Kar naredi dom > Dom in male živali
Polhi!!

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polhi!!
Moj oče je past in predvsem želod (lahko tudi sadje ampak naravno sušeno) izdatno namazal s sončničnem oljem v katerem je vsaj en teden namakal žbice in je imel uspeh blizu 100%.
Kako pa veš, da so se naselili polhi?
Lahko je tudi kuna (sem jo imel na podstrešju in je bila zelooo glasna in poskočna do vselitve morskega prašička) ali pa podgana - zanju je značilno, da delata luknje, polh pa si jih samo poveča.
Krovec, ki je prišel zadelat prvo luknjo (no, v bistvu je bila res razširitev špranje) je rekel, da je po iztrebkih 100% polh. Sem pač verjel. Za kuno je tista špranja daleč premajhna. Podgane pa ne vem, kaj bi tam iskale. Sem pa na robu bukovega gozda. in so sosedje tam že prej imeli težave s polhi. Tako, da eno z drugim sklepam, da gre zanje. Pa kot praviš je kuna glasna - te žverce sem pa redko slišal oz. pravzaprav le enkrat.

Poizkusim še recept z želodom - samo če mi zaupaš kakšne "žbice" imaš v mislih, ker ne vem kaj bi to bilo. Naravno sušenih hrušk nimam - še te industrijske sem preletal pol Vodic in Šiške zanje.

Pa hvala za nasvet !
ne bi vrjel, skozi kakšne luknje pridejo te zveri (kamor tehnično spadajo kune ipd).
Žbice so klinčki http://sl.wikipedia.org/wiki/Nageljnove_%C5%BEbice
Če je prišel polh lahko pride tudi kuna zlatica, ki je izvrstna v lovu na polhe, ptiče, miši, veverice ..... .
Jep, šnops pomaga. Najprej probaj še to.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400!!!!
Po mojem so kar polhi, ker če bi bilo kaj mesojedega ala kuna, bi krovec videl sledi kakšnega perja, koščic ipd. pa ni bilo nič takega.

Probam še z oljem in šnopcom - imam 4 pasti in ni hudič...
Tudi pri nas smo včeraj družno z dvema polhoma obirali, češnje. :lol:
Če jih kdo pogreša, mu jih z veseljem vrnem. Očitno je tudi naša muca prestara, da bi jih ulovila, ali pa vsaj pregnala. Zanima me če, so alergični na kakšno drugo postajo kot je radio Veseljak ali Ognjišče. Ravno sedaj mi je padlo na um, da bi jim nastavil na podstrešje kar Tv z nonstop predvajanim tretjim programom RTV Ljubljana. :wink:
Obljubim, da vas obvestim o morebitnem uspehu.
Sicer jih kot Slovencelj, tudi sosedu ne privoščim, kajti očitno se pri nas bolje počutijo kljub sosedovem orehovem nasadu, in se mi verjetno kot bumerang vrnejo še v večjem številu.

Naprošam pa samo za konstruktivne predloge.
Moji so se preselili, ko sem jim večkrat na teden predvajal zvoke kune in morskih prašičkov. Zaenkrat je mir.
Naš mačkon je v zadnjih dneh potamanil 3 komade. Na vem od kje jih je privlekel, ker pri hiši jih nimamo.
auditor Napisal:Moji so se preselili, ko sem jim večkrat na teden predvajal zvoke kune in morskih prašičkov. Zaenkrat je mir.

Kje si dobil te zvoke?lahko mi jih posljes? ja se ukvarjam z 2 polhi ze par tednov, probal radio , psa, nepomaga nic, probal bi pa past, kaj kdo priporoca kaksno?prosim za link, pa seveda

Mi gre pa na zivce ker ponoci ropotajo po kleti, aja en je pac tragicno umrl
Sam sem rental sosedovega mačka, za enega sem videl da, je šel v mačje žrelo za drugega pa upam. Bo pa čas pokazal svoje, če ne ponovimo vajo :wink:
Tudi mravljinci so se že drugi teden čudežno potuhnili. Samo z Wd40 jih še nisem šprical,
drugače pa z vsemi domačimi čistili, nazazadnje neko univerzalno z limono.
tomazekk Napisal:
auditor Napisal:Moji so se preselili, ko sem jim večkrat na teden predvajal zvoke kune in morskih prašičkov. Zaenkrat je mir.

Kje si dobil te zvoke?lahko mi jih posljes? ja se ukvarjam z 2 polhi ze par tednov, probal radio , psa, nepomaga nic, probal bi pa past, kaj kdo priporoca kaksno?prosim za link, pa seveda

Mi gre pa na zivce ker ponoci ropotajo po kleti, aja en je pac tragicno umrl

Sem snel z Youtuba - Sem ene in iste posnetke večkrat preimenoval (zato, da sem en posnetek večkrat predvajal) - shranil na micro card - to vstavil v tranzistor in pustil, da jim poje enkrat na 14 dni po par ur. Ti pošljem na mail.
Ima kdo še kakšen nasvet kako ujeti polha? Imam pasti, take in drugačne, miroljubne in malo manj miroljubne. Imam jih v zračnem kanalu strehe (valovita plehnata streha, ni šanse da dam povsod mrežico) in sedaj še v stenah - slišim grizljanje, praskanje. Videl sem jih kako tekajo po strehi, nato sem na isto mesto nastavil pasti (vse možne vabe sem že sprobal) a se ne ujemejo. Se mi zdi da niti povohajo ne, grejo samo mimo. A je kakšen trik kam nastaviti past? A je bolje pod napušč? Skratka, vesel bi bil kakšnega nasveta ker še malo pa jih bom celo noč čakal in jim lastnoročno zavil vrat. :mrgreen:
(27.6.2006 ob 09:57)necromncr Napisal: Sad jih ima še kdo?

Naš maček jih zelo rad prinaša h hiši  Big Grin

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »