Gradnja in obnova > Energijski viri
ogrevanje na pelete

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ogrevanje na pelete
Sem v fazi odločitve za ogrevanje na pelete. Imam novogradnjo, okna so trislojna, zid 40 cm, samo talno ogrevanje 250 m2.
Zanima me kako ste uporabniki zadovoljni s pečjo Biodom 27 oziroma katero peč mi priporočate in kakšna je poraba peletov?

Hvala za informacije
Mi drugo sezono ogrevamo s peleti- peč biodom 27. Prej smo kurili na olje- peč stadler 20kw.
Hiša stara- popolnoma renovirana , debeli zidovi brez fasade, okna nova, mansarda neizdelana brez izolacije. Ogrevamo cca 100 m2.
Olja smo pokurili prej okoli 3000 l na sezono, se pravi trenutno 2000 euro.
Peletov lansko sezono pokurili slabih 6 ton, to je 1200 euro.
Peč deluje dobro, zaenkrat brez problemov.
Se pravi v primerjavi z oljem cenejše za 40-50 %.
Mislim pa da, ko bo fasada in mansarda izolirana bo poraba še precej manjša.
Naj povem da smo lani ogrevali od začetka oktobra do konca aprila in tudi sanitarno vodo(bojler 160 l)

Lp Jure
Druga kurilna sezona z omenjeno pečjo. Bajta KPM, 10 cm stiropor, okna Kli dvoslojna, mansarda bogato izolirana:

1 sezona: ogrevanje čez dan 21°C, ponoči 19°C od 01.11.2008 do 15.4.2009 poraba 151 vreč oz, slabih 400 ojro.

2. sezona (letos): ogrevanje čez dan 22°C, ponoči 22°C (dojenček) od 15.10.2009 do danes 140 vreč po 3 ojro ali po domače 420 ojro - pričakujem še enkrat toliko, saj je zima letos nenavadno mrzla in peleti so 17 % dražji od lani + letos ogrevam tudi notranje ločeno stopnišče, katerega lani nisem.

Sem kar dobre volje Big Grin Pa k vsakemu letu prištej še 100 ojro za dostavo peletov.

Aja - pa vmes mi je pred novim letom v soboto ob 20,00 uri crknila vžigalna sveča na peči in je serviser kljub sneženju prišel v nedeljo navsezgodaj zjutraj iz KP in odpravil napako v garanciji. Čez noč je padla tem. iz 22°C na 18 °C - še sam ne vem, kako sem preživel :lol:

Lp A
Saj ni težko, sam d'nar je treba imet

Skok na forum:

Zadnje novice

S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »