Gradnja in obnova > Energijski viri
Vaillant eloBLOCK

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaillant eloBLOCK
Pozdravljeni!

Me zanima če ima kdo kaj prakse z omenjeno pečjo (12 kw).Predvsem me zanima poraba elektrike in učinkovitost.
Hvala za odgovore
Kaj te zanima? Poraba elektrike v med obratovanjem je 12kw/h na uro, v mirovanju 0. Učinkovitost oziroma izkoristek je točno 100%.
LP,
Samojed
Zanima me najbolj poraba el.,če ima hiša 100 kv.m.,13 cm fasade in cca 7 ali 8 radiatorjev.Malo me je strah računa od elektra in oklevam med el.radiatorji ali omenjeno napravo.Vsaka inf. dobrodošla.
Hvala
Hja, glej - pri elektriki je tako kot sem v šali prej napisal - točno toliko kot so potrebe je porabiš, pa če ogrevaš s takšno pečjo, posameznimi električnimi radiatorji ali fenom. Do razlik prihaja samo v finesah (pri ločenih radiatorjih lahko 2 izklopiš in je tam bolj hladno, pri skupni peči pa lahko pripreš termostatski ventil če ga imaš in si na istem, če ga nimaš pa porabiš več). Sicer nisem doma v računanju izgub, a tebi glede na napisano verjetno ne presegajo 10kW. Torej kakorkoli obračaš, če se ogrevaš z elektriko so stroški praktično enaki ne glede na vrsto grelcev. Investicija v posamezne radiatorje je cenejša, je pa tudi zaključena za vekomaj. Če investiraš v klasični radiatorski razvod, lahko namesto elektrogrelcev kasneje preklopiš na plin, kurilca, TČ (to bi ti svetoval takoj, če se misliš gret na elektriko) ali kaj tretjega. Imaš večjo začetno investicijo, vendar imaš kasneje več možnosti za spremembe.
LP,
Samojed
-> ISKALNIK -> ELOBLOCK -> NAJDI.
Enostavno.

Klonk!

Skok na forum:

Zadnje novice

Lumar med finalisti za nagrado ACTIVE HOUSE AWARD 2021
14.10.2021 ob 12:51:59
Lumar med finalisti za nagrado ACTIVE HOUSE AWARD 2021
Vzorčna hiša Lumar Primus-R 150 iEDITION, prva slovenska certificirana aktivna hiša, se je uvrstila med štiri... Beri dalje »
Spletno svetovanje: »Energija ali zdravje: kako spremeniti bivalne navade«
14.10.2021 ob 07:46:10
Spletno svetovanje: »Energija ali zdravje: kako spremeniti bivalne navade«
Vabimo vas na polurni spletni seminar o kakovosti bivanja, ki bo v sredo, 20. 10. 2021, ob 17:00. Prijavite se tukaj. Dan pred... Beri dalje »
Gradimo Frischaufov dom na Okrešlju
07.10.2021 ob 09:37:23
Gradimo Frischaufov dom na Okrešlju
V podjetju Rihter smo pričeli z gradnjo enega zahtevnejših projektov v vseh letih našega delovanja. Gradimo Frischaufov dom... Beri dalje »
Zgradite dom za dva ali vikend za oddih
05.10.2021 ob 12:12:19
Zgradite dom za dva ali vikend za oddih
Spoznajte Ytong hiše manjših kvadratur V bogati in cenovno dostopni ponudbi Ytong tipskih hiš je zbranih več kot 50... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »