Gradnja in obnova > Energijski viri
prenova

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prenova
Pozdravljeni. Odločam se za prenovo kopalnice in dnevne sobe v starejšem stanovanjskem bloku brez izolacije.Nova plastična okna. Stanovanje cca 56m2 se je ogrevalo z etažnim centralnim na drva,sedaj pa načrtujem peč v dnevni sobi ala France Turbo (zelo hvaljena na forumu) ali Vreček (o tej peči ne vem nič, tudi na forumu nobenih podatkov, ali jo še nihče nima?) S to pečjo bi se ogrevalo celo stanovanje (2 spalnici-severna stran, dnevna in kuhinja južna stran, za kopalnico še kaloriferček pred kopanjem). Ker se je senitarna voda ogrevala preko centralnega, sedaj nastopi dilema ali je možno,da bi v kuhinjo montirali podpultni pretočni el. bojler, v kopalnico pa el. bojler cca 60l. Ali ima kdo boljšo rešitev ogrevanja? Stanovanje je na vrhu v 2 nadstropju. Hvala za odgovore in nasvete.
jaz sem tudi hotel Vrečkovo peč.
In so mi priporočili mojstra, ki ni bil zavezanec za DDV in je hotel 10 jurjev brez računa.
(še zalogovnik, regulacija itd)
Naslednji priporočen pa o Vrečkovi peči ni hotel slišat, ker naj bi bila zanič.
Prodal mi je Valher peč in mrknil. Moji in pravnikovi dopisi ne pomagajo.
Proizvajalc mi je poslal dokumentacijo, ki je tako bila zraven peči, potem pa utihnil.

Zato ti priporočam, da si najprej dobiš dobrega mojstra.
Bolje slaba peč in dober mojster, kot dobra peč in slab mojster.
Še tako dobra peč ti pri slabem mojstru in slabi tehnični podpori prav nič ne pomaga.
Berek hvala. Lastnike peči Turbo France sprešujem,kako je s čiščenjem peči,predvsem priključkov,ki vodijo iz peči v dimnik? Všeč mi je SUPER TURBO 200 moči 9KW.Kaj pa mislite o pretočnem el. bojlerju?
jaz imam vrečkovo peč,lavfa na sekance-60 kw-zame je zelo dobra.pred pol leta je koštala 2000eur
NAJBOLJŠI-MIZAR Napisal:jaz imam vrečkovo peč,lavfa na sekance-60 kw-zame je zelo dobra.pred pol leta je koštala 2000eur

Kolk hiš pa ogrevaš???!!! Dve,tri??
Nisem tako bogat, da bi poceni kupoval !
ANNI Napisal:
NAJBOLJŠI-MIZAR Napisal:jaz imam vrečkovo peč,lavfa na sekance-60 kw-zame je zelo dobra.pred pol leta je koštala 2000eur

Kolk hiš pa ogrevaš???!!! Dve,tri??

veliko hišo-tri nadstropja- plus delavnico 18 krat 12 metrov, pa še eno hišo bi lahko ogreval.

zdajle se najbolj vidi k je mraz. peč ne dela non stop- ampak se ugaša tudi po pol ure.

Skok na forum:

Zadnje novice

Si tudi vi želite na svoje?
22.10.2021 ob 12:31:47
Si tudi vi želite na svoje?
Banka s posluhom za mlade in mlade družine je lahko vaš najboljši zaveznik pri reševanju stanovanjskega problema.... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »