Gradnja in obnova > Energijski viri
težave z gorilnikom

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
težave z gorilnikom
Pozdravljeni!

Nekje pred dvema tednoma sem opazil, da se gorilnik med delovanjem izklaplja. Sicer se nato spet sam prižge. Včeraj sem gorilnik vzel dol, zamenjal dizo z novo, očistil peč, odpr še skodelico z filtrom ob gorilniku in očistil čeprav ni bila dosti zamašena. Ko dam skupaj pa gorilnik deluje še slabše. Čim iskrenje ugasne se kar hitro po tem tudi gorilec ugasne. Dam nazaj staro dizo in dela isto kot z novo. Nato ugotovim, če mu spodaj odprem loputo za zrak gorilnik deluje bolje. Imam tudi predolgi plamen, ki ga ne morem skrajšat. Je pa res da je peč in gorilnik staro že 18 let. Nikjer ne najdem kaknega zračnega filtra? Ima mogoče kdo kakšno idejo ali bom moral poklicat serviserja
lep dan
živjo
mogoče bi moral mal povečat pritisk na pumpi-vijak ki je malo ugreznjen-
možno je, da je premali pritisk, ki je z leti pač oslabel...
to sem opazil pri meni ko sem nastavljal plamen-manjši tlak in gorilec je ugasnil
vendar moraš še nastaviti pretok zraka pa malo premakniti t.i. "top" tudi neki vijak
kjer pomikaš usmernik zraka v tunelu gorilca..
meni je uspelo narediti zelo lep plamen brez dima. oranžno rumene barve..
mogoče ti bo kdo še kaj svetoval,ki se bolje spozna...
l.p.
tega vijaka na pumpi res nisem premikal, poskušal pa sem z tistim za zrak. Ko ga privijam imam dolg plamen z dimom , če pa odpiram se plamen krajša in postaja lepo razvejani(takšen kot mora plamen biti). Nato pa ugasne. Predno ugasne je še vseeno predolgi. Vsekakor pa moram imeti odprto spodnjo loputo na peči, čeprav mi je do zdaj delalo dobro z zaprto.

Danes bom probal odklopit dovod in dovajat olje iz kanistra, mogoče pa so težave v cisterni.
lp
Poglej filter v oljni črpalki.
Poglej v imenik pod S - serviser oljnih gorilcev. Se ne zezam, bo hitreje in najceneje, verjemi.
LP,
Samojed
Sem probal včeraj dovajat olje iz kanistra in gorilnik je normalno laufal. Plamen se je dal lepo nastavit. Toraj je problem v cisterni. Verjetno bom moral dvignit sesalni koš.

Še eno vprašanje. Imam 18 let staro TVT kombinirano peč in pred zadnjo steno sem ob nasvetu takratnih majstrov postavil šamotno opeko, češ da mi ne bo tako hito pregorela zadnja stena. Nekje na netu sem prebral da je to brez veze in celo izkoristek se zmanjša. Kaj mislite vi?

lp vsem
visevipava Napisal:Poglej filter v oljni črpalki.

Oljne črpalke še nisem odvijal dol. Je težko priti do tega filtra?
Ni nujno potreben ta šamot. Če pa je plamen tako dolg, da se dotika zadnje stene je pa potreben in izkoristek je potem boljši, pa manj onesnažujete okolje. Zadnja stena pa brez ali z ne bo nič prizadeta.
http://www.telmos.si - enostavne rešitve so vedno najboljše!
Plamen sega nekje 15-20 cm od zadnje stene, niti prav do šamotne opeke ne. Toraj ni bistvene razlike če jo pustim ali vzamem ven.

Kolikšno temteratura bi naj bila na izhodu v dimnik?
lp

Skok na forum:

Zadnje novice

S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »