Kar naredi dom > Dom in male živali
Nemski ovcar - prava izbira....

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nemski ovcar - prava izbira....
Sam nabavljam psa in sicer čakam, da bo mlada belgijska ovčarka na voljo. Kotena je bila konec julija. Psa bom kupil od rejca. Ne toliko zaradi rodovnika ampak samo tak rejec (če ne ni rejec) pozna pasmo, linijo in karakter staršev, saj je paril z namenom kvalitetnega legla. Rodovnik ni garancija za dobrega psa, je pa veliko.

Naj še dodam za Nemca. Pred kratkim sem govoril z poznavateljem te pasme in je rekel, da se ne upa trditi, da je pri nas kak rejec, da ima res kvalitetno leglo. Problemi so z kolki, kjer ni več šalčke kamor bi se kolk upel. Vse to ti lahko zamolči nekdo ki ti psa ne slika oz. tudi če slik ne znaš brati oz. se o tem ne pozanimaš. Tudi slab kolk ni nujno, da ti bo psa pobralo kmalu. Dokler je pes v kondiciji ga držijo pokonci ( če lahko to rečemo za potopano rit nemcev) mišice. Če se pa psa zanemari - ne ukvarja z njim je pa piz....

Vsekakor pa ne kupujte psa ker je lep. Karakter in ostale značilnosti naj pretehtajo. Pri družinah z raznimi bernci, prinašalci, labradorci ne morete faliti ampak spet so to dolgodlaki vekiki psi, kar je povezano s hrano, nego... So pa tudi pasme, ki veljajo za dobre družinske pse a se jih od daleč ustrašiš. Doberman zna bit prava dobričina do domačih in otrok.

Lp Andrej
Prosim, da si vzamete 5 min časa in preberete tale članek
http://www.mojpes.net/modules/news/artic...oryid=1265

Lep dan, kefig
Super članek, jaz bom pa rekla samo tole....ali veste koliko kužkov brez doma čaka v zavetišču in nujno potrebujejo družino, ki ga bo imela rada?

popolnoma izven konteksa pa vseeno, ne morem biti tiho...
Darja1978 Napisal:Super članek, jaz bom pa rekla samo tole....ali veste koliko kužkov brez doma čaka v zavetišču in nujno potrebujejo družino, ki ga bo imela rada?

Če bi pa vedla česa so sposobni psi iz zavetišča bi bla pa tiho. Neizkušenemu bodočemu lastniku psa je zadnje kar bi mu priporočal psa iz zavetišča. Za tega psa ne poznaš zgodovine, morebitne travme, histerijo, občasno agresijo.... Ni nujno da imaš slabo izkušnjo ampak jst poznam 2-3 slabe in nebi nikoli tazkiral. Poznam pa tudi zelo dobro izkušnjo ko so dobili cca 7-8mes Huskya psičko sterilizirano, zdravo. A vendar je riziko ,da ti napade družinskega člana prevelik!

Raje mešančka mladiča znanih staršev, kot pa psa iz zavetišča, ki so velikokrat neki mešančki.

Lp Andrej
JustMe Napisal:
Darja1978 Napisal:Super članek, jaz bom pa rekla samo tole....ali veste koliko kužkov brez doma čaka v zavetišču in nujno potrebujejo družino, ki ga bo imela rada?

Če bi pa vedla česa so sposobni psi iz zavetišča bi bla pa tiho. Neizkušenemu bodočemu lastniku psa je zadnje kar bi mu priporočal psa iz zavetišča. Za tega psa ne poznaš zgodovine, morebitne travme, histerijo, občasno agresijo.... Ni nujno da imaš slabo izkušnjo ampak jst poznam 2-3 slabe in nebi nikoli tazkiral. Poznam pa tudi zelo dobro izkušnjo ko so dobili cca 7-8mes Huskya psičko sterilizirano, zdravo. A vendar je riziko ,da ti napade družinskega člana prevelik!

Raje mešančka mladiča znanih staršev, kot pa psa iz zavetišča, ki so velikokrat neki mešančki.

Lp Andrej

Osebno vem za 4 dobre primere za pse iz zavetišča.. Kako se bova torej zmenila? Sicer ti dam prav - res ne veš kakšno zgodovino ima pes samo po drugi strani je pa tako, da je pes zelo hvaležna žival in se dobro zaveda da si brezdomemu psu ponudil posteljo in hrano! Pa še tole.. Malo ti zamerim izraz "velikokrat neki mešančki"! "Neki.." Kot da so neki paraziti Smile Imam psičko mešanko, ki je bolj pametna od marsikaterega psa z rodovnikom! ..."Neki mešančki"... :roll:
Lj saj sem napisal, da vem za oboje primere, ampak za moje pojme je riziko prevlik.
Kar se pa tiče mešančkov: Kaj naj ti rečem sem ga tudi že imel in nimam nič proti tako da tisto "neki" ni bilo mišljeno slabo.

Moje mnenje je pač, da mora biti pes kar se da predvidljiv. In vsaka pasma ima neke značilnosti + malo individualnega značaja. Če pa maš ti shake 16 pasem pa res ne veš kaj lahko pričakuješ pa še če je iz zavetišča. Drugo je veš da je sosedovo ovčarko drugi sosed rotwajler naskoču 8), ker soseda nista pazila na svoje pse Smile

Sicer se pa vsak sam odloči. Svetoval pa nebi nikomur psa iz zavetišča!

Lp Andrej
No, za neizkušenega lastnika tudi marsikateri pasemski pes ne bo primeren.
Poanta vsega je, da ne plačajte za pse brez rodovnika, ker v večini primerov so ali posledica nekontroliranega parjenja oz. neodgovornih lastnkov, ali rezultat dvoriščnih šteparjev ali še hujše izkoriščanje psic na neki predelani romunski svinjski farmi.
kefig11 Napisal:No, za neizkušenega lastnika tudi marsikateri pasemski pes ne bo primeren.
Poanta vsega je, da ne plačajte za pse brez rodovnika, ker v večini primerov so ali posledica nekontroliranega parjenja oz. neodgovornih lastnkov, ali rezultat dvoriščnih šteparjev ali še hujše izkoriščanje psic na neki predelani romunski svinjski farmi.

Vidim, da neki veš ampak nisi povedal vsega. Za izkoriščanje psic ni treba it na romunsko svinsko farmo. To se dogaja tudi pri nas, pod okriljem kinološke zveze. Dokler ima nekdo doma 6 psic enake pasme in non stop mladiče z rodovnikom seveda in tiste, ki mu da samo enega mladiča ne pari več.... Iz legla zadrži psičke, da se nebi tudi kupec odločil za prajenje - konkurenca, do raznih pogodb o sterilizaciji..... IZKORIŠČANJE "MODERNIH" PASEM oz. psičk teh pasem.

Zadeva je širša. Pasma, ki je popularna ima višjo ceno. Rejci se pa povprek bunijo da ne delajo to zaradi denarja. Lepo te prosim. Ja nekdo, ki ima psičko s 4 mladiči in ceno 400€ za papirje in cepljena + hrana po 8-9 tednih mu ne ostane dosti €€. Če je pa mladič po 1000€ je pa druga pesem in jih je v leglu 10!

Svinjarije so povsod! Tut v gradbeništvu Smile

Lp Andrej
Furman Napisal:Vsak od nas hvali psa, ki ga ima ali je imel. Kar nekaj izkušenj s psi se mi je nabralo v mojih 50 letih.Nekaj smo jih imeli doma nekaj moji sorodniki ali prijatelji. V mladosti sem zagnano pomagal pri društvu za varstvo živali in tako še dodatno spoznal kakšno pasmo. In moja ugotovitev: Psi so kot ljudje, prijazni, kolerični, flegmatični, požeruhi... ne glede na pasmo ali nepasmo. NAJVEČ pa ima pri psu njegov lastnik, če ima lastnik vse pošlihtano v glavi, tudi pes ne bo nek norec, ki se ga je teba bati, seveda so možne izjeme. Velike pasme bolj tolerirajo majhne otroke, ker tisto kar maltežana že pošteno boli, Berinju šele dobro dene :wink: Drogo pomembo delo je higiena, dolge dlake je potrebno česati sicer se povsod vidijo, a ne misli, da s kratko dlako ni dela. Kratke dlake iz tepiha v avtu ne spravi vsak sesalec. Lepa je pa tako ali tako samo skrbno negovana žival in ne nekaj umazanega in smrdljivega po iztrebkih, po možnosti zaptrega v pesjaku cel teden.
Predvsem pa pes naj ne bo modna muha ali otroška želja, to je še en član družine in le tak bo vam in sebi v veselje. Če niste prepričani pojdite v bližnji azil peljite najdenčka na sprehod in, ko se vam bo sprehajalo tudi po dežju ste zreli za nabavo svojega kužka.
Nisem vas želel prestrašiti, le dobro premislite kaj mu lahko nudite predno bo prepozno, želim vam psa, ki bo osrečil vas in vi njega.

Bravo Furman! Članek vreden, da si ga vsak nekajkrat prebere!
Tudi jaz se "od malega" bavim s pesi, ki so vedno smatrani kot člani družine. Trenutno imamo dve Aljaški malamutki (mama Snežka in njena hčerka Delta), ki sta postali maskoti naše firme. Vsako jutro gremo skupaj v službo iz Slov. Bistrice v Hoče. Obe ne poznata (razen pri gonjenju) vrvice, saj sta dobro vzgojeni. Da me dopoldan "odpeljeta" večkrat na kavico k Bokiju, je vezano na potrebo po gibanju... :wink:
Glede psov iz zavetišča. Pes deluje na podlagi asociacij. Če je bil prej tepen s palico, se bo tega vedno spomnil, če jo bo videl. Tudi reakcija bo obrambna. Vsako fizično nasilje prejšnjega slabega gospodarja, se mu bo s strahom vrezalo v pomnilnik. Taki psi potrebujejo človeka, ki ima mnogo časa za prevzgojo. Samo tu je problem.
Pes, ki je prej imel premalo pozornosti in ljubezmi, bo novemu gospodarju to izredno vračal.
Razlika med mešančki in rodovniškimi pesi.
Pes je pes. Vprašanje je namena. Mešančki znajo imeti posrečeno kombinacijo večih pasem.
Ali, če dodam mojo prispodobo: pes je kot riž. Tako kot riž pobere okus po vsaki omaki, tako tudi pes potegne značaj po svojem gospodarju.
Je pa še nekaj zelo interesantno. Pri meni se obrne mnogo ljudi. Zanimive so reakcije naših dveh babik. Sta izredno prijazni in radi prideta pozdravit med razgovorom in ogledi zunaj razstavljenih eksponatov na skladišču. Včasih pa koga niti ne pogledata oz. se vidi, da jima "ne diši". Z leti mi je postal razumljiv pregovor: še pes ga ne povoha! Tak pač je Confusedhock: .
No, in sedaj me peljeta na eno malo pivce :wink: .
LP
JustMe Napisal:
kefig11 Napisal:No, za neizkušenega lastnika tudi marsikateri pasemski pes ne bo primeren.

Vidim, da neki veš ampak nisi povedal vsega. Za izkoriščanje psic ni treba it na romunsko svinsko farmo. To se dogaja tudi pri nas, pod okriljem kinološke zveze. Dokler ima nekdo doma 6 psic enake pasme in non stop mladiče z rodovnikom seveda in tiste, ki mu da samo enega mladiča ne pari več.... Iz legla zadrži psičke, da se nebi tudi kupec odločil za prajenje - konkurenca, do raznih pogodb o sterilizaciji..... IZKORIŠČANJE "MODERNIH" PASEM oz. psičk teh pasem.

Zadeva je širša. Pasma, ki je popularna ima višjo ceno. Rejci se pa povprek bunijo da ne delajo to zaradi denarja. Lepo te prosim. Ja nekdo, ki ima psičko s 4 mladiči in ceno 400€ za papirje in cepljena + hrana po 8-9 tednih mu ne ostane dosti €€. Če je pa mladič po 1000€ je pa druga pesem in jih je v leglu 10!

Lp Andrej

O ja, seveda so lahko svinarije! Zato se v nakup psa treba podati z vso skrbjo in odgovornostjo!
Prvo je spoznati in oceniti vzreditelja. Odgoveren vzreditelj vedno povabi potencialnega kupca domov, mu pokaže kje psi živijo, kje kotijo, kje so mladički med odraščanjem. Ali so člani družene ali so zaprti po boksih.
Zatežil ti bo z zgodovino pasme, njenimi značilnostmi, ponudil kako knjigo za prebrati. Spraševal, spraševal, spraševal....
Če tega ni, proč od takega vzreditelja!
A ni logično, če daš 1000 evrov za psa, da ga res skrbno izbereš?
Lahko pa se tudi dobite kje na parkplacu pred supermarketom. Ti njemu evrčki, on pa tebi psa s "papirji" :evil:
JustMe Napisal:

Lp Andrej

Jaz imam belgijko iz zavetišča Smile

Joj, upam, da se zavedaš, kakšnega vragca si boš nakopal na glavo. Jaz sem zadihala komaj po štirih letih.

Čisto mimogrede - poznam daleč več ljudi z nepredvidljivimi psi, ki so jih kupili pri vzreditelju ali vzeli mešančka od sosedov, kot tistih, ki imajo težave s psom iz zavetišča. Pravzaprav pri slednjih poznam samo eno zelo problematično psico, a so vedeli vnaprej, v kaj se spuščajo.

Skok na forum:

Zadnje novice

V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
19.11.2019 ob 12:03:06
V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
V podjetju Lumar v soboto 23. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo dan odprtih vrat individualne hiše Lumar, katere... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »