Gradnja in obnova > Energijski viri
Dilema glede ponudb kondenzacijske plinske peči

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dilema glede ponudb kondenzacijske plinske peči
Pozdravljeni,

kljub temu, da skoraj po cele dneve prebiram in iščem nasvete po tem zelo koristnem forumu, smo se tudi mi znašli pred dilemo glede odločitve med najboljšimi tremi ponudbami za izdelavo strojno-instalacijskih del.

V vseh postavkah so si skoraj identične, edino pri ponujeni kondenzacijski plinski peči je razlika.

Prvi je ponudil
- De Dietrich MCR 30/35 MI,
- drugi Vaillant VU INT 246/3-5 h,
- tretji pa Junkers CerapurSmart ZSB 22-3 c

Prosim toej stručkote za koristen napotek Big Grin in se hkrati tudi zavedam, da je težko oceniti, ker sta obe približno enak razred, vsaka peč pa je dobra, dokler se ne pokvari, a ne?

Če še tole kaj pripomore k jasnejši odločitvi. Hiša ima 120 kvadratnih metrov stanovanjske površine, ni podkletena, v njej pa bo bivala tričlanska družina.

Že vnaprej hvala in lp
Mateja
Zdravo,

mi smo vgradili peč proizvajalca Vaillant ter smo zadovoljni.

Mislim, pa da imate peč predimenzionirano (poglejte projekt). V našem primeru ogrevamo cca 185 m2 ter sanitarno vodo pa imamo 18 kW peč .

lp,
Po projektu je 24 kW.

lp

Skok na forum:

Zadnje novice

S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »