Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Nov LCD monitor

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nov LCD monitor
Pozdravljeni,

Imam starejši računalnik in star 19' monitor. Odločil se se za zamenjavo monitorja.
Vzel bi 22' LCD in glede na to kar imam zdaj mislim, da bi mi ena cenejša varianta čisto zadoščala. Rad bi nasvet, na kaj naj bom pri nakupu pozoren, katere karakteristike so pomembne pri nakupu in kateri monitor mi bo podpirala grafična kartica Radeon 9250.Računalnik uporabljam pregledovanje interneta, za pošto, kakšne dopise in podobno. Igric ne igram.

lp pavel
Načeoma Radeon 9250 podpira resolucijo 1680 x 1050, kar je dovolj za 22" monitor. Vem za primere, ko niso mogli "iztisniti" te resolucije iz Radeon 9250, vendar se je kasneje vse rešilo z zamenjavo kablov (VGA -> DVI), vem pa tudi za primer, ko je bilo ravno obratno (DVI -> VGA, pa je delalo bp). Skratka ta Radeonka, bi ti morala furat 22"!!!

Če praviš da nisi zahteven, je skoraj vsak monitor dober. Pri low cost-ih pa tako ali tako nimaš kaj veliko za izbirat med zmogljivostjo. Če hočeš dober monitor izberi npr. kakšen Samsung 226BW, in zagotovo ti ne bo žal. Ni glih v zadnji sapi, je pa kvaliteten in dovolj dober. Če primerjaš kvaliteto in ceno je to price-performance.

LP-Damijan
Obvezno naj ima DVI priključek, fino je, če je DVI kabel zraven (če tvoj Radeon ni kakšen klon brez DVI-ja)

lp
Mi o avionu, pilot iz gozda....
gremlin Napisal:Obvezno naj ima DVI priključek, fino je, če je DVI kabel zraven (če tvoj Radeon ni kakšen klon brez DVI-ja)

lp
Če se ne ukvarja z grafiko oz. fotografijo, razlike med VGA in DVI kablom ne bo uspel nikjer opaziti. Pa tudi sicer človeško oko kljub kakšnim grafično požrešnim nalogam razlike praktično ne opazi. Skratka, če je DVI, super, če ga ni, no fuss.

Sicer ti pa priporočam, da obvezno vzameš wide ekran. Ampak spet, sam npr. takšno velikost polno izkoristim samo pri digitalni obdelavi. Za drugje je seveda super večji zaslon, vendar mi običajen 4:3 format ne bi povzročal preglavic.
Koliko si pa pripravljen največ dati?

klik - na tem linku si malo poglej ponudbo, razvrščeni so od najcenejšega proti najdražjemu. Če vzameš kakšnega Samsunga, Philipsa, LG-ja, glede na svoje potrebe nimaš kaj zgrešiti. Če ti zadeva ne odgovarja oz. ne ustreza, jo v določenem roku preprosto vrneš in dobiš denar nazaj Big Grin
Zgornja meja mi je nekje do 200€, a raje manj Smile .Všeč mi je Samsung SyncMaster 2243SN, samo ima ločljivost 1920 x 1080 točk. To bo pa verjetno že prehudo za mojega radeona?
Pa hvala za hitre odgovore Smile .

lp pavel
Podana je max ločljivost, nastaviš si seveda lahko manjšo.

Poglej še za kakšnega z razmerjem 16:10.
Nikar ne uporabljajte LCD monitorjev na ločljivostih manjših od nazivne.
Maximalna ločljivost se je podajala pri starih monitorjih s katodno cevjo, ki so imeli pri nižjih ločljivostih celo boljšo sliko (manj popačenj, boljše barve,...) pri LCDjih pa je to nazivna ločljivost pri kateri deluje optimalno, vse nižje ločljivosti so katastrofalno slabše, kar se tiče ostrine slike.
Skratka izberi monitor, katerega ločljiivost ne presega zmogljivosti tvoje grafične kartice!
hoferjev gericom.....dela 2 leti ze bp.... 26 inch... takrat 200 eu
to each his own...
Pri LCD-ju pustiš nazivno ločljivost in povečaš DPI, če so ti črke premajhne.
Pri WVista in W7 lahko nastaviš tudi veliikost ikon.

Sam si bom verjetno omislil Samsung SyncMaster 2343NW (23'', 2048x1152).
Za malo več denarja, veliko več površine.

PS: tile kvazi 22' z HD ločljivostjo so 21.5'' :wink:
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Sporočilo moderatorju...ki je pobrisal moj post!

Ker se je moderator odločil pobrisat moj post....predvidevam zaradi " oglaševanja " , naj povem samo to:

...namen mojega posta je bil, samo posredovanje informacije kakšen in za koliko denarja bi lahko dobil monitor....vse ostale info bi bile pa na ZS. Očitno, če nekomu posreduješ info glede monitorja....je "oglaševanje, ki ga je potrebno izbrisat"......če bi pa posredoval ceno ...ne vem....stirodurja...a, potem je pa vse OK ?

A ne piše zgoraj .... Zabavna Elektronika...?

Sam sem že dobil na tem forumu ogromno koristnih informacij in nasvetov....moj namen je bil pomoč in ne komerciala.

lp....
diz666 maš prav. Marsikaj je nekaterim na tem forumu težko dopovedati

LP-Damijan
Nehite ga srat no ;-)

Če bi za vsak izdelek vsak pisal najnižjo ceno bi bil kaos.
Poleg tega ta tema ni bila aktivna že 20 dni.
Če kdo hoče kaj poceni so za to druge strani in ne PSS!

Že podpisi z reklamami so vprašljivi, ampak...
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Monitor bi jaz kupil tam, kjer vam ga prodajo najceneje, ne tam, kjer vam prodajo najcenejšega. Oči so samo ene in res ni vseeno kakšen krš kupite. Sam imam Samsunga 214T (preko 200 jurjev, ko so še obstajali) in ko gledam sliko trenutnih LCD-jev za 200 €, se mi kupci kar malo zasmilijo. Je razlika med LCD-ji in to veliko večja, kot si mislite.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Da ne odpiram nove teme sem našel tole staro.

Rad bi zamenjal moj stari monitor za 24''. Katerega koli gledam pri vsakem piše da je oh in sploh. Najdeš jih ogromno, izbrati je pa teško.

Cena do 150€ +/- 10€
Naj bi bil pregibni, da ga lahko nastavim tako, da ga gledam pravokotno.
Gledam, ga približno iz 1m.

Za katerega bi se vi odločili če bi sedaj kupovali.

https://www.ideo.si/Monitorji?cena=inte ... je=cenejsi

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »