Gradnja in obnova > Energijski viri
SVETUJTE -KAKŠNO OGREVANJE

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SVETUJTE -KAKŠNO OGREVANJE
Ko ima nekdo v hiši instalirano talno ogrevanje, potem so vsa ta razmišljanja odveč in se je potrebno osredotočiti na ta sistem in možnosti ter cenovne sprejemljivosti energenta in naprave. Nikakor pa se tukaj ne govori o 10000 euro ampak veliko manj. Če je to samo ta "mali zubadan" z avtomatiko in izmenjevalnikom, potem bi šlo že za dobro polovico tega +ddv. Sicer pa je vse odvisno od izvedbe in dolžin. Da pa se napravit tudi ceneje z 8Kw minichillerjem
http://www.telmos.si - enostavne rešitve so vedno najboljše!
Ker smo pri klepetu z sosedi ugotovili, da tudi oni imajo težave z dimniki ko je visoki tlak (se jim prav tako kadi in ni možno zakurit - pa imajo zidane dimnike - mi imamo rostfrajevega).
Nevemo sanirat Sad ker so nam vsi rekli, da je kriv rostfraj dimnik, ker se ohladi in kondenzira, pa da imamo plastična okna in ni zraka....
Sedaj preden kurimo zračimo a ne pomaga. Zadnjič smo že dve uri kurili v štedilniku, je naenkrat cel hrib zunaj zajela megla pa nismo smeli odpret vrata da bi doložili ogenj, ker se je tako kadilo v hišo - grozno je bilo. Saj bi še nekako šlo če nebi potem trebalo delat prepiha po hiši, da se prezrači ker v dimu ni lepo dihat pa še malega otroka imamo.
Eni so nam sicer svetovali nakup električnega ventilatorja drugio spet zidanje dimnika - a nihče ne garantira 100% da bo potem vse OK.
Električni ventilator cena nad 600 Eur zidanje 10m dimnika me sigurno pride cca 3.000 eur če ne več. In ni garancije, da bo delalo
Potem, ker nimamo zalogovnika za vodo - vroča voda iz štedilnika gre direkt v talne cevi - torej moramo investirat še v zalogovnik.. tudi cca 3.000 za ta denar pa ste mi že povedali da imamo TČ.

Ker še trenutno vodo grejemo z plinom kateri nas na mesec stane 80 Eur -
Tako da imamo celotni sistem urejen ZANIČ. Sad
Malierik Napisal:Ker smo pri klepetu z sosedi ugotovili, da tudi oni imajo težave z dimniki ko je visoki tlak (se jim prav tako kadi in ni možno zakurit - pa imajo zidane dimnike - mi imamo rostfrajevega).
Nevemo sanirat Sad ker so nam vsi rekli, da je kriv rostfraj dimnik, ker se ohladi in kondenzira, pa da imamo plastična okna in ni zraka....
Sedaj preden kurimo zračimo a ne pomaga. Zadnjič smo že dve uri kurili v štedilniku, je naenkrat cel hrib zunaj zajela megla pa nismo smeli odpret vrata da bi doložili ogenj, ker se je tako kadilo v hišo - grozno je bilo. Saj bi še nekako šlo če nebi potem trebalo delat prepiha po hiši, da se prezrači ker v dimu ni lepo dihat pa še malega otroka imamo.
Eni so nam sicer svetovali nakup električnega ventilatorja drugio spet zidanje dimnika - a nihče ne garantira 100% da bo potem vse OK.
Električni ventilator cena nad 600 Eur zidanje 10m dimnika me sigurno pride cca 3.000 eur če ne več. In ni garancije, da bo delalo
Potem, ker nimamo zalogovnika za vodo - vroča voda iz štedilnika gre direkt v talne cevi - torej moramo investirat še v zalogovnik.. tudi cca 3.000 za ta denar pa ste mi že povedali da imamo TČ.

Ker še trenutno vodo grejemo z plinom kateri nas na mesec stane 80 Eur -
Tako da imamo celotni sistem urejen ZANIČ. Sad

Se mi zdi, da se že malo ponavljaš. Vse to je bilo že večkrat povedano. Zdi se mi tudi, da enostavno ne čitaš postov, ki so jih napisali kolegi na to temo (posebno telmosov post, ki je bil objavljen pred tvojim zadnjim postom). Nadalje se mi dozdeva, da sploh nočeš nasvetov, temveč si se pri sebi že odločila kako boš stvar izvedla, saj kar tiščiš z glavo skozi zid.

Če se motim, se opravičujem, vendar kvalitetnih nasvetov je bilo kar precej, pa ti noben ni bil všeč.

Če je že položeno talno gretje, bi bila res neumnost, če ga ne bi izkoristili. Meni se zdi dobra ideja o centralni električni peči, pa tudi nasvet, da obišči kakšno energetsko svetovalno pisarno, saj tam razpolagajo z vsemi podatki o cenah energentov, izkoristkov, znajo izračunati višino investicije - morda svetujejo še o možnostih pridobivanja nepovratnih sredstev ali pa možnostih pridobitve ugodnih kreditov.
Lp

Stanko
Malierink: mene so mojstri pečarji podučili, da je bistvo dobrega vleka v dovodu zraka v kurišče.
Stanko - odgovorila sem dannykp-u ki me je vprašal če se dimnik ne da sanirat?
Če bi prebral kaj sem pisala - bi ugotovil, da sem povzela vse kar ste mi napisali in da tudi že zbiramo ponudbe za TČ.
Malierik Napisal:Če bi prebral kaj sem pisala - bi ugotovil, da sem povzela vse kar ste mi napisali in da tudi že zbiramo ponudbe za TČ.

Tak je prav ... le dobro 'zrihtajte' - zima je tu !
Jaz bi pa poizkusil priključiti en velik zalogovnik tako za sanitarno vodo kot za talno gretje na električne grelce (rabiš trofazno), ter ga v času nižje tarife fino segret, čez dan pa zadevo šibat skozi talno gretje.

Po moje bi za cca. 1500-2000 EUR prišli skozi - 500 l zalogovnik, grelci, obtočna, mešalni ventil - lahko ga pokombiniraš še z pečjo na drva, če je ne boste vrgli ven.

Kar pa se tiče toplotnih črpalk so po moje ok tja do + 5 stopinj, kar je manj je že kriza in na koncu rabiš še veliko več kot z navadno električno pečjo - vpoštevajoč investicijo + trenutno porabo + življenska doba TČ.

Jaz sem ravnokar v 120 m2 neto hiše položil za 12.000 W električnega talnega gretja - 7 vej z 7 termostati. Spodaj v 12 in zgoraj v 8 cm estriha - akumulacija!. Cena grelnih kablov z pripadajočimi nadstandardnimi termostati 2.500 EUR!
Citat:Kar pa se tiče toplotnih črpalk so po moje ok tja do + 5 stopinj, kar je manj je že kriza in na koncu rabiš še veliko več kot z navadno električno pečjo - vpoštevajoč investicijo + trenutno porabo + življenska doba TČ.

Pa četudi do +5 stopinj... to zimo reci in piši ne bo kake zgube... meni klima komaj gode pa nimam kake izolacije in dobrih sosedov(s pregretimi stenami)...

Nisem pa še zasledil, da bi kdo razmišljal o investiciji v prihodnost... pač danes imaš nekaj € in če jih investiraš v sistem, ki ti pokuri pol manj(ali še manj), ti mogoče nekoč lahko zelo prav pride, saj denar, ki ga z nakupom poceni električne peči prišparaš verjetno ne boš nesel na banko za hude čase, pač smo taki, da ga hitro poinvestiramo v kako pametnejšo stvar(Avto Smile ) Ko enkrat ni $ je v izbiri le še redukcija. to pa sredi zime ni prijetno... Kdo pa garantira da gredo časi sigurno na bolje?
Lp
Yoldi

Btw Grejem se s klimo, ki ima max!! priključno moč 1,9kw. Ali mislite, da je možno vzdrževat temperaturo 22 stopinj v 52 kvadratov stanovanja pri -13 stopinjah zunaj?... Zj pa grem ledene sveče potolčt v spalnico... Lp!
Kolikšen COP ima lopata pri -3
Glede na nizko plačo bi vsekakor svetoval cenejšo tč črpalko. Ker imate talno gretje, poraba ne bo prevelika.

Poglej si kakšen Fujitsu ali Altherno. Recimo od Telmosa ali SSasop-ja.

Načeloma bi moral biti

obrok_za_večji_kredit+ manjši_stroški < obrok_za_manjši_kredit+večji_stroški
Malierik Napisal:Vem, da je že nešteto tekšnih tem a se ne znajdem v takih rečeh. In ker se z partnerjem razlikujeva v mnenjih skušam pridobiti čim več uporabnih informacij, katere bom razumela Smile

Situacija: Imamo mansardno stanovanje 120 m2 - položeno vse talno gretje.
Trenutno se grejemo na centralni šporhat - ki pa ga moramo vrčt ven, ker imamo težave z dimnikom in dimljenjem v prostor. Niammo zalogovnika - prevroča voda dviguje parket...
Vse gretje je možno tudi na plin, ki je bil uporabljan prej.
Z plinom grejemo tudi sanitarno vodo - porabimo pa 80 eur mesečno samo za vodo - tako, da si gretja na plin ne moremo privoščit, čeprav je zmontirano. Mesečno gre 35 (kubikov) plina samo za vodo.

Mansarda je prenovljena položena 20cm izolacija + vse leseni strop 2cm. Okna troslojna, severna stran brez oken (razen dve splanici).
Prtličje ni greto, klet je hlejena ker je vinska klet. Vse položeno talno gretje.
Izolacija 12 cm - celega objekta.
Problem imamo ko piha sever se dve spalnici nenormalno ohladita - zato nameravamo narediti še škatlo okoli strehe.

Električni tok - dvofazni a dražji zaradi lokala ki je pod nami (nevem če pomemben podatek in če sem dobro napisala ) :oops:

Včeraj in danes, ko sonce greje dnevne prostore ne kurimo ker se dnevna soba segreje na 20 stopinj - v splanicah imamo po 18 ali manj a nam paše in ne mislimo imet več stopinj.
Koplanico dogrevamo z petroljsko pečko.
Kuhinja je v prtličju posebej električno tačno gretje, ker je prizidek obrnjena k sončku in je lepo topla.

PROBLEM:
Sama želim kupit električne radiatorje investicija cirka 2000 eurov.
Partner vstraja na toplotni črpalki zrak voda. Inesticija dražja.
Objekt stoji na vrhu brega, cela okolica asfaltirana, mesto za TČ bi bilo za postavit na severno stran (kjer zelo piha in je vsa okolica odprta - brez dreves, sosednjih hiš...) -smo iz Lendavskih goric.

VSI TISTI KI SE RAZUMETE NA TO IN BI BILI V PODOBNI SITUACIJI, kako bi rešili ogrevanje hiše. Za karkoli se bomo odločili moramo najeti kredit. Plače (neto) so pod 800 Eur.

Iskrena hvala za vsak namig rešitve in lep pozdrav.
Tvoj problem je v tarifi za plin, ki jo plačuješ! Pojdi do distributerja in povej, da rabiš plin za ogrevanje, ne samo za toplo vodo in kuhanje. Tarifo ti bodo znižal, tako, da te pride kubik z naročnino max. 0,7€ (povprečna vrednost). Prišparaj tiste silne novce za TČ in ne vem kaj!
Kakšne nasvete dajete... vsi bi sam nekaj prodajal....
Drugače pa vsi ki imate zemeljski plin, plačujete sledeče:
naročnino (fiksno)
uporabnino (variabilno)
plin (variabilno)
ek.takso (variabilno)
DDV
Pri majhnih uporabnikih je naročnina majhna, plin pa svinjsko drag, pri večjih je pa plin cenejši, naročnina pa nekaj višja.
Opazovalec, mislim, da malierik uporablja utekočinjeni naftni plin in ne zemeljski plin, glede na to, da ima zunanjo cisterno.

