Gradnja in obnova > Energijski viri
Strojnik za sekance LJ-zasavje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strojnik za sekance LJ-zasavje
POzna kdo koga ki na relaciji med zasavjem in lj dela sekance.
Koliko stane delovna ura oziroma izdelava m3 sekancev iz našega lesa?

Študiramo ali se bo kupila peč na sekance ali uplinjevalna na polena.
Za sekance se lahko ponuca bolj drobiž iz gozda, vendar nas muči strošek izdelave sekancev.
Pa koliko % ali k€ je dražja kurilnica na sekance oziroma uplinjevalna na polena.
Govora je o cca 40kw peči. Raje skoraj malo manj pa da v največjem mrazu kurim s čim dodatnim kot pa da mi peč s polno močjo laufa samo nekaj dni v letu.
Seveda mora biti kurjenje s sekanci avtomatsko, med tem ko polena moraš še vedno 2xdnevno naložit v peč
Sonce naj sveti vsak dan!
Pojdi na stran: http://nuke.biomasstradecentres.eu/Port ... SFI_SI.pdf ; in ga poišči.
hvala
Sonce naj sveti vsak dan!
Ojla.
Za sekance moraš imeti kar nekaj zadev, ki se ti pokrivajo. Fino je imeti doma manjšo žago, kjer ti že v štartu ostane precej žaganja. Potem skladiščiš žamanje in ga sušiš, ter pokličeš mojstra z mlinom, da ti ga enkrat letno zmelje. Ker imaš žago je dobro imeti tudi sušilnico lesa. Vse skupaj pa je povezano s precej prostora. Tako opisano dela moj sosed. Drugi, ki ima neprimerno večjo žago, pa sekance prodaja, meni pripelje krlje, sam se pa greje na toplotno črpalko, ki mo ohlaja prostor kjer ima strojnico. Če imaš manjše potrebe od 50Kw, bo več dela s pripravo sekancev, kot pripravo drv. Tisto o komoditeti in neukvarjanjem z ogrevanjem celo zimo je pa itak bavbav. Kdor nima 10min. časa naložiti in zakuriti peč enkrat dnevno, ga pač ni doma in itak ne rabi kuriti. Sam sem se tudi spogledoval s kotlom na sekance, pa sem ugotovil, da imam večji problem s skladiščenjem le teh, kot z drvmi. Ostalo je pri drvah in danes moram kar skrivati ključ od kurilnice, da me kdo ne prehiti :lol:
Lp. Miran
Gosak Napisal:Ojla.
Za sekance moraš imeti kar nekaj zadev, ki se ti pokrivajo. Fino je imeti doma manjšo žago, kjer ti že v štartu ostane precej žaganja. Potem skladiščiš žamanje in ga sušiš, ter pokličeš mojstra z mlinom, da ti ga enkrat letno zmelje. Ker imaš žago je dobro imeti tudi sušilnico lesa. Vse skupaj pa je povezano s precej prostora. Tako opisano dela moj sosed. Drugi, ki ima neprimerno večjo žago, pa sekance prodaja, meni pripelje krlje, sam se pa greje na toplotno črpalko, ki mo ohlaja prostor kjer ima strojnico. Če imaš manjše potrebe od 50Kw, bo več dela s pripravo sekancev, kot pripravo drv. Tisto o komoditeti in neukvarjanjem z ogrevanjem celo zimo je pa itak bavbav. Kdor nima 10min. časa naložiti in zakuriti peč enkrat dnevno, ga pač ni doma in itak ne rabi kuriti. Sam sem se tudi spogledoval s kotlom na sekance, pa sem ugotovil, da imam večji problem s skladiščenjem le teh, kot z drvmi. Ostalo je pri drvah in danes moram kar skrivati ključ od kurilnice, da me kdo ne prehiti :lol:
Lp. Miran

Skok na forum:

Zadnje novice

S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »