Gradnja in obnova > Energijski viri
Ali so potrebni talni konvektorji?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ali so potrebni talni konvektorji?
Zdravo, super odgovori.

Okna imam dvoslojna od MIK-a 1,1. Talno bo po celi hiši razen v 2 sobah, kjer bo zaradi izvedbe ogrevanje na radiatorje. Trenutno bo vse priključeno na obstoječe ogrevanje (olje) in narejena priprava na TČ. Ogledal sem si talne konvektorje z ventilatorji, vendar so po mojem mnenju za dnevno sobo preglasni. Verjetno se bom odločil samo za talno gretje in malo tvegal, da se ne bo rosilo. Po branju v forumu razmišljam tudi o stenskem gretju, predvsem na stebrih (med panoramsko steno) in morda še na kakšni zunanji steni.

LPR
Jaz imam stensko samo v kopalnici in je super občutek.
Če bi delal še enkrat bi ga dal še kje ... ali pa kar povsod :twisted:
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Nebomgabiksal Napisal:Jaz imam stensko samo v kopalnici in je super občutek.
Če bi delal še enkrat bi ga dal še kje ... ali pa kar povsod :twisted:

Torej se ti zdi stensko boljše od talnega? V čem je njegova prednost?
Ne namesto talnega, ampak poleg tealnega... prednost: tople stene in občutek toplote od 'povsod'. Najmanj kar bi jih dal je pa pod okna.
Nebomgabiksal Napisal:Ne namesto talnega, ampak poleg tealnega... prednost: tople stene in občutek toplote od 'povsod'. Najmanj kar bi jih dal je pa pod okna.

Strinjam. Pa tudi odzivnost je hitrejša od talnega. Jaz ga nisem dal samo v dnevni/kuhinji, ker je dosti oken ( J,JZ ), pa mi je tudi malo žal, da nisem dal vsaj pod okna.
Nebomgabiksal Napisal:Ne namesto talnega, ampak poleg tealnega... prednost: tople stene in občutek toplote od 'povsod'. Najmanj kar bi jih dal je pa pod okna.

Kaj takega?

lp, Janez
Saj to imaš na spletniku (se mi zdi), sem gledal in pozabil in zdaj mi je žal... :oops:
Drugače pa - TOČNO tako!
Janez, eno uprašanje... Pa naj mi odpustijo vsi ki so me že naveličani glede tega Smile

Na zunanji steni imaš na vrhu zida zabetoniran "venec" ki se ti dvigne do dil strehe če prav vidim? Kako je z izolacijo tega dela? Ker potem imaš iz strehe direktno betonski toplotni most? Al sem zgrešil kak detajl?
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Me deskami in vecem je cca 8 -10 cm prostora, ki sem ga zapolnil z izolacijo. Z zunanje stani je 14 cm kamene volne, z notranje pa izolacija pod knavfom.

lp, janez
Zdravo,

planiral sem po celem stanovanju talno + na določenih mestih še stensko (okoli panoramske stene,...)

Imam pa del stanovanja (spalnica + otroška soba, kjer ne morem imeti talnega zaradi mansardnega stanovanja (višina!!) in sem razmišljal samo o stenskem.

Mislite, da bo dovolj samo stensko brez talnega in radiatorjev?[attachment=o556][attachment=o555][attachment=o554]
Zdravo,

še eno vprašanje. Koliko kW prinese kvadratni meter stenskega gretja, da vidim, ali lahko nadomestim radiator...

Hvala.

LPR
joža Napisal:Kaj pa ti bo ta zračna zavesa naredila? Dvigovala bo prah. Če pa moraš segrevat stekleno površino, da se boš bolje počutil, boš pa energijo metal skozi to stekleno površino. Potem mislim da je s steklom nekaj narobe.

Talni konvektorji so potrebni takrat, ko ne moreš npr. nekega zimskega vrta oz. nekega drugega prostora z veliko steklenimi površinami zadostno ogrevati samo z talnim gretjem, se pravi ko nemoreš nadomestiti toplotnih izgub prostora Q(W). Takrat pa je nabolje poseči po teh konvektorjih, saj kot je že nekdo pred mano omenil ustvarjajo nekakšno zračno zavesno med prostorom in pa hladno površino (steklom) ter tako onemogočijo sevanje hladu oz. mešanje toplega-mrzlega zraka, zahvaljujoč fizikalnemu pojavu naravne konvekcije.

Skartka ne ogrevaš stekla in ne mečeš energije skozi okno, temveč obratno!
Lp, Kenti

Skok na forum:

Zadnje novice