Sicer pa, da ne odpiram nove teme bom za vaše mnenje vprašal tu ( nosilec teme, upam, da ne zameriš )

Starša sama živita v precej veliki stanovanjski hiši, sta v starostnem razredu 60-65 let, zaenkrat brez zdravstvenih težav, potrebno pa je zamenjat peč za CK. Hiša je stara 40 let, toplotno pomanjklivo izolirana, tudi sam sistem razvoda CK je takšen, kot se je delalo v sedemdesetih letih (premer cevi kot za toplarno).
Torej, zamenjava peči. Trenutno uporabljata UNP ter sobni kamin. UNP se uporablja za ogrevanje, toplo vodo in kuhanje. Zamenjavo sistema želita izvesti tako, da bo zadeva "relativno varna" za naslednjih 15 let in seveda z čim bolj racionalnimi stroški.
Razmišljata med plinom, plinskim oljem in drvmi, mogoče tudi TČ. Vsak sistem ima dobre in slabe strani.
Marsikdo bo rekel, da naj hišo prodata in si omislita manjše bivališče. To zaenkrat ne pride v poštev. Tudi soinvestiranje potencialnih dedičev vsaj zaenkrat ne.

Menim, da je marsikje v Sloveniji podoben primer, zato me zanima vaše razmišljane oz. nenazadnje tudi rešitve tistih, ki so se s problemom že spopadali.
-Če sta še zdrava za enkrat ( verjetno si mislil da lahko nosita drva) verjetno ne bota čez 10 let
-Če jima €€ niso problem bi svetoval avtomatiko (plin, olje, najraje pa TČ)
- Če je prostor za kakšen zalogovnik peletov mogoče ta varjanta ni slaba
-Če je celotni sistem zdrav in verjetno preimenzioniran bi šlo z TČ
-Mogoče izolacija? Samo vprašam Smile

Lp Andrej
Na katerem koncu Slovenije pa je to?
http://www.telmos.si - enostavne rešitve so vedno najboljše!
grizl Napisal:Opazovalec, mislim, da malierik uporablja utekočinjeni naftni plin in ne zemeljski plin, glede na to, da ima zunanjo cisterno.

Sicer pa, da ne odpiram nove teme bom za vaše mnenje vprašal tu ( nosilec teme, upam, da ne zameriš )

Starša sama živita v precej veliki stanovanjski hiši, sta v starostnem razredu 60-65 let, zaenkrat brez zdravstvenih težav, potrebno pa je zamenjat peč za CK. Hiša je stara 40 let, toplotno pomanjklivo izolirana, tudi sam sistem razvoda CK je takšen, kot se je delalo v sedemdesetih letih (premer cevi kot za toplarno).
Torej, zamenjava peči. Trenutno uporabljata UNP ter sobni kamin. UNP se uporablja za ogrevanje, toplo vodo in kuhanje. Zamenjavo sistema želita izvesti tako, da bo zadeva "relativno varna" za naslednjih 15 let in seveda z čim bolj racionalnimi stroški.
Razmišljata med plinom, plinskim oljem in drvmi, mogoče tudi TČ. Vsak sistem ima dobre in slabe strani.
Marsikdo bo rekel, da naj hišo prodata in si omislita manjše bivališče. To zaenkrat ne pride v poštev. Tudi soinvestiranje potencialnih dedičev vsaj zaenkrat ne.

Menim, da je marsikje v Sloveniji podoben primer, zato me zanima vaše razmišljane oz. nenazadnje tudi rešitve tistih, ki so se s problemom že spopadali.
Kako uporablja UNP, če je rekel/a, da porabi 35 kubikov (ne litrov, kilogramov) za toplo vodo? Zemeljski plin se meri v m3, UNP pa v kg....

Pa res, pravi da ma cisterno..., pa da dobi mesečno položnico....
Torej Malierik, kaj maš UNP ali zemeljski plin? Ampak, če praviš, da je cena 1,9 €/m3+ddv... pol maš zemeljski plin, UNP plačaš ko ti tankajo v cisterno, a vsak mesec tankaš?
Jaz imam unp in porabo plačujemo po m3, naročamo pa litre Smile Cena pri petrolu je 2 evra za kubik plus DDV.

Malerik, kako vam uspe za ogrevanje vode porabit 35 kubikov? To je vsaj sedemkrat preveč.

Skok na forum:

Zadnje novice

S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »