Gradnja in obnova > Energijski viri
Oljna kondenzacijska peč

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oljna kondenzacijska peč
Pozdrav,

Po prejšnjih postih, kjer smo premlevali o talnem in potem še o TČ, ki v mojem primeru ne pridejo v poštev, sem se po dolgem premisleku odločil za oljni kondenzacijski kotel, ki je tudi najboljša izbira za talno ogrevanje ( v smislu olja).
Kombiniral ga bom z solarnim sistemom in drugim , kar pač spada zraven ( vremenska, solarni bojler, .....).
Sedaj pa sprašujem, če že mogoče kdo ogreva na to peč ( izkušnje, poraba, ......Ž)????
Odločam pa se med temi tremi ( po raznih nemških forumih);
1. Vaillant Icovit exlusiv
2. Wiessmann Vitoladens 300
3. Buderus logano plus

Ima že kdo mogoče od teh treh in kake izkušnje imate z njimi??

Lahko opišete tudi če imate katero drugo z kondenzacijsko tehniko oz. če imate koga, ki jo uporablja, predvsem kako delujejo z talnim ogrevanjem.

Hvala za odgovore
Raje si kupi peč na pelete ali polena, sekance... Niti ne razmišljaj o kurilcu.

Daj nekaj s čem si lahko zagotoviš malo sprejemljivejši način ogrevanja (okoljsko in finančno). S tem da so zgornje peči kar drage...

Daj razmisli o biomasi oz. kaj v tej smeri.

LP, Boštjan
Mislim da je letos na slovenskem tržišču tudi Rotax..
http://en.rotex.de/products/boiler/oil-condensing.html

Pred leti sem se zanimal za tak kotel. Takrat ga še ni bilo na slovenskem tržišču. Ko sem pri uvoznikih vrtal zakaj ne, sem dobil odgovor, da kurilno olje ki se prodaja pri nas ni primerno za take kotle........

Danes pri nas dobiš kar hočeš,.... samo ne vem, ali so proizvajalci doterali kotle ali je ELKO bolj čist ???
Zelo rad bi se odločil za kaj takega, saj v smislu biomase (starši imajo 4 he gozda), ampak kaj ko nimam prostora skladiščit sekancov, rabiš veliko skladišče, pravtako za polena, mogoče manjše za pelete, ampak te moram zopet kupovat, če bi se odločil za biomaso.
V hiši je 4 m2 za skladiščenje kogarkoli in 7m2 za kurilnico, kar ni prav velik prostor ( zunaj ga prav tako ni dovolj za skladiščenje biomase parcela z hišo vred je velika 780 m2), v prejšnjih temah sem spraševal o toplotnih črpalkah in prišel do zaključka, da TČ zemlja rabi veliko površino za zemeljski kolektor, TČ zrak preglasna ( mogoče ne tako glasna) v strnjenem naselju.
V povezavi talnega torej najbolša izbira oljna kondenzacijska peč ali se motim.
Če pa vidite katero drugo možnost skladiščenja ali izbire pravega ogrevanja bom pa zelo vesel, če bomo našli kako konkretno različico ogrevanja.
Oljne kondenzacijske so v rangu 4000 Eur, kar je manj kot sama toplotna črpalka, imajo pa verjetno kar dobre izkoristke, da lahko porabo olja pri talnem ogrevanju krepko zmanjšaš.
Prosim za nasvete.
Če hočeš tak kotel in te dnar ne žuli potem ga nabavi. ELKO je itak pol cenejši kot zemeljski plin. Za Rotexa ne vem kakšen je support odzadi, pri Viessmannu pa imajo itak pošlihtano.
Rotex je prvi napravil kondenzacijski oljni kotel... Praviš, da imaš parcelo 780m2 pa nimaš prostora... kaj imaš grad?
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Niso vse parcele ravne kot Banatska ravnica in idealne razporeditve...
Tomina,

Tudi mi imamo Viessmanovo kondenzacijko peč, ki je v tvojem ožjem izboru.
Zaenkrat nimamo nobenih resnih pripomb, razen mogoče glasnosti oljne črpalke.
Če si v kurilnici, se sliši visokofrekvenčno piskanje.
Gorilca pa takorekoč ne slišiš.

O realni porabi težko govorim, ker se še nismo vselili in to zimo samo temperiramo hišo.
Temperatura hiše je bila nastavljena na 10 st. in še nima fasade.
Peč smo pognali okrog 10.12.2009 in nam je do 15.01.2010 porabila en sod (200l) nafte.

V debato o smiselnosti nakupa, se ne bom spuščal.
Mi smo se za takšno rešitev odločili zaradi kredita EKO sklada.

Skok na forum:

Zadnje novice

Zdaj je pravi čas za najem kredita
25.11.2021 ob 14:17:40
Zdaj je pravi čas za najem kredita
Vašim sanjam o novem domu dajemo priložnost Izkoristite izjemno ugodne obrestne mere in pridobite najboljšo... Beri dalje »
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
Si tudi vi želite na svoje?
22.10.2021 ob 12:31:47
Si tudi vi želite na svoje?
Banka s posluhom za mlade in mlade družine je lahko vaš najboljši zaveznik pri reševanju stanovanjskega problema.... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »