam občutek, da se počutiš užaljena bolj zaradi tistega ko sem napisala, da se določeni pustijo nategnit.

Ah ne .. niti slučajno nisem užaljena zaradi tvojega pisanja ... brez skrbi :wink: ... prvi del se mi je res malo čudno bral, nasploh sem pa malo alergična na kake zagrizene kinologe (ki jih je na kakem drugem forumu polno) in samo da omeniš, da imaš recimo ovčarja brez rodovnika že v luft skačejo itd. itn. Primer ... preden smo dal našega lepotca kastrirat, smo nekaj časa razmišljali, da bi ga dali malo parit, da bi imeli kakega mladička ... in sem na en forum napisala, da če ima kdo kako malo belo kužiko, da bi mi našemu nerodovniškemu maltežanu privoščili kak romantični večer :lol: pa po možnosti podmladek ... no pa sem koj na ZSje dobila par teh zagrizencev za vrat, kao da kaj se jaz grem, da takole napeljujem na preprodajo mladičev pa da naj svojega psa ne imenujem maltežan, ker nima papirjev in so mi že kar s prijavo na inšpekcijo grozili in podobno ... pa ljubi bog a si ti nor ... vse kar smo hotli je našemu frajarju privoščit malo akcije pa mogoče dobit kakega malega belek mladička ... tak da od takrat naprej sem res malo alergična na te zadeve ...
no samo mogoče sem se v tem primeru res rahlo prenaglila z ostrim načinom pisanja ... dejstvo je, da psa smatram kot družinskega člana pa naj bo z ali brez rodovnika in ne glede na to, kaj bodo meni zagrizeni kinologi govorili, bo zame naš maltežanček najbolj cort in najbolj prijazne zadevica pod soncem.
Več glav, več ve ...
no sej potem se pa razumeva Big Grin :lol: :lol: Resnično namen je bil zgolj to ,da se psa jemlje kot živo stvar in nenazadnje kot na bodočega družinskega člana z vsemi stroški, ki pač pridejo v zakup. V naših zakonih je pes še vedno tretiran kot stvar...in res žalostno je , da nekateri ljudje to še vedno tako tudi jemljejo

... glede določenih orto pasjeljubcev... ne ženi si k srcu :lol: . Eni so normalni, imaš pa tud take ubrisance da ne veš ali bi se smejal ali jokal.... in včasih tudi jaz malo preverim ali sem na pasjem ali na kakšnem baby forumu :lol:
... vsake toliko tam potalam kakšen nasvet od vzgoje pa dela itd. In sploh pri ptičarjih je pač delo tako, da mora tudi kakšen ptič konec vzet ali pa zajec ali lisica....
...sicer dokler ne nalimaš slike še gre... ko pa vidijo, psa z ubogim fazanom ali zajčkom v gobcu te pa itak v srednji vek pošljejo :mrgreen:
O teh o katerih govoriš ti Anja- ne gre za poznavalce ali kinologe pač pa za klasične pozerje oz. "hochštaplerje".

Pravi kinolog in ljubitelj zna videti lepoto v vsakem psu, pa naj bo "kodrlajsast" - vse ostalo gre po sistemu "kad se seljak pogospodi".

Lp A
auditor Napisal:O teh o katerih govoriš ti Anja- ne gre za poznavalce ali kinologe pač pa za klasične pozerje oz. "hochštaplerje".

Pravi kinolog in ljubitelj zna videti lepoto v vsakem psu, pa naj bo "kodrlajsast" - vse ostalo gre po sistemu "kad se seljak pogospodi".

Lp A

Mislim , da je ona mislila, predvsem na določeno klientelo smrkeljc ki nimajo drugega dela kot, da se valijo po kakšnih ljubiteljsko-živalskih forumih. Prepoznaš jih če greš pregledat njihove poste kjer v večini prevladujejo izjave kot so " wiiii kok je cute" ooooo crti...in razno razni ohhhh in ahhhhh-i :mrgreen: :roll:
In 100% imajo tudi same nerodovniškega psa, in so bile tudi same predhodno spluvane iz taiste horde kateri so se kasneje pridružile :lol: Po večini lastnice psa šele kakšno leto...itak pa nimajo pojma o pojmu... znajo zgolj kraval zganjat, kaj drugega konkretnega pa ni. Da pa pride nekdo nov, in da slučajno izjavi kar koli takega kot je tam npr. Anja....to jim je pa "jackpot"... navali narode.
Ni tukaj strokovnosti..ali da bi se to nekemu novincu lepo dosledno obrazložilo .... zgolj "juriš kamikaze" :wink:
Se mi zdi, da ni bilo kakih smrkljic zraven ... bol so bili to vzreditelji z licenco, ki jih po moje skrbi lasten zaslužek ... :?
Več glav, več ve ...
Jaz nimam nič proti čistokrvnim psom brez rodovnika, niti proti mešančkom, imam pa proti njihovimm lastnikom, ki jih gojijo samo za zaslužek. Govorim o "šteparjih", da se razume.

Bolje, da poslušaš nasvete in ne kupiš takega psa - s tem spodbujaš preprodajo in zame si, če veš, kaj se dogaja s temi psi, prav tako zločinec. Dogaja se pa marsikaj - od tega, da so psice, ki jih non stop parijo samo za zaslužek, čisto izmučene, švercajo jih čez mejo v neprimernih razmerah, brez vode, dobijo od bolezni, do vsega... To je mučenje živali, eden hujših zločinov. Kjer je pa povpraševanje, je pa tudi trg - če bi ljudje bili osveščeni, se to nebi dogajalo.

Smo pa mi enkrat kupili psico, ki je imela "rodovnik", ampak ker se nihče ni spoznal, niti se preveč pozanimal, nismo vedeli, da je to samo ponaredek, psica je pa nekje z Madžarske. Psica je stalno nekaj bolana, zdaj je sicer že kar v letih, za veterinarja pa smo dali kar veliko. Tudi ima čisto drug karakter, čeprav je drugače pa čistokrvna. Imamo še dva psa iste pasme, ki pa imata pravi rodovnik - mama se je tudi posksila ukvarjati z vzrejo, ampak z načrtno vzrejo. Nekako je pa dala to na stranski tir, ker so bili stroški res ogromni. Od zaslužka 1000 EUR na psa x 5 psov, se pravi 5000 EUR, če verjamete ali pa ne, ni ostalo nič - vse gre za cepljenja, za veterinarje, za hrano, vitamine za psico, ki potrebuje prav posebno nego. BTW lahko Tako da vsa čast vzrediteljem, ki so pri tem res s srcem. dobi mastitis, pride do raznih zapletov, kak pes umre... Po navadi je za to pasmo tako 5 psov že veliko, če se jih toliko skoti (shih-tzu).

Tako da tudi jaz komaj čakam, da se preselim, da si nabavim psa - ampak jaz iščem bokserja, pa bom pač dala malo več za rodovniškega, bom pa imela čisto vest.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »