Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
višina stropa???

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
višina stropa???
tomice Napisal:Mi imamo klet 263, pritličje 273 in mansardo 283 cm.

Nagradno vprašanje: Zakaj so imeli včasih strop 3 m visoko? :?:
Običajni ljudje DIHAMO, samo da tega nihče ne ve, ko se o stropovih pogovarjamo. Prav pri spalnicah je pomembno, da je volumen malo večji prav zaradi zraka, ki se porabi čez noč in ne zaradi visokih omar. Da se spat tudi ob odprtem oknu ali ob kakšni sodobni regulaciji pretoka zraka, ampak vseeno mal višji strop ne škodi.
Nigdar je ne tak bilo, ka nekak nej bilo i nigdar nebu ka nekak nebu.
Men so pri Xelli narisal 275 cm višina etaže Pritličja (se pravi 10 vrst po 25 cm) plus na to še L element in potlej pridemo na 280 cm od zgornjega dela betonske plošče do plošče. Kaj pa lepilo tudi nanese nekaj še dodatnih 3-5 cm ? ne vem.

Se vam ne zdi malo visoko. Kakšne izkušnje ste imeli vi?

V pritličju bo talno ogrevanje, torej višina tlaka s keramiko recimo 15cm. Kaj pa v koplnici- nižji tlak?
torej bo svetla višina 265cm, kar je čist ok. rajš kak cm več kot manj, če se mene vpraša..
v kopalnici morajo biti nižji tlak (recimo centimeter) zaradi izliva vode.
Men so pri Xelli narisal 275 cm višina etaže Pritličja (se pravi 10 vrst po 25 cm) plus na to še L element in potlej pridemo na 280 cm od zgornjega dela betonske plošče do plošče. Kaj pa lepilo tudi nanese nekaj še dodatnih 3-5 cm ? ne vem.

Zdaj pa prehajajo na višino zidaka 20 cm tako, da mi je popravil ponudbo in narisal pritličje 13 šar- 265-270 cm (brez tlaka). To bo pa malo, kaj pravite najbolše da še eno šaro višje postavim je je to to tam 285cm. Sam ne vem če ni to mal visoko?

V pritličju bo talno ogrevanje, torej višina tlaka s keramiko, se pravi končna višina recimo 15cm. Kaj pa v koplnici- nižji tlak za 1-2 cm. 260 cm za pritličje ni visoko ne?
cebelice Napisal:Men so pri Xelli narisal 275 cm višina etaže Pritličja (se pravi 10 vrst po 25 cm) plus na to še L element in potlej pridemo na 280 cm od zgornjega dela betonske plošče do plošče. Kaj pa lepilo tudi nanese nekaj še dodatnih 3-5 cm ? ne vem.

Zdaj pa prehajajo na višino zidaka 20 cm tako, da mi je popravil ponudbo in narisal pritličje 13 šar- 265-270 cm (brez tlaka). To bo pa malo, kaj pravite najbolše da še eno šaro višje postavim je je to to tam 285cm. Sam ne vem če ni to mal visoko?

V pritličju bo talno ogrevanje, torej višina tlaka s keramiko, se pravi končna višina recimo 15cm. Kaj pa v koplnici- nižji tlak za 1-2 cm. 260 cm za pritličje ni visoko ne?

260 cm je ravno prav v sodobnih hišah, če ne lahko dobiš simptome klavstrofobije :lol: . Mi imamo še nekaj cm višje v pritličju, v mansardi pa do max kar je šlo 280 - 400cm
Jaz imam v dnevni (ki je se v delu) od AB plate do stropa (neobdelanega) 252cm, spodaj pa neogrevano garažo, tako da predvidevam 15cm visino tlaka - tako mi znese cca 235cm visina strpa v prostoru velikosti 3,6x9m.
v tej temi je bilo v bistvu ze vse povedano (viewtopic.php?f=5&t=23548)

je pa dilema sledeca:
11 sar porotherma je ca. 272cm
12 sar porotherma je ca. 298cm

oboje svetle visine brez tlakov.
Po vgrajenih tlakih (20cm) mi je 11 sar premalo ~250cm, 12 pa prevec (~275cm) - idealno in po projektu imam visino 265cm.

najprej butasto vprasanje: porotherm se lahko zaga po dolzini (DW Aligator)...a se lahko tudi po visini (je to sploh izvedljivo, ali se vse takoj zdrobi)? Recimo ga prezagam na pol po visini, dobim idealno svetlo visino ~285 cm?

drugi predlogi za doseganje zelene svetle visine 285cm (spuscanje stropa ni opcija)?

ps. ne rabimo zdaj se enkrat pro&contra visini 250 ali 270, ker je bila ena taksna tema ze zaklenjena.
Citat:drugi predlogi za doseganje zelene svetle visine 285cm
Manjka ti 12 cm. Zunanji in notranji rob (nosilno) pozidaj z navadno opeko (7 x 12 x 25) postavljeno pokonci, v sredino pa vstavi stiropor (toplotno).
Nimam časa - sem v penziji!
ko ti bojo delal plato ,ti jo zašolajo 10-15 cm višje, tako da pride na stene venc
Tlaki 28 cm...pa vse odprtine 8 cm višje.
hvala vsem trem za predloge, ceprav je varianta s polno opeko malo juhu Smile

moram si se poracunat, do kam seze parapet, pa se potem odlociti, ce rabim visino spodaj, ali zgoraj.
(14.12.2009 ob 20:31)lisička Napisal: Kakšne vertikalne protipotresne vezi, hehe.. 40 let nazaj??  Tongue

Kar se hiše tiče, bo po notranji preureditvi božanska.. parcela je čudovita, le ta strop je moteč..

Prej sem govorila z nekom, ki mi je rekel, da se postavijo traverze na višino, kjer želiš 'nov strop' in nato podreš starega. Seveda bi to naredil nekdo, ki ima s tem izkušnje (po predhodnem projektu in vse ostalem..)

Lp

Nadaljujem kar to temo. Podedoval sem hiso, ki ima strop v dnevni sobi hudo nizek - 220cm. Dnevna je neuporabna, obcutek not je hudo utesnjen. Gre samo za dnevno, ostali prostori so 240, kar se gre. 

Se da to kako popravit, razen rusenje strehe, odstranitev plosce in nadzidava? Streha je stara par let (komplet), dnevna pa je na sredini hise, z leve in desne so stropi ok. 

Ce ne gre gor, gre dol? Big Grin
Če je to v pritličju, potem vsekakor dol, druge opcije (razen rušitve vsega) po mojem ni. Boš moral pa kar konkretno dol... No, definitivno najcenejša rešitev, je pa velik štemanja in kopanja.
V kolikor boš hišo renoviral (predvidevam da ja) imaš morda opcijo da prestaviš dnevno v kateri drug prostor? (samo na glas razmišljam), ker to je kar konkreten projekt ki definitivno ne bo poceni.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »