Splošno > Sam svoj mojster
kopalnica in knauf

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kopalnica in knauf
Zdravo;

Imam ene par vprašanj preden se lotim dela. V brunarici bom naredil kopalnico z zelenih mavčnih plošč zanima me postopek:

- namestim profile
- položim stiropor
- potem na profile nalepim parno pregrado
- položim zelene knauf plošče
- jih pokitam
- nanje položim ploščice

Sem morda kaj pozabil in ali je to vredu?
Kakšen kit uorabim?

Še kakšen nasvet?

LP
Profile, stekleno volno, parno zaporo, knauf, bandažirnje, ploščice. Jst stiroporja ne bi dajal zaradi toplotnih mostov (špranje). Kitov za bandažiranje imaš malo morje...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Pokitat ti pa po moje ni potrebno. Je še velikokrat problem če je kitano s "cenejšimi" kiti. Če je original od knaufa še nekako gre.

Ti pa predlagam še premaz zelenih knauf plošč z emulzijo.

Vsaj pri meni je mojster tako naredil.

LP tomysux
--- tik pred vselitvijo ---
[Slika: 26.jpg]
Zakaj je tukaj potrebna parna zapora? Ker gre za brunarico, ki od zunaj ni izolirana ali kako?
:o
majstorex Napisal:3. Poševnine napolniš z mehko izolacijo(npr. ursa),(izolacija je najpomembnejši faktor v kvalitetni izdelavi še posebej v vlažnih prostorih), priporočam ti izolacijo debeline 20cm, v dveh slojih 15+5cm, pri čemer polagaš 5cm izolacijo vzdolžno med CD profili.

Premalo... Nisi pa niti napisal katero izolacijo. Če je to SF-35 je premalo (za vsaj 5 cm) če je DF-40 pa itak sploh premalo in preslabo....

Da ne bo spet izjava da so v nemčiji rekli da je vse kar je več kot 20 cm DF-40 je brezveze? :twisted:
Confusedhock:
Steni? Poševnini misliš? Ja, ne boš verjel, nisem že dolgo videl da bi dali v poševnino manj kot 25 cm :lol: In tudi več kot 30 ni nikakršna posebnost...
Confusedhock:
ups, ja mi pardon... Kolk izolacije na zunanjo steno... Večna debata v brunaricah Smile eni nimajo nič, pa so čist zadovoljni Smile

Si pa ti "zalutal" od vprašanja, povedal vse ostalo, samo na to uprašanje ne Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »