Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Vrata za tuš kad - cena?!

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vrata za tuš kad - cena?!
Glede čiščenja, mislim da boš lažje čistila navadna kot drsna.

lp
Tudi midva potrebujeva tuš kabino po meri, saj imava na eni strani višino le 178 cm (od tuš kadi do stropa). Mi lahko kdo svetuje, kje se dobijo profili?
marusa Napisal:Tudi midva potrebujeva tuš kabino po meri, saj imava na eni strani višino le 178 cm (od tuš kadi do stropa). Mi lahko kdo svetuje, kje se dobijo profili?

Vzami alu profile ki se uporabljajo pri strojegradnji. Zraven dobiš še TPE, NBR ali pa EPDM tesnila (za kopalnico tako ali tako ni pomembno).

Alu profil že ima utor za steklo.

Sam pa bom pogledal malo po sosednji hrvatiji če imajo kaj takega....
Ne priporočam samoizvedbo steklenih tuš kabin.
Glej, pojdi do steklarja ( ne vem, kaj imate nekateri proti 'lokalnim' steklarjem, saj to ne pomeni, da so nestrokovni ), naj ti naredi ponudbo. Pri tuš kabini je lahko največja postavka v ceni okovje, da pa se narediti zelo minimalistično in elegantno izvedbo za ugodno ceno.

Steklo kaljeno, pa če bo navadno prozorno, bo več dela s čiščenjem :roll:

''Lokalna steklarka''
Ojla! Še jaz bi prosila, če se kdo spozna, za okvirno ceno, preden grem do lokalnega steklarja.
Imava čist po meri narejen zidan tuš, in ker sem se naveličala "zavese" sva zdaj pripravljena financirati še vrata. Dimenzije so ŠXV: 85/198.
Morala bi pa nujno biti dvokrilna vrata, zaradi odpiranja in bližine umivalnika. Rada bi steklo ki je "zamazano", zgolj iz praktičnega vidika (čiščenje).
Najlepša hvala za informacije Smile
Hello!

Za svoj novi tuš iščem tuš vrata (odprtina 100 cm). Nisem poznavalec, a zgleda, da bom moral postati ... saj mi cene sploh niso jasne.

Trenutno sem se pozanimal pri dveh ponudnikih:

#1: trgovina s kopalniško opremo: tuš vrata Kolpa-San TERRA (ki naj bi bila njihova top izvedba) - cena slabih 600 EUR

#2: steklarstvo: mi naračunal nekaj čez 1.000 EUR

- - - - -
Pri obeh gre za:
- ceno z davkom in montažo,
- kaljeno steklo 8 mm,
- širina 100 cm, pri čemer je slabih 50 cm fiksna stena, ostalo pa vrata.

Torej je razlika v profilih in tesnilih. Ampak 75 % višja cena? Ima Kolpa-San pri vratih Terra res toliko slabše materiale?
[Slika: 5940] - Terra samostojna tuš vrata

Kake izkušnje imate sami s Kolpa tuš vrati/kabinami? Priporočate kakega steklarja (LJ oz. bližnja okolica) ali pa drugo znamko?

Hvala Smile
Evo tudi midva iščeva za tuš kaljeno steklo. Le da bova imela 2 fiksni steni. Sva dobila 3 ponudbe in so bile:
1. 660 Eur + DDV + montaža
2. 600 Eur + DDV + montaža
3. 171,36 Eur + montaža 28 Eur na uro. Ok ta zadnji je napisal le koliko je cena kvadratnega metra stekla in iz tega naredil predračun. Moj 1. pomislek je bil kako pa je potem to vpeto.

Midva gledava tako 1. in 2. sta mi kar visoki ceni 3. variant pa misliva da še kar nekaj manjke, ker tesnil ni, profila ni,..

Steni sta velikost 70X200 cm.
Kakšno je vase mnenje glede ponudb. Kje ste vi dobili kakšne ugodne ponudbe?
Reflex; Izdelava, dobava in montaža polkrožne tuš kabine GAJA - po meri, steklo: prozorno F6, kaljeno, profili: krom, dim: 1060 / 1230 x 1900h mm, dobava in montaža 696€ + DDV

...100 eur gor ali dol ne igra dolgoročno novene vloge..
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Cena za fiksno je cca 270€ ,odvisno ali je tudi folija in Briteguard namaz.
[Slika: wp20160609094639pro.jpg]
[Slika: wp20160622162139pro.jpg]

Tuš kabina ki sem jo nazadnje delal je stala 680€
[Slika: wp20160319182324pro.jpg]

Ta pa 320€
[Slika: wp20160407141817pro.jpg]
Da ne odpiram nove teme.
Danes sem začel malo brskati po internetu za novimi vrati za tuš. Imam nišo (širine še nisem izmeril) in stara vrata z aluminijastimi prifili so že dotrajana. Barva odstopa, oksidirani profili...
Kolikor vidim za zmerno ceno vsi ponujajo alu ali pa kromirane profile. A je res tako težko najti rostfraj oz. inox? Ali pa kaj narobe gledam. Ker za tuš, kjer je vedno prisotna vlaga (in še kakšne kemikalije) se mi zdi edino inox primeren.
Mene pa zanima, kje se lahko pojavijo največje razlike v ceni pri samih steklenih vratih v tuš in enem ogledalu. Sem nameril dimenzije za steklena vrata in pa ogledalo , trem sem dal isto specifikacijo pa je razpon cene od cca 350 EUR + DDV do 1000 EUR + DDV. Torej pri steklenih vratih gre samo za kos stekljenega 8mm stekla z bunko (kljuko in okovje), pri ogledalu pa pravokotno ogledalo limano na ploščice, kako je lahko taka razlika. Koliko od vas je že kupilo šrot steklena vrata? Imate kakšna priporočila za gorenjske steklarje?

Have a nice Day

Matt
Panti za vrata so od 50€ za komplet,pa do 300€.Bunka je 15€ ,magnetno tesnilo 30€,
odkapni profil 5€,pripirno tesnilo 10€, steklo(650*2000 8mm 100€, ogledalo (900*700) 40€.Montaža ogledala in vrat cca 2 ure 40€.
Aleksman71 kje vas najdem?
Tudi jaz sem praktično doktoriral iz tuš kabin/walk in sten.

Potrebujem pa mero cca 120-140 walk-in + vrata po potrebi.

1. Stene same se dobi tam od 270EUR (montiraš sam) do 370 (montira steklar)
2. Kot je že omenjeno. Zakaj bi se bali steklarjev? Jaz sem vprašal 5 steklarjev in vsi so naredili XXX tuš kabin, vsi steklarji so precej znani in dvomim, da bi se šli neko "šalabajzerstvo" pri tuš kabinah. Celo vsi so mi pokazali profile, povedali zakaj raje alu in ne silikonov PVC, ki postanej hitro črni in so imeli nešteto pritožb itd. ...

3. Našel sem dva steklarja (okolica Kranja) ki sta mi naračunala 120 fiksno steno (zgoraj prečka) + vrata 90 cca 580-630 EUR. Ravno danes sem dobil še zadnjo ceno.
To se mi zdi ugodno, glede na to, da so bile ostale tri ponudba cca. 1000 EUR. Eden od omenjenih dveh steklarjev mi je delal zunanje steklene nadstreške in vem, da je noro natančne, sploh se ne bojim, da ne bi bilo tip top tudi pi tuš kabini (pravi, da teh naredi nešteto).
Drugi pa je precej znan steklar, daleč okrog, tako da tudi nimam dvoma.
Skratka, ugotovil sem, da narejeno po meri pri steklarju sploh ne pomeni, da je nujno dražje. Konec koncev kabine v taki velikosti, ne dobim niker oz. so svinjsko drage.
Obstaja nekaj modelov (Kolpa San ima recimo nov model z drsnimi vrati - Virgo), kjer so v večini vrata na daljši stranici, pa je potem polno nekih profilov, ali pa varianta z že omenjenimidrsnimi vrati, ki ima spet polno neke kovine... Večina teh kotnih modelov pa je max 90 x 90.

Jaz pa želim čim bolj minimalistično. Profil na fiksni steni, profil + panti pri vratih in to je to. Na tla ne dajejo nobenih profilov, to mi je všeč recimo ...
Prilagam par slik s sfiniširanih steklenih vrat, ki jih je naredil aleksman. Moram pohvalit za izjemno profesionalen odnos, vse pomerjeno v nulo, preverba z laserjem, prav tako samo vrtanje v ploščice, ki je bilo izvedeno v tako kot je treba (najprej s posebnim svedorm v ploščico, nato zamenjava in naprej s kladivom) in ne tako kot so mi vodovodarji vrtali v ploščice direktno z bormašino s funkcijo kladiva, kjer je potem odbilo del glazure. Cena je bila tudi sprejemljiva v primerjavi z drugimi - sem na koncu vsaj zadovoljen.

Priložene datoteke
.jpg   Tus-vrata2.jpg (Velikost: 211,07 KB / Prenosi: 1012)
.jpg   Tus-vrata1.jpg (Velikost: 213,01 KB / Prenosi: 1013)
.jpg   Tus-vrata3.jpg (Velikost: 242,57 KB / Prenosi: 1011)

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »