Splošno > Sam svoj mojster
kopalnica in knauf

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kopalnica in knauf
Zdravo;

Imam ene par vprašanj preden se lotim dela. V brunarici bom naredil kopalnico z zelenih mavčnih plošč zanima me postopek:

- namestim profile
- položim stiropor
- potem na profile nalepim parno pregrado
- položim zelene knauf plošče
- jih pokitam
- nanje položim ploščice

Sem morda kaj pozabil in ali je to vredu?
Kakšen kit uorabim?

Še kakšen nasvet?

LP
Profile, stekleno volno, parno zaporo, knauf, bandažirnje, ploščice. Jst stiroporja ne bi dajal zaradi toplotnih mostov (špranje). Kitov za bandažiranje imaš malo morje...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Pokitat ti pa po moje ni potrebno. Je še velikokrat problem če je kitano s "cenejšimi" kiti. Če je original od knaufa še nekako gre.

Ti pa predlagam še premaz zelenih knauf plošč z emulzijo.

Vsaj pri meni je mojster tako naredil.

LP tomysux
--- tik pred vselitvijo ---
[Slika: 26.jpg]
Zakaj je tukaj potrebna parna zapora? Ker gre za brunarico, ki od zunaj ni izolirana ali kako?
:o
majstorex Napisal:3. Poševnine napolniš z mehko izolacijo(npr. ursa),(izolacija je najpomembnejši faktor v kvalitetni izdelavi še posebej v vlažnih prostorih), priporočam ti izolacijo debeline 20cm, v dveh slojih 15+5cm, pri čemer polagaš 5cm izolacijo vzdolžno med CD profili.

Premalo... Nisi pa niti napisal katero izolacijo. Če je to SF-35 je premalo (za vsaj 5 cm) če je DF-40 pa itak sploh premalo in preslabo....

Da ne bo spet izjava da so v nemčiji rekli da je vse kar je več kot 20 cm DF-40 je brezveze? :twisted:
Confusedhock:
Steni? Poševnini misliš? Ja, ne boš verjel, nisem že dolgo videl da bi dali v poševnino manj kot 25 cm :lol: In tudi več kot 30 ni nikakršna posebnost...
Confusedhock:
ups, ja mi pardon... Kolk izolacije na zunanjo steno... Večna debata v brunaricah Smile eni nimajo nič, pa so čist zadovoljni Smile

Si pa ti "zalutal" od vprašanja, povedal vse ostalo, samo na to uprašanje ne Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »